Mutfak için Dekoratif Kara Tahta Yapımı

Paletten Katlanır Duvar Masası

Şaşıp Kalacağınız Düğmelerle Yapılan 17 Düğme Sanatı

Renkli Mutfak Masaları

Modern ve Ferah Salon Dekorasyon Fikirleri ve Örnek Modeller

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Mayıs 2015
6.886

Genellikle misafir odası şeklinde kullanılan evimizin en güzel odalarından biri olan salonların dekorasyonunu modern ve ferah bir şekilde tasarlamanızı kolaylaştıracak fikirleri bu yazımızda paylaşacağız.

yemek odası ve salon

Salonların dekore etmek zevkli olmanın yanında oldukça zor bir iştir diyebiliriz. Zira birçok marka ve modelin sunmuş olduğu sınırsız ürün çeşitleri tüketicinin işini kolaylaştırmak yerine zorlaştırır bir hal almış durumda.

Temel yaşam alanımız olan salonda farklı bir tarz düşünüyorsanız, klasik çizgiler yerine modern ve göz alan, zarif tasarımlar kullanmalısınız. Bu noktada yazımızdaki görseller sizin ufkunuzu açmıştır umarım. Modern salon dekorasyonların eğer salon geniş ise işiniz daha kolay olacaktır, çünkü seçeceğiniz mobilyaların büyüklüğü sizi bu konuda sınırlandırmayacaktır. Büyük salonları zevkinize göre iki kısma ayırarak da kullanabilirsiniz. İster bir köşeyi oturma gruplarıyla döşeyebilir, diğer köşeyi kendi arzularınızla yemek odası şekline çevirebilirsiniz.

beyaz salon mobilya

Modern ve ferah bir salon
ortamı sağlamanın bir yolu da ışıklandırma sistemlerinin zekice konumlandırılmış olmasıdır. Beyaz ışık kullanmanız, mobilyalarınız üzerindeki ışıltıyı ve zarafeti artıracaktır. Bu da misafirlerinizi son derece rahat ve konforlu bir ortamda ağırlamanızı sağlayacaktır.

Son dönemde incelediğim salonlarda beyaz ağırlıklı renklerin kullanıldığını görüyorum. Bunun da nedeni, beyazın saflığı ve temizliği ifade etmesinden kaynaklanıyor olsa gerek. Beyaz renklerin kullanılması o salonun modern ve ferah ruhuna can katacaktır.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Çimstone Mutfak Tezgahı Uygulaması

Çimstone Mutfak Tezgahı Uygulaması

23 Ağustos 2016
3.734
Dekoratif Yastıklar

Dekoratif Yastıklar

6 Temmuz 2015
2.090
Dekorasyonda Deniz Aksesuarları

Dekorasyonda Deniz Aksesuarları

26 Haziran 2015
2.223
Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu

22 Ağustos 2015
1.503