Modern Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir?

6
474

Evinizin her odası sizin için özel ve değerli olsa da yatak odanızın sadece size ait olması ile önemi biraz daha fazladır. Dolayısıyla da size ait modern yatak odası dekorasyonu ile bu alanın size özel olmasını ve sizi yansıtmasını istersiniz. Yatak odanızın şık bir havaya bürünmesi için birçok modern yatak odası takımları seçeneklerine ulaşmanız mümkündür.

Yatak odası tasarımları farklı parçaların bir araya gelmesi ile oluşur. Bir modern yatak odası avize ya da perde ile bütünleyici bir unsur olabilir. Aynı zamanda yatak odanızın tasarımını şifonyer, gardırop, halı gibi işlevsel eşyalar ile de destekleyebilirsiniz. Tercih edeceğiniz yatak odası fiyatları tercih edeceğiniz modele göre farklılık gösterecektir.

Modern Yatak Odası Perde Seçimi

Modern yatak odası perde seçimi
Modern yatak odası perde seçimi

Modern yatak odası perdesi konusunda farklı seçeneklere ulaşabilirsiniz. Güneş ışığı geçirmeyen perdeler de bu çeşitlerin başında geliyor. Ancak sabah olduğunda güneş ışığını içeri almayan bir perde sizi modern yatak odası dekorasyonuna götürmez. Aksine sadece gece sokak ışıklarının odaya girmesini engelleyen ancak sabah olduğunda sabahın canlılığına odanızın kapılarını aralayan modern perde seçimleri yapmalısınız. Böylelikle gününüz canlı ve enerjik başlayacaktır.

Perdenizin seçimi kadar bu durumu perde ile yatağın konumu ile de sağlayabilirsiniz. Eğer yatak odanızda yer imkanınız var ise yatağınızı pencerenin karşısına değil yanına ya da önüne koyduğunuzda güneş ışığını biraz daha geri plana atarak perdelerinizi ön palana çıkarabilirsiniz.

Sanat Kokan Modern Tasarımlar

Sanat kokan modern yatak odaları
Sanat kokan modern yatak odaları

Sanat ruhunuzu ön planda tutarak modern yatak odanızda da sanat koksun diyenlerdenseniz yatak odanızı sanat kokan bir modernliğe kavuşturabilirsiniz. Özel yatak odası tasarımları içinde sanat tablolarının ve sanatsal çizgilerin bulunduğu birçok detay vardır. Ancak kendiniz de dilediğinizi yatak odası takımında sanatsal dokunuşlar yapabilirsiniz.

Geniş ve ferah bir yatak odanız varsa başlığınızın büyük, barak işlemeli bir başlık olması çok hoş olacaktır. Her sabah uyandığınızda size ilk olarak sanat kokusunun selamlamasını istiyorsanız yatağınızın tam karşısına manzara ve benzeri gibi size kendinizi iyi hissettiren tabloları asarak modern yatak odanızın dekorasyonunu yapabilirsiniz. Eğer modern yatak odanızı dekore ederken sürrealist tablolar tercih edecekseniz bu tablolar için yatak odanızın en aydınlık köşelerini tercih etmelisiniz.

Dar Yatak Odası Tasarımları

Dar yatak odası tasarımları
Dar yatak odası tasarımları

Modern yatak odası nasıl dekore edilir diye soruyorsanız ancak dekore edeceğiniz yatak odanız dar ve küçükse unutmayın ki küçük yatak odası dekore etmenize engel değildir. Doğru tercih ve adımlar ile pek tabii dar yatak odanız da estetik bir yatak odası haline dönüşebilir. Bunun için de öncelikle minimalist eşyalara yönelmelisiniz.

Yatak odası dekorasyonunda sık sık tercih edilen minimalist eşyalar, özellikle dar mekanların dekorasyonu için son derece uyumlu ve uygun eşyalardır. Dar ve küçük yatak odanızda yatağınız ile birleşik yatak odası şifonyer ya da komedin modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle oda içerisinde yer tasarrufu sağlarken modern yatak odanızı daha kullanışlı ve işlevsel hale de getirmiş olursunuz.

Minimalist ev eşyaları, modern yatak odaları başta olmak üzer ev dekorasyonunda özellikle dar mekanların dekorasyonu yapılırken maksimum yer tasarrufu yapmaktadır. Gömme dolaplar, yatağa birleşik komedin modelleri ya da duvar ile birleşen yatak tasarımları dar yatak odası tasarımları için en uygun minimalist eşyalardır.

Küçük yatak odaları nasıl dekore edilir tüm detayları ile öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

6 YORUMLAR

  1. Modern yatak odası fikirlerinizi gerçekten beğendim. Oldukça harika. Hayal gücümle birlikte çok güzel şeyler ortaya çıkaracağım… 🙂

  2. Yatak odasının daha modern görünmesi için bir şeyler yapmak lazım ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Yazınızı birkaç kez okudum ama yine de kararsızım…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here