perde siparişi

Dekoratif Tabak Yapımı için Eğlenceli +3 Adım

Hanımların vaktinin en çok geçtiği oda olan mutfaklar için tasarım ve dekorasyon fikirlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Mutfakta farklı bir köşe yaratmak ya da duvarınızı renklendirmek istiyorsanız mutfak için eğlenceli dekoratif tabak yapımı konumuz tam size göre. Üstelik ihtiyacınız olan şeyler de çevrenizde bulabileceğiniz masrafsız malzemeler diyebiliriz.

mutfak-icin-eglenceli-tabaklar-5

İhtiyacınız olan şeyler birkaç tane porselen tabak, birkaç değişik renkte kurdele ve tabii ki vazgeçilmez dekoratif düğmeler. Yapacağımız eğlenceli tabak ile evinize gelen hayal dünyanıza hayran kalacak.

Gerekli olan malzemeler:

  • Küçük ya da orta boy diyebileceğimiz 3 tane pasta tabağı.
  • Düz, ekose, puantiyeli ve çizgili 4 farklı kurdele.
  • Çift taraflı şeffaf bant.
  • Eşi olmayan renkli düğmeler.
  • Silikon tabancası.
  • Ve cımbız.
mutfak-icin-eglenceli-tabaklar-1

Adım: Kurdeleleri tabaklara yapıştırın.


Farklı desenlerden oluşan kurdeleleri pasta tabaklarına göre kesin. Keserken 2-3 cm kadar pay bırakacağınızı unutmayın. Tabağın üzerine konumlandıracağınız çift taraflı yapışkan banttan yararlanın ve kurdeleleri bantların üzerine yerleştirin.

mutfak-icin-eglenceli-tabaklar-2

Adım: Düğmeleri kurdelelerin üzerine yapıştırın.


Farklı renk ve formdaki düğmeleri silikon tabancası yardımıyla tabaktaki kurdelelerin üzerine gelecek şekilde yapıştırın. Düğmeleri konumunu ayarlarken cımbız kullanabilirsiniz.

NOT: Silikon tabancası yardımıyla tabakların arkalarına askı eklemeyi unutmayın.

mutfak-icin-eglenceli-tabaklar-3

Adım: Tabakları duvara asın.


Tabakları tasarım sırasına göre duvara asın. Tabakta kullandığınız renkleri mutfakta masa örtüsü ya da halıda da kullanırsanız son derece harika, uyumlu bir dekorasyon oluşturmuş olursunuz.

Eğlenceli ve renkli dekoratif tabağınız hazır, güle güle kullanın 🙂

mutfak-icin-eglenceli-tabaklar-4

Mutfak dekorasyonu için dekoratif tabak yapımı yetmez başka farklı şeyler arıyorum diyorsanız mutfak için dekoratif kara tahta yapımı konumu incelemeyi unutmayın.

Yorum yapın