Mutfaktaki En Büyük Yardımcılarınızdan Tost Makinesi Hakkında Bilinmeyenler

2

Değerli takipçilerim bu yazımızda da mutfakların vazgeçilmez ürünlerinden biri olan tost makinesi konusunu ele alacağız. Tost makinesi, özellikle hafta sonu kahvaltılarının vazgeçilmez bir keyfi haline gelmiş durumda. Ekmekleri kızartmak kahvaltılara renk katıyor. Bununla birlikte bu büyük yardımcının kullanımıyla ilgili eksik bilgilerimizi tamamlamamız gerekiyor.

döküm tost makineleri

Öncelikle tost makinesiyle pişirme işlemi bittiği zaman şebeke kablosunu prizden çekmek çok önemli, ayrıca döküm plakaların soğumasını sağlamak için de üst pişirme plakasını açık bırakmalısınız. Pişirme plakalarını çizmemek ya da zarar görmesini engellemek için mutlaka elde yıkayınız, asla bulaşık makinesine atmayınız. Tıpkı keskin bıçaklarda olduğu gibi zamanla özelliğini yitirmesine sebep olabilir. Temizleme işlemini yaparken şunları yapabilirsiniz. 5 dakika ılık suda bekletin, arkasında sert bir cisim yerine yumuşak yüzeyli sünger tercih ederek temizlik operasyonunu tamamlayabilirsiniz.

tost makinesi temizliği

Firmaların pişirme plakalarını temizleyebilmeniz için tasarladıkları temizleme tarağını da kullanabilirsiniz, bu noktada temizleme tarağını plakaları çizecek kadar bastırmayınız. Zaman zaman yiyecekler yüzeyler üzerinde ince çizikler halinde yapışmış olurlar, böyle bir durumda o kısma sıvı yağ damlatarak çok rahat temizleme işlemini yapabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here