Mandaldan Saksı Yapımı

Pazar Sandıkları ile Yapılan 16 İnanılmaz Dekorasyon Fikri

Yumurta Oyma ve Yumurta Süsleme Sanatı

Anne Yanı Beşikler

Oldukça Kullanışlı Kitaplık Modelleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 2 Şubat 2018

İnsanlar kültürel kimliklerini ve alışkanlıklarını yansıttıkları evlerde mutlu olurlar. Bir takım gelenekler, alışkanlık ya da ritüeller kişilerin hayata karşı olan duruşları ile şekillenirken, bu noktada bazı ürün ya da eşyaların da gereksinim haline geldiği görülebilir.

Örnek olarak kitaplıklar pek çok evde bulunan, var olmalarından dolayı keyif alınan eşyalardır. Ayrıca kişilerin kitaplarını koyarak kendilerine harika dinlenme ve öğrenme ortamlarını hazırlama şansını sağlayan eşyalardır.

Farklı renk tonlarında seçenekler ile dikkat çektiği gibi, aynı zamanda bir takım kullanım avantajları yönünden de kitaplık modelleri tercih edilebilir.

Örnek olarak nazı kitaplıklar daha dar raflardan oluşurken, bir kısmı ise geniş raflara sahip olabilir. Yine kitaplığın raf sayısı, rafların altında kapaklı dolap olması ya da olmaması gibi noktalar ön plana çıkar.

Sarmaşık kitaplık

En Hoş Kitaplık Modelleri

Daha çok beyaz ya da ceviz renginin tonlarının tercih edildiği bu alanda, estetik yaklaşım da en az ürün sağlamlığı kadar değerlidir.

Çünkü gerek duvarlar ile olan uyum, gerek ise diğer eşyalar ile beraber kurulan kombinasyonlar ev sakinlerini adeta huzurla doldururlar.

Özellikle de çalışma odalarında dinlenmek ve kitap okumak için konulan bazı koltuklar da kitaplık rengi ile uyumun oturtulması sonrasında müthiş bir ambiyans oluştururlar.

Koyu tonlardaki koltuk ve çalışma masaları için ceviz renkli kitaplıklar, açık tonlu eşyalar için ise beyaz renkli kitaplık seçenekleri tercih edilebilir. Yine kullanıma göre kitaplıkların farklı özelliklerinin olması da tercih sebebi olabilmektedir.

Sağlam, dayanıklı, uzun ömürlü ve modern kitaplıklardan şimdi siz de yararlanabilirsiniz. Özellikle de uygun fiyatlı ürünleri hemen elde edebilir, çalışma odanızı veya ofisinizi en güzel şekilde dizayn edebilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

firatklnder 2 Şubat 2018

Bu eşyalar oldukça pratik ve çok amaçlı kullanışlı.

Alibey 3 Şubat 2018

Böyle kullanışlı kitaplıkta insanın kitap okuyası daha fazla geliyor.

Ömer 5 Şubat 2018

Mesele kitaplık modeli değil,mesele kitap okumaktır.

Mustafa 10 Şubat 2018

Bu Kitaplık Modelleri Oldukça Kullanışlı ve oldukça pratik ve çok amaçlı .

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Mandaldan Saksı Yapımı

Mandaldan Saksı Yapımı

11 Eylül 2015
Halattan Raf Yapımı

Halattan Raf Yapımı

16 Eylül 2015