Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için 7 Sıradışı Öneri | Dekordiyon
perde siparişi


Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için 7 Sıradışı Öneri

Teknolojik gelişmeler birçok sektör ile birlikte mobilya sektörünü de olumlu etkiledi. Mutfak dekorasyonu için alternatif çözümler ile harika fikirler ortaya çıkıyor. Mutfak dekorasyonu fikirleri içinde mutfak dolabı, mutfak tezgahı, mutfak perdesi, mutfak halısı ve ankastre gibi eşyalar yer alıyor.Mutfak dekorasyonu ve mutfak mobilyası

Bütçenizi epey zorlayacak olan mutfak dekorasyonu fikirleri için ekonomik çözümler sunuyoruz. Yazın bunaltan sıcaklarıyla birlikte mutfağınızın dekorasyonu şeklinden sıkıldıysanız bu yazı tam size göre. Mutfağınıza yapılacak küçük değişikliklerle büyük farklılıklar yaratmaya hazır olun.

İlginizi Çekebilir: Sararan mutfak tezgahı hakkında farklı çözümler için bağlantıya tıklayın.

1.Mutfağınıza renk katın!

Modern mutfak dekorasyonu fikirleri

Mutfaklarda genel olarak dolap rengi olarak beyaz rengi kullanıyor, ancak sıkıcılıktan ve sadelikten kurtarmak adına yapılacak en önemli adım mutfağınızı renklendirmektedir.

Dekorasyon renkleri olarak beyazla birlikte uyum sağlayacak diğer renkler, pembe, turuncu, mor şeklinde.Mor mutfak dolapları

Bize kalırsa moda renk olan moru beyaz ile kullanmanız mutfak dekorasyonuna bambaşka bir hava katacak, adeta mutfağınızı canlandırmış olacaksınız.

2.Duvarlardaki değişim!

Duvar kağıdı ile mutfaktaki değişim

Tek renk duvar boyalarından sıkıldıysanız duvar kâğıdı kullanma vaktiniz gelmiş demektir. Mutfak dekorasyonuna ayak uyduracak renkli ve canlı duvar kâğıtları ile mutfağınızı yeniden yaratabilirsiniz.

3.Mutfağınız ışık saçsın!

Mor renk mutfak modelleri

Mutfak dekorasyonu içerisinde aynalardan yararlanmamak olmaz. Bu noktada mutfak duvarınızdaki camın karşısına denk gelecek şekilde dekoratif bir ayna asmanız mutfaktaki ışık dengesinin ayarlanmasında çok işe yarayacaktır.

Yaptığınız bu işlem ile güneş ışığının yansımasını ve mutfağın daha aydınlık bir görünüme dönüşmesini sağlamış olacaksınız.

4.Küçük objeler büyük mutluluklar!

Ahşap mutfak dekorasyonu fikirleri

Yapılacak işlerden bir diğeri de mutfağınızda fazlalıklardan kurtularak mutfağınızı süslemek olacaktır.Kullanacağınız renkli ve dekoratif objelerle mutfak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dolap süsleri, magnet ve kullanacağınız yemek kitapları gibi eşyalar mutfağınızı tam bir yemek atölyesine dönüştürecektir.

İlginizi Çekebilir: Country mutfak modelleri için alternatif fikirler arıyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

5.Sıkıcılıktan kurtulun ve değiştirin!

Mor mutfak masaları

Her zaman mutfak dolaplarınızı değiştirme şansınız olmayabilir ancak yapılan küçük bir işlemle mutfak mobilyanızın dinamizmine katkı sağlayabilirsiniz.

Örneğin, mutfak dolaplarında kullanılan kulpları değiştirmeniz mutfağınıza yenilik getirecektir.

6.Yemek masalarına renk geldi!

Yeşil renk mutfak dolabı

Diğer odalarda kanepe ve koltuklarda kullandığınız renkli ve dekoratif yastıkları mutfaktaki yemek masası takımızda da kullanabilirsiniz.

Bu yastıkları zaman zaman mevsimsel olarak değiştirebilir, mutfağınızı başka havalara sokabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sararan mutfak dolapları için temizlik önerilerini bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

7.Renkli halılar ve çiçeklerle canlı mutluluklar!

Beyaz renk mutfak dekorasyonu fikirleri

Mutfak masasının alt bölümünde kullanacağınız küçük bir kilim ya da renkli bir halı mutfağınıza ayrı bir sıcaklık katabilir. Eğer geniş bir mutfağa sahipseniz halının boyutunu da büyük düşünebilirsiniz.

Bir de mutfak dekorasyonu fikirleri içerisinde olmazsa olmazlar arasında tabii ki canlı bitkiler yer alıyor. Mutfaktaki pozitif enerjiyi tamamlaması adına pencere önlerine bile koyacağınız canlı bitkiler dekorasyona renk katacaktır.

Bugünkü yazımızda sizler için mutfak dekorasyonu fikirleri konusunu işledik. Fikirlerin yanında sunduğumuz görsellerle mutfağınıza nasıl bir dekorasyon uygulayabileceğinizi hayal edin.

İlginizi Çekebilir: Mutfak perdesi için size farklı fikirler sunacak mutfak perde modelleri yazımı okumanızı öneririm.

Mutfak dekorasyonu örnekleri

Sizlere fikir verecek, mutfak dekorasyonu fikirleri için 20 farklı öneri sıraladık. İncelemek için aşağıdaki görsellere tıklayın.

Mutfak dekorasyonu fikirleriAbone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
6
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x