perde siparişi


Montessori Yatağı Nasıl Yapılır? | Montessori Yatak Nedir?

Montessori yataklar, son dönemlerde çocukların güvenle uyuyabileceği bir yatak olmasının yanı sıra aynı zamanda çocukların kişisel gelişimleri üzerindeki etkileri ile ön plana çıkan yatak modellerinin başında geliyor. Hazır montessori yatakların yanı sıra aynı modelde montessori yatağı nasıl yapılır öğrendiğinizde kolayca yapabilirsiniz.Ev şeklinde olan ve yere neredeyse sıfır olduğu için çocuklar için oldukça güvenli olan montessori yatağı süslemesi de yapıldığında çocuklar için iki kat ilgi çekici olabiliyor. Hatta öyle ki; montessori yatak modelleri, çocukların kendi başlarına uyumaları için teşvik ediyor ve çocukların kendilerine olan özgüvenlerini de geliştiriyor.

Kısacası montessori ev yatak modelleri çocuklar için hem eğlenceli hem de aynı zamanda faydalı olabiliyor. Makalemizin devamında montessori yatak nasıl yapılır ve montessori yatak malzemeleri gibi tüm konuların ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız?

Montessori Yatak Nedir?

Montessori Yatak Nedir
Montessori yatak hakkında

Montessori yatak, bir nevi çocuklar için tasarlanmış yer yatağı modelidir. Çocukların kolay şekilde girip çıkabildiği montessori yatak, çocukların kendi başlarına uyuma imkanı sunarken aynı zamanda yataklarını kendilerinin toplayabileceği bir yatak modelidir.

Montessori yatak, montessori felsefesinden yola çıkılarak tasarlanmıştır. Bu felsefeye göre montessori yatak ile çocuklara bilinçli ve özgüvenli olmaları aşılanıyor. Çocukların gündelik hayatlarında  kolaylıkla kullanabilecekleri montessori yatak, eğitim için tasarlanan ve aynı zamanda da son derece işlevsel bir eşya konumundadır. Dolayısıyla da montessori yatak, sadece bir yatak olmaktan ziyade çocuğun aileden bağımsız yaşamasına yönelik tasarlanmış bir yataktır.Montessori Yatak Malzemeleri

Montessori Yatak Malzemeleri
Montessori yatak yapımı ve malzemeler

Montessori yatağı nasıl yapılır diye soruyorsanız öncelikle montessori yatak malzemeleri konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde evde kendiniz montessori yatak yapımında zorlanabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Yatak Yıkama Nasıl Yapılır? | Yatak Suyla Yıkanır Mı?

Montessori yatak yapımı için gerekli olan ana malzemeler kerestelerdir. Uygun ölçülerde kereste direkleri olmadan montessori yatak yapımı imkansızdır. Dolayısıyla da ihtiyacınız olan temel malzemeler belirlediğiniz ölçülerde kerestelerdir. Genellikle montessori yatak ölçüleri de standart yatak ölçülerinde yapılmaktadır.

Keresteler haricinde monte etmek için vidalara, hızlı yapıştırıcılara, içerisine koymak için yatağa ve en sonunda da renklendirmek için boya ve verniğe ihtiyacınız olacaktır.

Montessori Yatak Nasıl Yapılır?

Montessori Yatak Nasıl yapılır
Montessori yatak yapılışı

Montessori yatak nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında oldukça kolaydır. Ancak gerekli mlazemeleri tedarik ettiğinizde bu malzemeleri monte ederek kolay şekilde yapabilirsiniz. Montessori yatağı monte etmek için ilk olarak tabandan başlayabilirsiniz. Taban kasnağını monte ettikten sonra direklerini monte etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Monte işlemi sırasında vidaları ve şarjlı matkabınızı kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Direkleri de monte ettikten sonra tavan kısmını monte etmeniz gerekiyor. Montessori yatak modellerinin tavanları farklı modellerde olabilir. Bu noktada yatağınızın tavan kısmının nasıl olacağına karar verdikten sonra o formda montelerinizi yaparak montessori yatağınızın iskelet kısmını bitirebilirsiniz. Daha sonrasında boyama ve vernikleme işlemlerini yapıp yatağınızı kuruttuktan sonra içine yatağınızı koyduğunuzda artık yatağınız hazır hale gelmiş olur.MUTLAKA OKUYUN:  Lavabo Tıkanıklığı için Ne Yapılır?(Videolu)

Montessori Yatağı Süsleme

Montessori Yatağı Süsleme
Montessori yatağını süslemek

Montessori yatağı nasıl yapılır sorusunu soranların merak ettiği konulardan birisi de montessori yatağı süsleme konusudur. Montessori yatağını yaptıktan sonra süslemek en kolay ve hatta en zevkli aşamadır. Yatağı kullanacak olan kız ya da erkek çocuğuna göre yatak süslemesini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Montessori yatak süslemesi için pembe ya da mavi renkleri ağırlıklı kullanabileceğiniz gibi unisex renkleri de tercih edebilirsiniz. Montessori yatak duvarlarındaki çitleri renkli boyayabilirsiniz. Çatı kısmına istediğiniz renkte bir tente yaparak çocuğunuzun kendisini tam da bir evde yattığı hissine kapılmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak da yatağınızın içini şişman ve yumuşak süs yastıkları ile destekleyip estetik bir çocuk yatağı görüntüsü elde edebilirsiniz.

Montessori çocuk odası dekorasyonu için hayalinizdeki fikirleri bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x