Şık, Zarif, Aydınlık Örnek Ev Dekorasyonu İncelemesi

5
708

Bugün sizlere şık, zarif, aydınlık örnek ev dekorasyonu incelemesi yapmak istedim. İnternette gezinirken rastladığım bu eve hayran oldum. Sizlerle de örnek ev dekorasyonu olması bakımından paylaşmak istedim. İçerikte büyük bir evde olması gereken hemen hemen tüm detayları barındıran ev dizaynları ile dekorasyonda örnek evler konusunu inceledik.

Yeni ev almak isteyen ya da kendi evini yaptırmak isteyenler için önemli fikirler verecek bu örnek evi sizler için mercek altına aldık.

Tüm detaylarıyla örnek ev dekorasyonu incelemesi

1Oturma odası için örnek dekorasyon

 

 

 

Örnek evin en güzel yani sade ve şık mobilyalarla döşenmiş olması. Aşırılığa gidilmemiş. İki adet tekli koltuk, bir adet üçlü koltuk ile sıcak ve samimi bir ortam yaratılmış. Yeni sezon Bellona koltuk takımı modelleri içeriğindeki mobilyalar gibi oldukça zevkli bir oturma grubu.

örnek ev dekorasyonu

Ortamda kullanılan renkler beyaz, krem ve tonları şeklinde. İç açan bir yapıya sahip. Daha önce yazmış olduğum ve evini aydınlık göstermek isteyenlerin mutlaka kullanması gereken boya rengi fikirleri için evi aydınlık gösteren boya renkleri yazımı okumanızı öneriyorum.

örnek ev dekorasyonu

Orta sehpa biraz daha kibar bir tasarıma sahip olabilirmiş ama yine de üzerine yerleştirilen mumlarla daha dekoratif bir hava yakalanmış. Orta sehpa için daha orijinal fikirler arıyorsanız paletten orta sehpa yazıma bir göz atabilirsiniz.

dekorasyon incelemesi
dekorasyon incelemesi

Oturma odası dekorasyonu için kullanılan halı oldukça basit ancak mekanın rengine oldukça uygun. Bir de ortam aydınlatmasına dikkat eder misiniz. Spotlarla neredeyse her yer aydınlatılmış. Ayrıca abajur seçimi de son derece zevkli bir dekorasyon oluşturmuş. İkea oturma odası bağlantısına tıklayarak örnek olabilecek diğer oturma gruplarını inceleyebilirsiniz.

2Mutfak dekorasyonu için örnek dekorasyon

blank

Mutfakta kullanılan dolap malzemesi akrilik. Akrilik mutfak dolapları en çok tercih edilen mutfak dolap malzemesidir. Yine krem, bej ve ahşap renklerinin ağırlıkta olduğunu mutfak dekorasyonu için de söyleyebiliyoruz.

Mutfağın ne kadar geniş ve ferah bir yapısı var öyle değil mi? Mutfak için yine çakıl taşı renklerinin hakim olduğu görülüyor. Çakıl taşı rengi duvarda nasıl durur yazımda da anlattığım gibi bu rengin kullanımı çok hoşunuza gidecek.

dekorasyon incelemesi

Mutfak dekorasyonu için kullanılan yemek odası takımı kalabalık misafirleri ağırlayacak cinsten seçilmiş. Mutfağın orta yerine konumlandırılan yemek masası, oldukça şık duruyor. IKEA yemek masası için bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklamanız yeterli.

dekorasyon incelemesi

Mutfağa bağlı balkon dikkatimizi çekti. Balkonda da harika koltuk-sehpa takımı gözümüze çarpıyor. Ayrıca balkon dekorasyonu konusunda cam balkon dekorasyonu içeriğinde anlattığım gibi yapılacak bir takım dokunuşlar ile harika bir balkon hazırlamak mümkün. Bu haliyle biraz yalın bulduğum söylemeliyim.

3Banyo dekorasyonu için örnek dekorasyon

blank

Banyo dekorasyonu için duşa kabin yerine geniş bir küvet tercih edilmiş. Banyonun tam orta noktasına konumlandırılmış küvet oldukça şık bir görünüme sahip.

örnek ev dekorasyonu

Banyo dekorasyonu genel olarak minimalist ev dekorasyon örneği içeriğinde anlattığım gibi minimal bir anlayışla tasarlanmış. Oldukça geniş bir alanda az ve öz eşya ile dekorasyon tamamlanmış.

örnek ev dekorasyonu

Banyoyu biraz soluk bulduğumu ifade etmeliyim. Özellikle duvarı hareketlendirecek birkaç hamle ile oldukça güzel sonuçlar elde edilebilir. Banyo duvar kağıdı içeriğinde bahsettiğim gibi suya ve neme dayanıklı duvar kağıtları ile çok güzel şeyler yapılabilir.

ornek-ev-dekorasyonu-incelemesi-(6)
Kullanılan renkler yine krem, ahşap rengi ve sade renk beyaz tercih edilmiş. Tuvalet için de oldukça sade bir dekorasyondan söz etmemiz gerekiyor.

4Yatak odası için örnek dekorasyon

blank

Yatak odası dekorasyonu için de sade ve kullanışlı bir dekorasyondan bahsedebiliriz. Dolaplar evin mimari yapısına göre şekillendirilmiş. Oldukça geniş ve rahat bir yatak ve baza tercih edilmiş.

örnek ev dekorasyonu
örnek ev dekorasyonu

Yatak odasında tavana monte edilen televizyon epey güzel düşünülmüş. Daha düz bir alan için ortamı hareketlendirecek uygulamaları hedefleyebilirsiniz. Bu noktada televizyon arkası duvar kağıdı nasıl olmalı sorusu akla gelebilir.

Yatağın her iki tarafında bulunan abajurlarla aydınlatma tamamlanmış. Yatak odası stili için ilham alacağınız fikirleri bulabileceğiniz içeriğe de bir göz atmanızı öneriyoruz.

Bugün sizler için incelediğimiz bu evi, genel olarak beğendik. Sadeliğin her odada ön plana çıktığını söylemek mümkün. Ancak sadeliğin yanında şıklık ve kullanışlılık da geride bırakılmamış. İşte sizlerin istifadesine sunduğumuz örnek ev dekorasyonu. Daha önce kaleme aldığım Acun Ilıca’nın evini merak edenler mutlaka okusun.

5 YORUMLAR

  1. Güzel bir inceleme. Oldukça sade bir dekorasyon tercih edilmiş. Kimin evi bilmiyorum ama biraz daha renklerle hareketlendirilebilirmiş…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here