perde siparişi

Ferah Salon Dekorasyon Fikirleri ve Örnek ModellerGenellikle misafir odası şeklinde kullanılan evin en güzel odalarından olan salonlar için alternatif ferah salon dekorasyon fikirleri ile çok daha kullanışlı ve modern alanlar olarak tasarlanabiliyor.Salonu dekore etmek zevkli olmanın yanında oldukça zor bir iştir. Zira birçok marka ve modelin sunmuş olduğu sınırsız ürün çeşitleri tüketicinin işini kolaylaştırmak yerine zorlaştırır bir hal almış durumda.

Temel yaşam alanımız olan salonda farklı bir tarz düşünüyorsanız, klasik çizgiler yerine modern ve göz alan, zarif tasarımlar kullanmalısınız.

Bu noktada yazımızdaki görseller sizin ufkunuzu açacaktır diye düşünüyoruz. Modern salon dekorasyon fikirleri, eğer salon alanı geniş ise işiniz daha kolaylaşacaktır.Çünkü seçeceğiniz mobilyaların büyüklüğü sizi bu konuda sınırlandırmayacak, hemen hemen istediğiniz her mobilya takımı seçimini rahatlıkla yapabileceksiniz.

Büyük salonları zevkinize göre iki kısma ayırarak da kullanabilirsiniz. İster bir köşeyi oturma gruplarıyla döşeyebilir, diğer köşeyi kendi arzularınızla yemek odası şekline çevirebilirsiniz.

Bu noktada fikir vermesi için sunmuş olduğumuz görsellerde oturma grubu ve yemek odası takımının ayrı ayrı konumlandırıldığı örnekleri görebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Salonda Yaz Havası Estirmenin +6 Yolu


Salon dekorasyonu içerisinde yer alan avangard stil salonlara avangard salon takımı hakkında yazımı inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Ferah salon dekorasyon fikirleri

Ferah bir ortam sağlamanın ilk yolu, alanı en ideal şekilde kullanmaktan geçiyor. Örneğin, geniş bir salon alanınız varsa ve buraya en ideal ölçülerde salon takımı seçimi yaparsanız çok yerinde bir karar vermiş olursunuz.

Diğer türlü salonda yeterli boşlukların kalması ferah salon dekorasyon için en önemli koşuldur.
Oldukça rahat bir salon dekorasyon ortamı sağlamanın bir yolu da ışıklandırma sistemlerinin zekice konumlandırılmış olmasıdır.

Örneğin beyaz ışık ya da led ışık kullanmanız, mobilyalarınız üzerindeki ışıltıyı ve zarafeti artıracaktır. Bu da misafirlerinizi son derece rahat ve konforlu bir ortamda ağırlama şansı bulmanızı sağlayacak.

Son dönemde incelediğim salonlarda beyaz ağırlıklı renklerin kullanıldığını görüyorum. Bunun da nedeni, beyazın saflığı ve temizliği ifade etmesinden kaynaklanıyor olsa gerek. Beyaz renklerin kullanılması o salonun modern ve ferah ruhuna can katacaktır.

Beyaz renk mobilya seçmek istemeyenler ferah bir salon dekorasyonu için açık renkler tercih edebilirler.

Size daha net fikirler vermesi için modern salon dekorasyon galerisi hazırladım. Aşağıdaki galeride sunmuş olduğum seçenekleri inceleyerek eviniz için en ideal salon dekorasyonu örneklerini tespit edebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Bahçe Dekorasyonu Fikri için İlham Veren +20 Fikir

Ferah salonlar ve dekorasyon örnekleri

Galerideki görselleri daha büyük görüntülemek için üzerine tıklamanız yeterlidir.

salon-dekorasyon-fikirleriAbone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x