Online Alışverişleri Ucuza Getirmenin Kolay Yolu: İndirim Kodları


İnternetten yapılan alışverişlerde daha az ödemek, birçok tüketicinin en çok ilgilendiği konuların başında geliyor. Online alışveriş alışkanlıklar hız kazandı. Bu hızın artmasıyla birlikte alışverişlerinde e-ticaret sitelerini tercih eden tüketiciler ihtiyaç duydukları ürünlere uygun bir şekilde sahip olmak istiyor. Bunun için de “Nasıl daha ucuza alabilirim?” sorusunun cevabını arıyor. Online mağazalarda satışa sunulan ürünler uygun fiyatlı olsa da bu ürünleri listelendikleri fiyatlardan çok daha ucuza satın almak mümkün. Ücretsiz teslimat seçeneklerinden faydalanmak indirim kodları, kupon kodu, indirim kuponu gibi farklı adlarla tanımlanan tasarruf araçlarını kullanmakla mümkün oluyor.

İndirim kodu nedir?

Online Alışverişleri Ucuza Getirmenin Kolay Yolu: İndirim Kodları

İndirim kodu, online alışveriş sitelerinin genellikle ödeme sayfasında yer alan indirim kodu kutucuğuna yapıştırılan rakam ve harflerden oluşan bir araçtır. Yurtdışında yıllardır en önemli tasarruf araçlarından biri olarak kullanılan ve son yıllarda Türkiye’deki tüketicilerin de ilgi gösterdiği indirim kodu kullanımına imkan tanıyan online mağazalardan yapılan alışverişlerin çok daha ucuz bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Örneğin alışveriş yapılan internet mağazasındaki sepet tutarı 100 TL olsun. Bu mağaza ile ilgili güncel bir %20 indirim oranı sağlayan indirim kuponu bularak indirim kodu kutucuğuna yapıştırıp kullanmak sepet tutarını 100 TL’den 80 TL’ye indirecektir. Bu durumda aynı ürünü indirim kodu kullanmadan satın alan bir tüketiciye göre 20 TL daha ucuza almak mümkün olacaktır.

İndirim kuponları nereden alınır?

Online Alışverişleri Ucuza Getirmenin Kolay Yolu: İndirim Kodları

Daha ucuz online alışveriş için ihtiyaç duyulan indirim kodları genelde indirim kodu platformlarından temin ediliyor. Türkiye’deki yüzlerce online mağazaya ait en güncel indirim kodları için ziyaret edilecek platformlardan biri CNNTÜRK’tür. CNNTÜRK, https://indirimkuponu.cnnturk.com/ linkinde en popüler markaların online mağazalarına ait güncel indirim kodlarını ve kampanya fırsatlarını tüketicilere sunuyor. Bu şekilde online alışverişleri daha ucuza getirmelerini sağlıyor.

İndirim kodları genelde tek seferlik kullanıldığı için yapılacak online alışverişler öncesi güncel indirim kuponu, kupon kodu olup olmadığını araştırmak gerekiyor. Bu şekilde yapılan araştırmalar hesaplı alışverişin her zaman mümkün olması açısından önem kazanıyor. İndirim kodları, sepet tutarındaki rakamları düşürmenin yanı sıra ücretsiz teslimat fırsatları da sunduğu için son yıllarda Türkiye’deki tüketicilerin de en çok ilgi gösterdiği tasarruf araçları arasında ilk sırada yer alıyor.

Tüketicilerin alışveriş yaptıkları online mağazalar ile ilgili son kampanya fırsatları, indirimleri düzenli olarak takip etme fırsatları her zaman olmadığı için indirim kodu sitelerine göz atmak sıklıkla başvurulan yöntemlerden biri oluyor.  Binlerce indirim kodu ile kampanya fırsatının yer aldığı bu siteler tüketicilerin site site dolaşmasına gerek kalmadan indirim fırsatlarına en kolay ve ücretsiz bir şekilde ulaşabilmeyi sağlıyor.

İndirim kodu ile ilgili internette yapılan araştırmalar Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi özel günlerin yanı sıra küresel çapta dev indirimlere sahip olan ve Türkiye’de de son yıllarda büyük ilgi gören Black Friday ve Cyber Monday öncesi ciddi oranda artış gösteriyor.

] }
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x