Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri


Teknolojik gelişmeler birçok sektör ile birlikte mobilya sektörünü de olumlu etkiledi. Mutfak dekorasyonu için alternatif çözümler ile harika fikirler ortaya çıkıyor. Mutfak dekorasyonu fikirleri içinde mutfak dolabı, mutfak tezgahı, mutfak perdesi, mutfak halısı ve ankastre gibi eşyalar yer alıyor.


Bütçenizi epey zorlayacak olan mutfak dekorasyonu fikirleri için ekonomik çözümler sunuyoruz. Yazın bunaltan sıcaklarıyla birlikte mutfağınızın dekorasyonu şeklinden sıkıldıysanız bu yazı tam size göre. Mutfağınıza yapılacak küçük değişikliklerle büyük farklılıklar yaratmaya hazır olun.

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak dekorasyonu ve mutfak mobilyası

Mutfağınıza renk katın!

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Modern mutfak dekorasyonu fikirleri

Mutfaklarda genel olarak dolap rengi olarak beyaz rengi kullanıyor, ancak sıkıcılıktan ve sadelikten kurtarmak adına yapılacak en önemli adım mutfağınızı renklendirmektedir. Dekorasyon renkleri olarak beyazla birlikte uyum sağlayacak diğer renkler, pembe, turuncu, mor şeklinde.


Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mor mutfak dolapları

Bize kalırsa moda renk olan moru beyaz ile kullanmanız mutfak dekorasyonuna bambaşka bir hava katacak, adeta mutfağınızı canlandırmış olacaksınız.

Duvarlardaki değişim!

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Duvar kağıdı ile mutfaktaki değişim

Tek renk duvar boyalarından sıkıldıysanız duvar kâğıdı kullanma vaktiniz gelmiş demektir. Mutfak dekorasyonuna ayak uyduracak renkli ve canlı duvar kâğıtları ile mutfağınızı yeniden yaratabilirsiniz.


Mutfağınız ışık saçsın!

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mor renk mutfak modelleri

Mutfak dekorasyonu içerisinde aynalardan yararlanmamak olmaz. Bu noktada mutfak duvarınızdaki camın karşısına denk gelecek şekilde dekoratif bir ayna asmanız mutfaktaki ışık dengesinin ayarlanmasında çok işe yarayacaktır. Yaptığınız bu işlem ile güneş ışığının yansımasını ve mutfağın daha aydınlık bir görünüme dönüşmesini sağlamış olacaksınız.

Küçük objeler büyük mutluluklar!

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Ahşap mutfak dekorasyonu fikirleri

Yapılacak işlerden bir diğeri de mutfağınızda fazlalıklardan kurtularak mutfağınızı süslemek olacaktır. Kullanacağınız renkli ve dekoratif objelerle mutfak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dolap süsleri, magnet ve kullanacağınız yemek kitapları gibi eşyalar mutfağınızı tam bir yemek atölyesine dönüştürecektir.


Sıkıcılıktan kurtulun ve değiştirin!

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mor mutfak masaları

Her zaman mutfak dolaplarınızı değiştirme şansınız olmayabilir ancak yapılan küçük bir işlemle mutfak mobilyanızın dinamizmine katkı sağlayabilirsiniz. Örneğin, mutfak dolaplarında kullanılan kulpları değiştirmeniz mutfağınıza yenilik getirecektir.

Yemek masalarına renk geldi!

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Yeşil renk mutfak dolabı

Diğer odalarda kanepe ve koltuklarda kullandığınız renkli ve dekoratif yastıkları mutfaktaki yemek masası takımızda da kullanabilirsiniz. Bu yastıkları zaman zaman mevsimsel olarak değiştirebilir, mutfağınızı başka havalara sokabilirsiniz.


Renkli halılar ve çiçeklerle canlı mutluluklar!

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Beyaz renk mutfak dekorasyonu fikirleri

Mutfak masasının alt bölümünde kullanacağınız küçük bir kilim ya da renkli bir halı mutfağınıza ayrı bir sıcaklık katabilir. Eğer geniş bir mutfağa sahipseniz halının boyutunu da büyük düşünebilirsiniz.

Bir de mutfak dekorasyonu fikirleri içerisinde olmazsa olmazlar arasında tabii ki canlı bitkiler yer alıyor. Mutfaktaki pozitif enerjiyi tamamlaması adına pencere önlerine bile koyacağınız canlı bitkiler dekorasyona renk katacaktır.


Bugünkü yazımızda sizler için mutfak dekorasyonu fikirleri konusunu işledik. Fikirlerin yanında sunduğumuz görsellerle mutfağınıza nasıl bir dekorasyon uygulayabileceğinizi hayal edin.

Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak dekorasyon fikirleri amerikan mutfak

Son dönemlerde 1+0, 1+1 ve 2+1 suit dairelerin yapılmasıyla birlikte mutfak dekorasyonu da farklı bir hal aldı. Amerikan mutfak dekorasyonu olarak bilinen ve oturmalı mutfak anlayışı olarak kabul edilen amerikan mutfaklar oldukça revaçta.

Bu mutfak dekorasyon fikri, genellile mutfak ortasında tezgahın ortalanmasıyla masa ve sandalyelerin buna eşlik etmesi ile neticelenen farklı bir mutfak tipi.

Karşılıklı oturma imkanı vermesi ve oldukça sıcak bir ortam yaratması bakımından mutfak alanını oldukça verimli kullanan bu mutfak dekorasyon tipiyle hemen hemen birçok evde karşılaşmanız mümkün.

Zenginlik alameti armatür modelleri

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Armatür modelleri ile mutfak dekorasyonu

Sıradşı mutfak tasarımlarında değişik şeyler yapmak isteyen iç mimarlar armatür modelleri ile bu hayallerini gerçekleştirebilmektedir. Günümüzde olağanüstü mutfak tasarımları farklı tarz armatürler kullanarak zengin dekorasyon fikirleri oluşturabilmekte bu da mutfak dekorasyonuna ekstra katkı sunmaktadır.

ECA, Artema, Vitra gibi armatür markaları her geçen yıl yeni modeller ile alışılmışın dışına çıkıyor. Mutfağında değişiklik yapmak isteyenler, armatür markalarının kataloglarını inceleyebilir

Mutfak aydınlatma üniteleri

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak dekorasyonu aydınlatma üniteleri

Ev dekorasyon fikirleri içerisinde en önemli noktalardan biri olan aydınlatma mutfak dekorasyonu içerisinde de çok önemli bir yere sahiptir.

Mutfakta ne kadar kaliteli malzeme kullanırsanız kullanın doğru aydınlatma üniteleri ile bunu desteklemezseniz yapılan dekorasyon kendini göstermez. İşte bu noktada sizlere LED aydınlatma üniteleri ile IKEA avize modellerini incelemenizi öneriyoruz.

Mutfak halısı dekorasyon önerileri

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak dekorasyonu için halı önerileri

Mutfak halısı seçiminde gerçekten titiz davranmak önemli. Neden mi?

Çünkü mutfakta hem yemek yapılması hem de yapılan yemeklerin aile bireyleriyle birlikte yenmesi halıların kolaylıkla kirlenmesine neden olmaktadır.

Mutfak halısı seçiminde en önemli nokta; leke tutmayan dokuya sahip halı seçilmesi. Ayrıca lekeyi göstermemesi için de mutfak dekorasyonuna uygun kapalı renkler tercih etmeniz size günlük hayatta inanılmaz kolaylık sağlayacaktır.

Mutfak depolama fikirleri

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak dekorasyon fikirleri için depolama alanları

Mutfakta yeterli miktarda dolap olması kadar ıvır-zıvır diye tabir edilen şeylerin konulması için de gerekli kiler ya da depo alanların olması gerekiyor.

Kavanozlarda bir şeylerin saklanması illa ki günlük hayatta gerekiyor. Bu kavanozların da kiler ya da ekstra alana sahip özel depolama alanlarında saklanması ürünlerin bozulmaması için özel bir öneme sahip.

Size önerimiz eğer mutfağa ait bir kiler yoksa, mutfak dolaplarından bir alanı kiler için özel depolama alanı olarak yaptırabilirsiniz.

Akrilik mutfak dolapları

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Akrilik mutfak dolabı fikirleri

Hanımlar tarafından çok beğenilen akrilik mutfak dolapları son yıllarda çok revaçta.

Genellikle beyaz parlak yapısı ile mutfak dekorasyon fikirleri içerisinde yerini bulan akrilik mutfak dolapları, mutfağını yenileyecek ya da yaptıracak herkese tavsiyemidir.

Akrilik mutfak dolaplarının görünümü kadar kullanımı da çok güzel diyebiliriz. Leke tutmayan yapısıyla oldukça kolay temizlenen bu dolapları mutlaka yakından incelemelisiniz.

Akrilik mutfak dolapları, mutfak dekorasyonu için farklı renklerde tasarlanabiliyor. Özellikle pembe ve mor renkleri hanımların gözdesi diyebiliriz.

Mebran mutfak dolapları

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mebran mutfak dekorasyon fikirleri

Halk arasında English Home tarzı dolaplar olarak da tabir edilen biraz daha otantik yapısı ile eskitme mobilyaları hatırlatan mebran mutfak dolapları, akrilik mutfak dolapları kadar olmasa da günümüzde tercih edilmektedir. Mebran mutfak dolapları, oldukça ekonomik metrekare fiyatları ve işçilikleriyle de tercih edilebiliyor. Dekorasyon önerileri içerisinde mebran mutfakları da mutfak mobilyası işiyle uğraşan firmaların showroomlarından incelemenizi öneriyoruz.

Sosyalleşme artık mutfak masalarında

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak masası dekorasyon fikirleri

Mutfaklar günümüzde sadece yiyecek-içecek hazırlanmasının çok ötesinde; aile bireyleri ve misafirler ile vakit geçirilecek sosyalleşmenin farklı bir hali konumunda.

Bu noktada dekorasyon fikirleri içerisinde mutfak masası seçimi hayati öneme sahip denilebilir.

Takdir edersiniz ki mutfak masası seçimi aslında mekanın büyüklüğü ile de doğru orantılı. Geniş ve kare bir mutfağa sahipseniz yuvarlak masa mutfağın orta yerinde harika durabilir.

İnce, uzun ve dikdörtgen bir mutfağa sahipseniz, mutfak masası için açılabilen dikdörtgen masa tercih etmek doğru bir fikir olabilir.

Mutfakta TV keyfi

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfakta televizyon ünitesi

Hanımların vakitlerinin büyük bir bölümü mutfakta geçmekte bu da dekorasyon fikirleri içerisinde mutfakta televizyon kullanımı gerekli kılmaktadır.

Hal böyle olunca mutfak dekorasyonu için TV konumlandırması çok önemli oluyor. Genellikle duvara monte edilen televizyonlar bazen de mutfak tezgahında uygun yer olmasıyla birlikte tezgahta yer alabiliyor.

Hanımlar günlük diziler ile yemek programlarını mutfakta iş yaparken takip edebilirler.

Mutfak tezgahı fikirleri

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak dekorasyonu tezgah önerileri

Mutfak dekorasyonu içerisinde tezgah seçimi ayrı bir öneme sahip. Uzun yıllar kullanılacak ve günlük kullanımı ile büyük bir rahatlık sağlamasını düşündüğünüz doğru tezgah seçimi yapmak oldukça önemli.

Günümüzde mutfak tezgahları; çimstone, mermerit ve granit diye farklı tarz ve modellerde yer alabiliyor. Hayalinizdeki mutfağa ulaşmanız dileğiyle…

Mutfak dekorasyonu örnekleri

Sizlere fikir verecek, mutfak dekorasyonu fikirleri için 20 farklı öneri sıraladık. İncelemek için aşağıdaki görsellere tıklayın.

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri
Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x