Modern Oturma Odası Dekorasyonu için +6 Fikir

1
2170

Oturma odalarını olduğundan daha renkli ve oldukça modern bir tasarıma dönüştürmek, herkesin hakkıdır. Modern oturma odası dekorasyonu için mekanın büyük veya küçük olması pek de önemli olmasa da her çeşit dekor sizlerin zevk ve tercihlerine kalmış olsa da değişik ve yenilikçi tasarım fikirleri ile de odanızın çok daha iyi bir şekilde dizayn edilmesini sağlayabilirsiniz. Modernlik için seçeceğiniz perde modelleri için, duvarlarınızın renkleri ve mobilya seçimine kadar oldukça özverili davranmanız gerekmektedir. Dekorasyon yaparken özellikle beyaz renkler seçilmesi, mekanın her zaman daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Ama daha canlı durmasını istediğiniz renklerle de odalarınızın mobilyalarını kombinleyebilirsiniz.

Çok küçük bir oturma odanız varsa küçük evler için dekorasyon önerileri için linke tıklayabilirsiniz.

Modern Oturma Odası Dekorasyonu için Pratik Bilgiler

1Hem modern hem otantik bir dekor!

Otantik oturma odası dekoru
Otantik oturma odası dekoru

Eğer çok büyük olmayan bir odaya sahipseniz açık kahverengi tonlarını kullanarak ve duvar aksesuarları ile aynı zamanda spot aydınlatıcı yardımı ile de otantik bir ortam yakalayabilirsiniz. Beyaz sevenler için ise temizlik ve saflığın yanı sıra aynı zamanda daha ferah duran bir renk tercih ediyorsanız duvarlarınızdan mobilyalarınıza uzanan şık bir dekor yapabilir ve bu dizaynları modern sarkıt lambalar ile de birleştirebilirsiniz.

2Sakin bir görünüm için krem rengi koltuk!

Modern oturma odası
Modern oturma odası

Bir başka örnek verecek olursak da yine krem rengi koltuklar ve üzerine turuncu renkli yastıklar, gayet hoş bir görüntü oluşturur. Modern oturma odası dekorasyonu yapmak istiyor ama çok da lüks durmasını istemiyorsanız, beyaz siyah bir resim tablosu ve yuvarlak sarkıtları olan lambalar ile modern ve sakin bir görüntü elde edebilirsiniz.

3Modern bir oturma odası için!

Modern bir oturma odası için
Modern bir oturma odası için

Modern oturma odası dekorasyonu dizayn ederken mobilya ve oturma gruplarının yanı sıra televizyon üniteleri, deri veya kumaş olan koltuk takımları, modern halılar, sehpa takımları, tablolar, avizeler, saatler ve tercihe göre LED ışıklı lambaların uyum içerisinde olması gerekmektedir.

4Sevdikleriniz için ortam oluşturun!

Oturma odasında konfor
Oturma odasında konfor

Tüm bunların yanı sıra dekoratif ürünler tercih edilirken oturma odasında sürekli vakit geçirileceği düşünülerek, kullanım kolaylığı ve konfor açısından en uygun olanları tercih edilmelidir.

5Kullanışlı ve sade bir oturma odası!

Kullanışlı sade oturma odaları
Kullanışlı sade oturma odaları

Evin şüphesiz ki en fazla kullanılan odası, oturma odalarıdır. Evde geçirdiğimiz vakitlerin çoğunda hepimiz oturma odasında oluruz. Ya ailemizle oturur ya da dostlarımızla sohbet halinde olarak muhabbet ederiz. Bu yüzdendir ki en çok kullandığımız bu odanın dekorasyonu çok önemlidir.

Gri renk dekorasyon fikirleri için almak isterseniz buradaki bilgilere göz atmalısınız.

6Aksesuarlar yerli yerinde olmalı!

Modern oturma odaları için sehpa
Modern oturma odaları için sehpa

Dekorasyon aşırı abartılarak fazla kalabalık bir oda tasarlanmamalı, çayınızı kahvenizi yudumlarken koyabileceğiniz yerler yakın olmalı, bilhassa koltuklarınızın rahatlığı istediğiniz zaman uzanabileceğiniz cinsten olmalıdır. Daha az aksesuar kullanmalı ve her an birinin vazolara veya herhangi bir dekoratif ürüne basarak kırarım korkusu yaşamayacağı bir alan yaratmanız gerekir.

Modern banyo dekorasyonu nasıl yapılır konulu içeriğine de göz atmak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here