modern-yatak-odasi-dekorasyonu
modern-yatak-odasi-dekorasyonu

Modern yatak odası fikri son zamanların fazlaca tercih edilen en moda tasarımların başında geliyor. Fakat hala modern bir dekorasyon oluşturmaya çalışılırken yapılan bazı hatalar vardır.

Bu hatalar dekorasyon modelinin klasik tarza dönüşmesine ya da yanlış renk kullanımları ile göz yorucu veya dağınık bir hale bürünmesine neden olmaktadır. Bu yüzden bir yatak odasının nasıl modern bir şekilde dekore edilmesi gerektiğini bilmek gerekiyor.

Peki, yatak odası nasıl modern dekore edilir?

modern yatak odası
modern yatak odası

Modern yatak odaları için öneriler

Yatak odasının modern dekorasyonunda öncelikle renkler önemlidir. Koyu kahve tonları tamamen klasik bir tarzı yansıtır. Kahverengi yatak başları, dolaplar komodinler derken her bir parça yatak odasında klasik ya da geleneksel diyebileceğimiz bir dekorasyonun hakim olmasına neden olmaktadır.

Bu yüzden bu renk kullanımının yerine daha çok açık renklerin tercih edilmesi önerilir. Modernliğin en güzel yansıması beyaz renkten geçer. Beyaz rengin hakim olduğu bir yatak odası şık ferah, aydınlık ve bir o kadar da modern görünür. Ayrıca kontrast renklerden yaratılan bir dekorasyon modern yatak odası keyfini yaşatacaktır.

modern yatak odası
modern yatak odası

Örneğin, siyah beyaz zıt renklerden oluşan bir dekorasyon oldukça farklı bir tasarım modeli olarak kabul edilir. Siyah renkte dolap ve komodinler kullanılırken beyaz renkte duvar boyaları, halı ve yatak örtüleri tercih edilebilir.

Bu kontrast dekorasyona hareketli bir hava katmak için daha canlı renkler de kullanılabilir. Örneğin, bordo ve beyaz ya da lacivert ve beyaz canlı kontrast dekorasyonları oluşturacaktır.

Modern yatak odası tasarımı elde etmek için dekoratif oynamalar yapmak gereksizdir. Bu demektir ki klasik tarzda fazlaca yer alan dekoratif süslemeler, mobilya üzerindeki kakma ve oymalar hepsi geleneksel detaylardır.

modern yatak odası
modern yatak odası

Modern dekorasyonda daha çok sivri köşeler, sade, mat ve düz mobilyalar tercih edilmektedir.

Yatak odalarının modern dekorasyonunda az eşya kullanımı önemlidir. Fazlalıkların gömme dolaplar ya da bazalı yataklar içerisine saklanması önerilir. Böylece daha sade ve şık bir dekorasyon rahatlıkla elde edilecektir.

Modern yatak odası modellerinde minimalist detaylar da uygulanabilir. Özellikle dar mekanlar için böylesi küçük mobilya seçimleri hem kullanışlı hem de oldukça şık bir görünüm sergileyecektir.

Modern yatak odası dekorasyon fikirleri

İster geniş isterseniz dar bir yatak odasına sahip olun, galerideki modern yatak odası fikirlerine göz atarak oldukça harika fikirlere sahip olabilir. Nasıl bir dekorasyon stratejisi gelişmeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Daha farklı fikirler için yatak odası dekorasyonu yazımı da okuyabilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. Modern yatak odası fikirlerinizi gerçekten beğendim. Oldukça harika. Hayal gücümle birlikte çok güzel şeyler ortaya çıkaracağım… 🙂

  2. Yatak odasının daha modern görünmesi için bir şeyler yapmak lazım ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Yazınızı birkaç kez okudum ama yine de kararsızım…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here