Pet Şişeden Neler Yapılır?

Kendin Yap Ev Şeklinde Raf Yapımı

Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Dekorasyonda Taş Duvar Kaplama

Oldukça Kullanışlı Kitaplık Modelleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 13 Ocak 2017

İnsanlar kültürel kimliklerini ve alışkanlıklarını yansıttıkları evlerde mutlu olurlar. Bir takım gelenekler, alışkanlık ya da ritüeller kişilerin hayata karşı olan duruşları ile şekillenirken, bu noktada bazı ürün ya da eşyaların da gereksinim haline geldiği görülebilir.

Örnek olarak kitaplıklar pek çok evde bulunan, var olmalarından dolayı keyif alınan eşyalardır. Ayrıca kişilerin kitaplarını koyarak kendilerine harika dinlenme ve öğrenme ortamlarını hazırlama şansını sağlayan eşyalardır.

Farklı renk tonlarında seçenekler ile dikkat çektiği gibi, aynı zamanda bir takım kullanım avantajları yönünden de kitaplık modelleri tercih edilebilir.

Örnek olarak nazı kitaplıklar daha dar raflardan oluşurken, bir kısmı ise geniş raflara sahip olabilir. Yine kitaplığın raf sayısı, rafların altında kapaklı dolap olması ya da olmaması gibi noktalar ön plana çıkar.

Sarmaşık kitaplık

En Hoş Kitaplık Modelleri

Daha çok beyaz ya da ceviz renginin tonlarının tercih edildiği bu alanda, estetik yaklaşım da en az ürün sağlamlığı kadar değerlidir.

Çünkü gerek duvarlar ile olan uyum, gerek ise diğer eşyalar ile beraber kurulan kombinasyonlar ev sakinlerini adeta huzurla doldururlar.

Özellikle de çalışma odalarında dinlenmek ve kitap okumak için konulan bazı koltuklar da kitaplık rengi ile uyumun oturtulması sonrasında müthiş bir ambiyans oluştururlar.

Koyu tonlardaki koltuk ve çalışma masaları için ceviz renkli kitaplıklar, açık tonlu eşyalar için ise beyaz renkli kitaplık seçenekleri tercih edilebilir. Yine kullanıma göre kitaplıkların farklı özelliklerinin olması da tercih sebebi olabilmektedir.

Sağlam, dayanıklı, uzun ömürlü ve modern kitaplıklardan şimdi siz de yararlanabilirsiniz. Özellikle de uygun fiyatlı ürünleri hemen elde edebilir, çalışma odanızı veya ofisinizi en güzel şekilde dizayn edebilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Evin Dekoru Nasıl Olmalı?

Evin Dekoru Nasıl Olmalı?

23 Haziran 2015