Yağlı Boya Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Zebra Perde Modelleri

Dekoratif Yastıklar ile Ev Dekorasyonu

Olmazsa Olmaz Televizyon Ünitesi Dekoratif Eşyalar

Nem Bariyeri ile Binaların Korunması ve İnsan Sağlığı

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 26 Aralık 2016
147

Bina yapımı sırasında beton nemli ve taze olduğu için nem alma işleminin yapılması gerekmektedir. İklim koşulları da betonun nemini daha fazla yükseltecek ortamı yaratıyorsa bu durumun önüne geçmek için geçici nem bariyerlerinin kullanılması gerekmektedir. Bina tamamlanarak kullanıma hazır hale geldikten sonra da nem bariyeri kullanılması ve bu şekilde yüksek nem sorununun önüne geçilmesi gerekmektedir.

Nem bariyeri nedir

Binalarda meydana gelen nemin önlenmesi adına ihtiyaç duyulan nem bariyeri şüphesiz ki binalar için ciddi bir sorun. Nem bariyeri uygulaması, aynı zamanda insan sağlığını bile bozabilecek olan nemden kurtulmak için gerekli olan önemli uygulamalardan bir tanesidir.

Her ne kadar nem alma cihazları ile nemden kurtulmak daha sağlıklı bir uygulama olsa da yoğun nem barındıran yerler için nem bariyeri kullanmak gerekiyor. Nem bariyeri nem sorununu ortadan kaldırmak adına düşünülmesi gereken ilk yöntemlerden bir tanesi olacaktır.

Binaların dış etkenlerden korunmasını ve bu şekilde de hem binaların hem de insanların sağlıklı kalmasını sağlayan nem bariyeridir. Buhar dengeleyici örtü, bina cephesine ve çatıya konulduğunda yoğun bir şekilde yağan yağmur ve soğuk nemi engelleyecektir. Binada yer alan yapı elemanları da ciddi anlamda korunabilecektir.

Nem bariyerileri ve önemi

Bu durum da meydana gelebilecek korozyonu ve yoğunlaşma nedeniyle oluşabilecek olan diğer risklerden binayı korur. Binayı korumakla birlikte binanın yapı elemanlarını, eşyaları ve binada yaşayan insanları korumak çok daha kolay bir hale gelmektedir.

Nem bariyeri uygulaması yalıtımı koruma amacı taşıyor olsa da bu ürünün diğer kullanım alanları arasında temellerde yer alan membranı koruma, drenajlar ile zemin yollarda erozyon kontrolünü sağlama gibiyken aynı zamanda çatı yalıtımları ve duvar kaplamalarında da tercih edilmektedir.

Nem bariyerinin kullanımı sayesinde binaların gerçek anlamda nefes alması sağlanmakta ve bu şekilde nem bariyerleri de en önemli yalıtım örtüleri olarak nitelendirilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra nem bariyeri sayesinde binalardaki ısı yalıtımı da güçlenmektedir. Bu şekilde elektrik ve ısınma sarfiyatı hususunda da maliyetler ciddi anlamda düşmektedir.

Bu noktada da nem bariyeri binalar için hayati önem taşıdığını en iyi şekilde göstermektedir. Günümüzde nem bariyerlerinin satışını gerçekleştiren pek çok firma mevcuttur.

Nem bariyerinin kullanım alanları

Ancak elbette en kaliteli ürünleri temin eden firmaları bulmak büyük önem ifade etmektedir. Zira bu ürünler hem binaların hem de insanların sağlıklı kalması adına önemli bir rol oynamaktadır.

Sizler de binanızın en iyi şekilde nefes almasını ve olabildiğince sağlıklı kalmasını sağlamak için Kanyon Yapı tarafından satışa sunulan nem bariyerlerinden anında yararlanabilirsiniz.

Piyasadaki en kullanışlı ve en kaliteli ürünleri satışa sunarak müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışan Kanyon Yapı, sizin binanız için de mükemmel imkanlar yaratabilir ve hem binayı hem de sizi çeşitli etkenlerden koruyabilir.

Nem bariyeri hakkında video

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

16 Ağustos 2017
779
Kolay Mutfak Yenileme Fikirleri

Kolay Mutfak Yenileme Fikirleri

14 Ağustos 2017
940
Ponpon Paspas Nasıl Yapılır?

Ponpon Paspas Nasıl Yapılır?

11 Haziran 2017
660
Halı Tertemiz Nasıl Yıkanır?

Halı Tertemiz Nasıl Yıkanır?

11 Nisan 2017
1.110
Dekupaj Nasıl Yapılır?

Dekupaj Nasıl Yapılır?

14 Mart 2017
846
Kokulu Sabun Nasıl Yapılır?

Kokulu Sabun Nasıl Yapılır?

23 Şubat 2017
532
Bunlar da var!
Karşınızda Rüya Ev Dream House

Karşınızda Rüya Ev Dream House

17 Şubat 2016
4.125
Cam Kavanozdan Lamba Yapımı

Cam Kavanozdan Lamba Yapımı

14 Ocak 2016
3.909
Ahşap Bebek Beşikleri

Ahşap Bebek Beşikleri

15 Temmuz 2015
5.698
2016 Ev Dekorasyon Trendleri

2016 Ev Dekorasyon Trendleri

7 Mart 2016
1.983
Banyolarda Küvet mi, Duş mu?

Banyolarda Küvet mi, Duş mu?

30 Nisan 2015
6.051
Dekoratif Alfabe Raflar

Dekoratif Alfabe Raflar

4 Ekim 2015
5.792
Online Dekorasyon Siteleri

Online Dekorasyon Siteleri

21 Mayıs 2015
2.351