oturma-odasi-dekorasyonu

Evinize güzel bir oturma odası dekorasyonu oluşturma fikriniz varsa size sunacağım fikirler gerçekten içinizi açabilir, farklı fikirler edinebilirsiniz.

Oturma odası evin en çok kullanılan alanlarından biridir. Hal böyle olunca bu odanın konforlu takımlardan oluşması, doğru renk kombinasyonuna sahip olması gerekir.

oturma odası dekorasyonu
oturma odası dekorasyonu

Zaman zaman misafirlerin de ağırlandığı oturma odalarında oldukça rahat koltukların bulunması gerekir. Çünkü burada insan hem dinlenmek hem de misafirleriyle uzun süre güzel vakit geçirmek ister.

Oturma odalarında ayrıca, kitap okuma, sohbet etme, yemek yeme, televizyon izleme gibi aktiviteler de yapılır. Bu nedenle ihtiyaçlar doğrultusunda doğru eşyalarla dekorasyonu tamamlamak gerekiyor.

oturma odası dekorasyonu
oturma odası dekorasyonu

Bireysel yaşam tarzının oturma odası dekorasyonuna da yansıması seçilen mobilya tarzının da değişiklik göstermesine sebep olmaktadır. Mesela bazen klasik oturma odaları yerinde bir karar olabilirken bazen de odanın durumu ve tercihler sebebiyle L koltuk takımı kullanmak doğru olabiliyor.

oturma odası dekorasyonu
oturma odası dekorasyonu

Oturma odasında doğru aydınlatma üniteleri kullanılması gerekir. Abajur ya da mum bu noktada işinizi görebilir. Ya da daha önce kaleme aldığım ev dekorasyonunda aydınlatma nasıl yapılmalı yazımı okuyarak neler yapacağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

oturma odası dekorasyonu
oturma odası dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonu yaparken oturma gruplarının yatak olup olmaması da önemli bir özelliktir. Bazen kalabalık misafirleriniz olabilir. Böyle durumlarda koltuktan yatağa dönüşen modelleri tercih etmeniz sizi ciddi bir problemden kurtarabilir.

oturma odası dekorasyonu
oturma odası dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonu için kullanılacak birçok renk var. Koyu renkleri tercih etmek temizlik açısından önemlidir. Sürekli üzerinde oturulan ortam zamanla kirlenmeye bağlı olarak kararma yapabilir, bu noktada koyu renkler koltuklarınızı koruyabilir.

Koyu renkli bir oturma odası tasarladınız ama dekorasyonu biraz canlandırma fikriniz varsa bence yastıkları renklendirmekle başlayabilirsiniz. Ayrıca halıyı da renklendirmeniz bir bütünlük sağlar.

oturma odası dekorasyon fikirleri
oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odası dekorasyonunda beyaz duvar boyası kullanmak ortamı daha nezih gösterebilir. Beyazı oturma grubunda da kullanmak ise fazlaca sade bir ortam oluşturur ancak diğer mobilyaları renklendirerek bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Mesela orta sehpayı renkli bir tasarımla dekora dahil edebilirsiniz.

Hoşunuza gidecek diğer oturma odası dekorasyon fikirleri için her zamanki gibi bir galeri hazırladım. Bu galeriyi gezerek farklı tarzda oturma odası dekorasyonları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Oturma odası dekorasyonu fikirleri

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here