Mutfak için İdeal 5 Süpürge Tavsiyesi

3
329

Hanımların büyük bir çoğunluğu vaktini mutfakta geçiriyor. Hamaratlı olmanın olumlu yanlarıyla birlikte mutfağın dağılması ve yere düşen ekmek kırıntıları, tozlar vb maddeler mutfağın temizliğini yerle bir ediyor. Ben de bu düşüncelerle sizler için mutfağınızda kullanabileceğiniz pratik süpürgeleri araştırdım. Mutfak için ideal 5 süpürge tavsiyesi nelermiş bir göz atalım.

mutfak-icin-ideal-supurgeler

Marka araştırmamda en çok satılan ürünleri baz aldım, şimdi seçtiğim ürünlerin detaylarına bir bakalım.

Arnica Merlin Elektrikli Süpürge

arnica

Arnica Merlin elektrikli süpürgenin en önemli özelliği hepa filtreye sahip olması. Süpürgenin gücü rakiplerine göre oldukça yüksek, yaklaşık 1000 watlık bir güç harcıyor. Arnica Merlin ile dar bölgelerdeki tozları temizlemek için koltuk temizleme apartı da geliyor. Genel olarak ürüne baktığımızda ürünün hafif yapıda olması bayanlar için ideal. Böylelikle çok pratik bir şekilde yorulmadan mutfağınızı temizleyebilirsiniz.

Arzum AR487 Hera Elektrikli Süpürge

arzum

Arzum AR487 elektrik süpürge 1700 Watlık bir güce sahip. Arnica Merlin’den bu noktada daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak kullanıcı yorumlarına göre bu süpürge oldukça ağır ve hantal yapısıyla temizliği zorlaştırıyor. Sesi sevmeyen biriyseniz bu ürün biraz sesli çalıştığı için rahatsız olabilirsiniz.

Sinbo SVC-3447 Pratik Elektrikli Süpürge

sinbo

Pratik ve bir o kadar da fiyatı uygun bir ürün arıyorsanız Sinbo’nun elektrikli süpürgesi tam size göre diyebilirim. Kullanıcı yorumlarına da baktığımızda ürünün pratikliğinden ve emiş gücünün yeterli olmasından bahsedilmiş. 800 Watlık bir gücü içinde barındıran bu ürünü tercih etmek isteyen hanımları memnun edecek bir ürün.

Blue House BH008 Elektrikli Süpürge

blue-house

Torbasız ve iki kademeli filtreye sahip olmasıyla tozları içine hapseden Blue House süpürge hanımların hoşuna gidebilecek bir ürün. Süpürge 1600 Watlık bir güce sahip. Bu oran incelediğimiz süpürgeler içinde son derece yüksek bir oran. Motor gücünden dolayı biraz sesli bir ürün olması kullanıcıları rahatsız edebilir.

Fantom Şipşak DU-2500 Elektrikli Süpürge

fantom

Fantom adı üzerinde şipşak bir tasarlamış desek yalan olmaz. İki litre toz kapasitesi olması bir avantaj ancak eski tip kuru süpürge olması hepa filtreli olmaması bir dezavantaj oluşturmuş durumda. Ama yine de 1200 Wat güç üretmesi ve pratik kullanım sağlaması sebebiyle hanımların gözdesi bir ürün.

* Küçük ev aletlerinden bahsetmişken sizlere bulaşık makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler adlı yazımı da hatırlatmak isterim.

Sizlere mutfak için ideal 5 süpürge tavsiyesi şeklinde hazırladığım bu yazıda umarım ideal süpürgenizi bulmuşsunuzdur. Unutmayın mutfak için süpürgeden çok fazla bir şey beklememelisiniz. Çünkü bu süpürgelerin en önemli özelliği pratik olmaları. Sonuçta bütün evi süpürmeyeceksiniz değil mi?

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…Kalın sağlıcakla… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here