Ofis Mobilyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
48

#Yazı İçeriği

Ofis ortamının işlevsel, konforlu ve ofis çalışanlarının motivasyonunu arttıracak şekilde düzenlenmesi için ofis mobilya seçimine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Ofis mobilyası ofis çalışanlarının verimliliğini doğrudan etkiler. Ofis mobilya seçiminde size rehberlik edecek ipuçlarını takip edebilirsiniz…

İş Alanına Göre Mobilya Seçimi

blank

İlk ipucumuz mobilya seçerken iş alanına göre hareket etmeniz olacak. Ofisiniz ne üzerine hizmet verdiği mobilya seçiminde oldukça belirleyicidir. Örneğin; bir turizm firmasıyla mimarlık ofisi farklı mobilyalarla tasarlanmalıdır. İş alanına göre mobilya seçimi yaparak ofis verimliliğini arttırabilirsiniz. Sayfalarımızdan farklı iş alanlarına uygun işlevsel ve konforlu ofis mobilyası tasarımlarını keşfedebilirsiniz. Ofis çalışma alanlarının firma vizyonuna ve çalışma şekline uygun olması gerekir.

Çalışma Verimliliğini Arttıracak İşlevsel Tasarımlar

blank

Ofis mobilyası seçerken çalışma verimliliğini arttıracak işlevsel ve konforlu tasarımları tercih etmelisiniz. Ofis çalışanlarının alan hareketliliğini kolaylaştıran, ofisteki çalışma alanını genişleten tasarımlar çalışma verimliliğini arttırır. Ofis mobilyalarında işlevsellik çok yönlü mobilya kullanım olanakları yaratır. Bileşenli ve dönüştürülebilir mobilyalar toplantı gibi farklı alan ihtiyaçlarına yanıt verir. İşlevsel tasarımlı ofis mobilyalarını ofis mimarisine uygun olarak tercih edebilirsiniz. Ofis kullanım alanınız darsa kapanabilen masalar gibi alan genişliği sağlayan mobilyaları değerlendirebilirsiniz.

Ofis Mimarisi ve Alan Olanaklarına Uygun Mobilya

blank

Ofis mimarisi ofisin bulunduğu binanın bileşenlerine göre şekillenmiştir. Zemin katta bahçeli bir ofisle yüksek katlarda yer alan geniş camlı ofislerin mimari yapısı farklıdır. Ofis mimarisine uygun mobilya seçimini ofis duvarları, zemini, pencereleri ve kullanım alanlarını analiz edilerek yapılmalıdır. Alan olanakları her ofis için farklıdır. Ofis ortamını rahatlatmak için geniş alan kullanımı sağlayacak mobilyalar tercih edilmelidir. Ofis mimarisine ve alan olanaklarına uygun ofis mobilya tasarımlarını, Polen Mobilya ürünlerimiz arasında bulabilirsiniz. Ofis mimarinizin ve alan koşullarınızın analizine göre uygun mobilya seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Ofis Mobilyalarının Kalitesi ve Hijyen Standartları

blank

Ofis mobilyalarının konforlu şekilde kullanılabilmesi için kalitesinin yüksek olması gerekir. Ofis mobilyalarında kaliteyi malzeme seçiminden işçiliğe kadar her şey etkiler. Sağlam malzemeden yapılmış olan ofis mobilyaları tercih etmek önemlidir. Dayanıklı malzemeden yapılan çok şık ofis mobilyaları var. Dayanıklı mobilya kadar önemli bir diğer şey de hijyen standartlarını sağlayabileceğiniz mobilya seçmektir. Kolay temizlenebilen mobilyalar hijyen ve sağlık açısından doğru tercih olacaktır. Polen Mobilya olarak ofiste verimliliği arttırmak için tasarladığımız ofis mobilyalarında bu özellikleri karşılayan mobilya seçeneklerini kolayca bulabilirsiniz.

Ofis Mobilyalarında Renk ve Estetik Görüntü

blank

Firma vizyonunu güçlü gösterecek ofis mobilyaları renk ve estetik olarak uyumlu olmalıdır. Açık renkler genellikle tavsiye dilmez çünkü çabuk kirlenip lekenebilir. Ofisin iş sahasına göre verilmek istenen mesaja uygun renk ve tasarımda mobilyalar seçmek gerekir. Şık ve konforlu ofis mobilyaları ofis içi verimliliği de dışarıdan bakan müşteri için olumlu imajı da yaratacaktır.

Polen Mobilya olarak trend mobilya tasarımları kadar her zaman etkin ve verimli kullanılacak zamansız tasarımlarımız ile seçenekler sunmaktayız. Tüm ofis mobilyaları incelemek için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here