Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
76

Dekorasyon her anlamda önem taşımaktadır. Dekorasyon evimizde olduğu kadar ofislerimizde de önem taşımaktadır. Evimizdeki başarılı dekorasyon evimizde daha kaliteli vakit geçirmemizi sağlar. Ofisteki dekorasyon ise daha etkili ve güzel bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Bunun için ofiste belli başlı noktalara çok fazla dikkat edilmelidir. İşte, ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler:

Gün Işığı Alan Bir Ofis Seçin

Gün Işığı Alan Bir Ofis
Ofis dekorasyonunda gün ışığından yararlanın

Dekorasyon yapmak için güzel bir ofis seçmenizde ayrıca önem taşımaktadır. Bunun için ofis dekorasyon önerileri dikkate alındığında özellikle gün ışığı alan bir ofis seçimi yapmanız oldukça önemli olacaktır. Gün ışığı alan bir ofis sayesinde hem ofisinizdeki renkler daha canlı görünecektir.

Hem aydınlatma sistemi daha uygun çözülecek, hem de daha iyi bir aydınlatma sistemi oluşturulacaktır. Gün ışığı alan ofis sayesinde yapay ışıktan kurtulmanız ile daha hoş bir görüntüye kavuşmuş olacaksınız.

Camlardan Yararlanın

Ofiste Cam Kullanımı
Ofis dekorasyonunda camdan yararlanın

Modern ofis dekorasyonu yaparken özellikle camlardan yararlanmalısınız. Camlar sayesinde ofisiniz daha aydınlık görünecektir. Ayrıca bölmeleri duvar ile değil de cam ile yapmanız daha geniş bir ortam göstermiş olacaksınız. Ve cam bölmelerden bölümlerin görünmesi sayesinde büyük bir alan oluşturmuş olacaksınız.

Ofis camlarınızı da küçük yapıda değil büyük yapıda seçmeniz hatta baştan yukarı bir cam döşemesi yapmış olmanız ofisinizin daha çok gün ışığı almanızı sağlayacaktır. Ayrıca daha çok dekoratif bir görüntü oluşturacak olup, sizin de manzarayı çok iyi görmenizi sağlayacaktır. Özellikle ofisinizin manzarası güzelse boydan camlar en ideal seçimlerdir.

Ofiste Kullanılan Renklerin Önemi

Ofis Renkleri
Ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler için ofis renkleri

Ofiste kullanılan renklerin en büyük önemi daha güzel bir ortamın oluşturulmasından ziyade çalışma hevesini daha çok artıracak olan renklerin tercih edilmesidir. Ofiste kullanacağınız renkler farklı anlamlar taşımaktadır. Renklerin konsantre ve motive gücünü artırmış olmasından kaynaklı olarak renklerin gücünden faydalanabilirsiniz.

Mavinin en önemli etkisi sakinleştirici olmasıdır. Bunun için özellikle psikologlar ofislerinde maviyi tercih etmelidirler. Pembe ise sinirlilik, saldırganlık gibi duyguları yok eder. Bunun için psikologlar pembe ve maviyi bir arada kullanabilirler. Kırmızın ise enerji, güç veren etkisinin yanı sıra çalışma isteğini artıran bir etkisi de bulunmaktadır. Kırmızının bu etkisinden dolayı toplu çalışma alanlarında kullanılarak motive gücü artırılabilir. Sarı ise zihnin açık kalmasını sağlarken, uyuklamayı da engellemektedir. Bunun için sessiz olan ve dikkat isteyen işlerde sarı renk tercih edilebilir. Turuncu ise yaşama hissini artıran bir etkiye sahiptir. Bunun için de sarı tercih edilmesi gereken bir renktir. Hatta sarı, turuncu ve kırmızı bir arada kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here