perde siparişi

Okuma Köşeleri için İlham Veren Fikirlerİnsanların kitaplarla haşır neşir olarak geliştiğine ve bir yerlere geldiğine inandığımı belirtmek isterim. Kitaplar hayatın her yerinde olmalı, işte, evde, okulda kısaca her yerde. Evimizin en güzel köşelerini aslında kitaplara ayırmamız gerekiyor. Her evin kitaplarla zenginleşeceğine inanıyorum. Bu yüzden sizlere sıcak ve samimi okuma köşeleri konusunu yazmak istedim. Kitap okuma köşeleri, salonda okuma köşesi isteyenler için fikir verecek bir içerik sizi bekliyor…Kitap Okuma Köşesi Oluşturmak?

Samimi Okuma köşeleri

Minimalist bir şekilde tasarlanmış okuma köşesi ile insan kendini olduğundan çok daha iyi hisseder diye düşünüyorum.

Kitap okuma, aslında yolda, yatmadan önce, sahilde tatil yaparken yapılan bir etkinlik fakat bu güzel alışkanlığın keyfi en iyi evde çıkar. Dolayısıyla evde sıcak ve samimi okuma köşesi tasarlamak için kolları sıvıyoruz. 🙂

Denize nazır bir eviniz olsa da olmasa da pencere kenarına okuma köşesi düşünmek çok harika. Böyle bir ortamda insanın okudukça okuyası gelecek, adeta kendinden geçecek, tekrar tekrar okuma isteği doğacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Gri ile Uyumlu Renkler 2021 için +10 Fikir


Sıcak ve samimi okuma köşesi içinde en çok beğendiklerimden diyebilirim. Oldukça sade tasarlanmış. Bununla birlikte insana okuma aşkı verecek nitelikte.

Bu görseli görünce öğrencilik hayatım aklıma geldi. Çalışma temposu içerisinde kitap kurdu olamasak da kitaplara ilgim hala istediğim seviyede…

Çocuğunuz için kitap okuma köşesi düşünüyor ve nasıl bir şey yapacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız bir de çocuklara eğlenceli okuma köşeleri isimli yazımıza bir göz atın derim.Teknolojiyi ciddi boyutlarda kullansak da kitaba değmek, onun kokusunu içine çekmek, zaman zaman kitap üstüne not alabilmek isterim hep. Bu yüzden e-kitapları ya da e-kitap okuyucuları hiç sevmiyorum.

Kitap okumayı bir tutkuya çevirenler için ev dekorasyonu içinde kitaplar hep özel köşelerindedir. Sıcak ve samimi okuma köşesi oluşturmak için birçok fikir sizleri bekliyor.

Evde kitap okuma köşesi dekorasyonu nasıl yapılır?

Evinizde çalışma odanız varsa bir köşesini kitaplarınıza ayırabilirsiniz. Bunun dışında salon ya da yatak odası için bile okuma köşesi düşünebilirsiniz.
Bunun yapacağınız çok basit mesela, salondaki oturma grubunuzun kumaş rengi ile eskimiş koltuğunuzu kaplatabilirsiniz.

Kitap okuma köşesi için olmazsa olmazlar içinde yer alan lambader ya da abajuru unutmayın.

İlginizi Çekebilir: Abajur hakkında geniş bilgi edinmek isterseniz yeni sezon abajur modelleri yazımı mutlaka okuyun.

Sizlere sıcak ve samimi okuma köşesi hazırlamak için ilham verecek fikirler için aşağıdaki yazıları gözden geçirmenizi öneririm.

İlginizi Çekebilir: Kitap kurtlarına dekoratif kitaplık yazımı inceleyerek okuma köşeniz için kitaplık düşünebilirsiniz.

Merdiven altlarını değerlendirmek ya da dikkat çekici kitaplık bulmak isterseniz dekoratif ve yaratıcı kitaplıklar yazımı okuyun.

MUTLAKA OKUYUN:  Modern Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir?


Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x