Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

2

Teknolojik gelişmeler birçok sektör ile birlikte mobilya sektörünü de olumlu etkiledi. Mutfak dekorasyonu için alternatif çözümler ile harika fikirler ortaya çıkıyor. Mutfak dekorasyonu fikirleri içinde mutfak dolabı, mutfak tezgahı, mutfak perdesi, mutfak halısı ve ankastre gibi eşyalar yer alıyor.

Mutfak dekorasyonu ve mutfak mobilyası

Bütçenizi epey zorlayacak olan mutfak dekorasyonu için ekonomik çözümler sunuyoruz. Yazın bunaltan sıcaklarıyla birlikte mutfağınızın dekorasyonu şeklinden sıkıldıysanız bu yazı tam size göre. Mutfağınıza yapılacak küçük değişikliklerle büyük farklılıklar yaratmaya hazır olun.

2014-mutfak-dolaplari-modelleri
Mutfak dolapları

Sararan mutfak tezgahı hakkında farklı çözümler için bağlantıya tıklayın.

Mutfağınıza renk katın!

Mutfaklarda genel olarak dolap rengi olarak beyaz rengi kullanıyor, ancak sıkıcılıktan ve sadelikten kurtarmak adına yapılacak en önemli adım mutfağınızı renklendirmektedir.

Modern mutfak dekorasyonu fikirleri

Dekorasyon renkleri olarak beyazla birlikte uyum sağlayacak diğer renkler, pembe, turuncu, mor şeklinde. Bize kalırsa moda renk olan moru beyaz ile kullanmanız mutfak dekorasyonuna bambaşka bir hava katacak, adeta mutfağınızı canlandırmış olacaksınız.

Mor mutfak dolapları

Duvarlardaki değişim

Tek renk duvar boyalarından sıkıldıysanız duvar kâğıdı kullanma vaktiniz gelmiş demektir. Mutfak dekorasyonuna ayak uyduracak renkli ve canlı duvar kâğıtları ile mutfağınızı yeniden yaratabilirsiniz.

Kırmızı renk mutfak dekorasyonu

Mutfağınız ışık saçsın!

Mutfak dekorasyonu içerisinde aynalardan yararlanmamak olmaz. Bu noktada mutfak duvarınızdaki camın karşısına denk gelecek şekilde dekoratif bir ayna asmanız mutfaktaki ışık dengesinin ayarlanmasında çok işe yarayacaktır.

mor-mutfak-modelleri
Mor mutfak modelleri

Yaptığınız bu işlem ile güneş ışığının yansımasını ve mutfağın daha aydınlık bir görünüme dönüşmesini sağlamış olacaksınız.

Küçük objeler büyük mutluluklar!

Yapılacak işlerden bir diğeri de mutfağınızda fazlalıklardan kurtularak mutfağınızı süslemek olacaktır.

ahsap-mutfak-dekorasyonu
Country mutfak dekorasyonu

Kullanacağınız renkli ve dekoratif objelerle mutfak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dolap süsleri, magnet ve kullanacağınız yemek kitapları gibi eşyalar mutfağınızı tam bir yemek atölyesine dönüştürecektir.

Country mutfak modelleri için alternatif fikirler arıyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sıkıcılıktan kurtulun ve değiştirin!

Her zaman mutfak dolaplarınızı değiştirme şansınız olmayabilir ancak yapılan küçük bir işlemle mutfak mobilyanızın dinamizmine katkı sağlayabilirsiniz.

mor-mutfak-masalari
Mor renk mutfak masaları

Örneğin, mutfak dolaplarında kullanılan kulpları değiştirmeniz mutfağınıza yenilik getirecektir.

Yemek masalarına renk geldi!

Diğer odalarda kanepe ve koltuklarda kullandığınız renkli ve dekoratif yastıkları mutfaktaki yemek masası takımızda da kullanabilirsiniz.

Yeşil renk mutfak dolabı

Bu yastıkları zaman zaman mevsimsel olarak değiştirebilir, mutfağınızı başka havalara sokabilirsiniz.

Sararan mutfak dolapları için temizlik önerilerini bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Renkli halılar ve çiçeklerle canlı mutluluklar!

Mutfak masasının alt bölümünde kullanacağınız küçük bir kilim ya da renkli bir halı mutfağınıza ayrı bir sıcaklık katabilir. Eğer geniş bir mutfağa sahipseniz halının boyutunu da büyük düşünebilirsiniz.

Bir de mutfak dekorasyonu içerisinde olmazsa olmazlar arasında tabii ki canlı bitkiler yer alıyor. Mutfaktaki pozitif enerjiyi tamamlaması adına pencere önlerine bile koyacağınız canlı bitkiler dekorasyona renk katacaktır.

Beyaz renk mutfak dekorasyonu

Bugünkü yazımızda sizler için mutfak dekorasyon fikirleri konusunu işledik. Fikirlerin yanında sunduğumuz görsellerle mutfağınıza nasıl bir dekorasyon uygulayabileceğinizi hayal edin.

Mutfak perdesi için size farklı fikirler sunacak mutfak perde modelleri yazımı okumanızı öneririm.

Mutfak dekorasyonu örnekleri

2 YORUMLAR

  1. Özellikle mutfağını yenileyenler için harika fikriler vermişsiniz. Teşekkürler. Mutfak dekorasyonu zor, ancak bir o kadar da eğlenceliymiş…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here