perde siparişi

Odundan Sehpa Yapımı Videolu AnlatımMerhabalar hepinize. Bugün sizlere kendin yap çalışmalarımdan olan odundan sehpa yapımı hakkında bilgiler vereceğim. Tahtadan dekoratif sehpa yapımı için öncelikler aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Sonrasında ise adım adım aşağıdaki bilgilere göre dekoratif sehpayı yapma işlemlerine geçebilirsiniz.Odundan sehpa nasıl yapılır?

Dekoratif sehpa yapımı için gerekli malzemeler:

Tahtadan dekoratif sehpa yapımı için bir takım alet edevat gerekli. Bunları sıralayacak olursak;

Odundan dekoratif sehpa için gerekli malzemeler
  • Testere
  • Metre
  • Dayson(silikon)
  • Epoksi
  • Çakıl taşı
  • Deniz kabuğu
  • Kontraplak
  • Zımpara
  • Vernik

Malzeme ve ekipmanları hazırladıysanız yapım aşamasına geçebilirsiniz.

Ahşaptan dekoratif sehpa yapılışı:

I.Adım

Öncelikle kamalak denilen çapı yaklaşık 8 cm olan kurumuş ağacı 2 cm kalınlıkta kestim. Bu kalınlıkta 3 adet 10 cm genişliğinde tahtalar aldım. Marangozlardan isterseniz kestirebilirsiniz.Odundan dekoratif sehpa yapımı

İlginizi Çekebilir: Lastikten orta sehpa yapımı için bağlantıya tıklayın!

II.Adım

Bu tahtaları yaklaşık 0.8 cm (8mm) olan kontraplak üzerine Dayson adlı maddeyi kullanarak silikon tabancasıyla yapıştırdım. Daha sonra kendi zevkime göre sanayiden sehpanın ayakta kalmasını sağlayacak 2 adet demir ayaklık yaptırdım.

Odundan sehpa yapılışı

III.Adım

Ayakların montajını yaptıktan sonra sehpanın üzerini zımpara makinesi ile sildikten yani temizledikten sonra vernik dökerek işlemi tamamladım.

MUTLAKA OKUYUN:  Pet Şişe Kapaklarından Kapı Süsü Yapımı


Odundan dekoratif sehpa

İlerleyen zamanlarda aradaki boşluklara çakıl taşları, deniz kabuğu, epoksi reçine kullanarak daha güzel bir görünüm kazandıracağım.

IV.Adım

Odundan dekoratif sehpa nasıl yapılır

İlginizi Çekebilir: Daha önce sitede yazılan ve çok beğenilen yazılardan olan paletten orta sehpa fikri için bağlantıya tıklamanızı öneririm.

V.Adım

Şimdilik bu halini paylaştığım odundan dekoratif sehpa yapımı fikrimin süslemelerini de tamamladıktan sonra burada sizinle en son halini tekrar paylaşacağım. Takipte kalın. İyi günler dilerim.
Odundan dekoratif sehpa bitmiş haliAbone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


4
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x