Batik Peçete Yapımı ile Sofralarınızı Renklendirin!

Raylı Dolap ile Tasarlanmış Harika Evler

Kağıt Rölyef Tablo Nasıl Yapılır?

Yatak Odası Dekorasyonu

Modern ve Ferah Salon Dekorasyon Fikirleri ve Örnek Modeller

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Mayıs 2015

Genellikle misafir odası şeklinde kullanılan evin en güzel odalarından olan salonlar için alternatif salon dekorasyon fikirleri ile çok daha kullanışlı ve modern alanlar olarak tasarlanabiliyor.

Salonu dekore etmek zevkli olmanın yanında oldukça zor bir iştir. Zira birçok marka ve modelin sunmuş olduğu sınırsız ürün çeşitleri tüketicinin işini kolaylaştırmak yerine zorlaştırır bir hal almış durumda.

Temel yaşam alanımız olan salonda farklı bir tarz düşünüyorsanız, klasik çizgiler yerine modern ve göz alan, zarif tasarımlar kullanmalısınız.

Pudra salon takımı

Bu noktada yazımızdaki görseller sizin ufkunuzu açacaktır diye düşünüyoruz. Modern salon dekorasyon fikirleri, eğer salon alanı geniş ise işiniz daha kolaylaşacaktır.

Çünkü seçeceğiniz mobilyaların büyüklüğü sizi bu konuda sınırlandırmayacak, hemen hemen istediğiniz her mobilya takımı seçimini rahatlıkla yapabileceksiniz.

Büyük salonları zevkinize göre iki kısma ayırarak da kullanabilirsiniz. İster bir köşeyi oturma gruplarıyla döşeyebilir, diğer köşeyi kendi arzularınızla yemek odası şekline çevirebilirsiniz.

Bu noktada fikir vermesi için sunmuş olduğumuz görsellerde oturma grubu ve yemek odası takımının ayrı ayrı konumlandırıldığı örnekleri görebilirsiniz.

Salon dekorasyonu içerisinde yer alan avangard stil salonlara avangard salon takımı hakkında yazımı inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Ferah salon dekorasyon fikirleri

Ferah bir ortam sağlamanın ilk yolu, alanı en ideal şekilde kullanmaktan geçiyor. Örneğin, geniş bir salon alanınız varsa ve buraya en ideal ölçülerde salon takımı seçimi yaparsanız çok yerinde bir karar vermiş olursunuz.

Diğer türlü salonda yeterli boşlukların kalması ferah salon dekorasyon için en önemli koşuldur.

Oldukça rahat bir salon dekorasyon ortamı sağlamanın bir yolu da ışıklandırma sistemlerinin zekice konumlandırılmış olmasıdır.

Chester salon örnekleri

Örneğin beyaz ışık ya da led ışık kullanmanız, mobilyalarınız üzerindeki ışıltıyı ve zarafeti artıracaktır. Bu da misafirlerinizi son derece rahat ve konforlu bir ortamda ağırlama şansı bulmanızı sağlayacak.

Son dönemde incelediğim salonlarda beyaz ağırlıklı renklerin kullanıldığını görüyorum. Bunun da nedeni, beyazın saflığı ve temizliği ifade etmesinden kaynaklanıyor olsa gerek. Beyaz renklerin kullanılması o salonun modern ve ferah ruhuna can katacaktır.

Beyaz renk mobilya seçmek istemeyenler ferah bir salon dekorasyonu için açık renkler tercih edebilirler.

Size daha net fikirler vermesi için modern salon dekorasyon galerisi hazırladım. Aşağıdaki galeride sunmuş olduğum seçenekleri inceleyerek eviniz için en ideal salon dekorasyonu örneklerini tespit edebilirsiniz.

Daha farklı fikirler incelemek isterseniz aşık olacağınız 10 salon dekorasyon fikri yazıma bir göz atmanızı öneriyorum.

Salon dekorasyon örnekleri

Galerideki görselleri daha büyük görüntülemek için üzerine tıklamanız yeterlidir.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!