Modern Chester Koltuk ile Ev Dekorasyonu

12
1229

Modern chester koltuk takımı ile siz de geçmişten gelen tecübelerin dekoratif katkılarını ve modern anlayışın konforunu yaşayabilirsiniz. Chester deri koltuk özellikle iki yüzyıllık geçmişi ile asaletin ve zenginliğin timsali olarak salonları süslemektedir.

Chester koltuk takımı doğtaş mobilya stoklarında yer aldığı gibi chester koltuk takımı ankara mobilya, chester koltuk takımı istikbal mobilya ve chester koltuk takımı bellona, stoklarından da zaman zaman güncellenerek temin edilebilmektedir.

blank
Chester koltuk takımı ev dekorasyon fikri

Chester koltuk nedir, sorusunun cevabını ararsak vereceğimiz en yalın cevap, geçmişin tecrübesi ile özellikle koltuk sırtlarında kullanılan kapitoneli kumaşla oluşturulmuş isteğe göre ikili ve üçlü takımların seçilebileceği koltuk takımıdır.

Chester koltuk kullananlar genellikle kendini özel hissetmektedir. Kapitoneli kumaşın vermiş olduğu dekoratif his de salon dekorasyonuna pozitif katkı sağlamaktadır.

Çok farklı niteliklere sahip modern chester koltuk modelleri için seçim yapmadan önce salon dekorasyonu adına bilmeniz gereken bir takım kurallar vardır.

Bu kurallardan ilki salonunuzun ebatlarına uygun bir chester koltuk modeli seçmeniz gerektiğidir. Eğer salonunuzun nispeten dar ise yapmanız gereken chester koltuk takımının daha küçük ebatlarına sahip olanları seçmek olmalıdır.

Gerekirse takım içindeki üçlü koltuğu ikili tercih etmek, ikili koltuk için de berjer tipli tekli koltuk seçeneğini göz önünde bulundurmak gerekir.

blank
Deri chester berjer

Modern chester koltuk için salonunuzun geometrik yapısı da dekorasyonda oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Kare şekilli salonlarda birçok farklı alternatif ile koltuk dizaynı oluşturulurken özellikle eni dar dikdörtgen tarzındaki salonlar için alacağınız chester koltuklar çok da varyasyonlu dekorasyon sağlamayacaktır.

Kapitoneli kumaşın modern chester koltuk takımı için en belirgin niteliği olduğunu söylemiştik. Bu kumaşın farklı modellerde koltuğun sırt ve oturma alanında ayrı ayrı ya da beraber kullanıldığını görmekteyiz.

Bizim tercih ettiğimiz model, kapitoneli kumaşın koltukların sadece sırt bölgesinde kullanılmasıdır. Oturma alanındaki kapitoneli kumaşın bir miktar rahatsız edici özelliği ortaya çıkabilir.

Kaliteli Modern Chester Koltuk Takımları

Kumaş ve desen çeşidi ile modern chester koltuk takımları için oldukça fazla seçenek sunulmaktadır. Geleneksel kumaşlardan silinebilir ve su tutmaz kumaşlara kadar birçok alternatife sahipsiniz.

Bunun yanında chester koltuk takımları arasında deri kumaşın yerinin ayrı değerlendirilmesi gerektiğini de belirtmemiz gerekir.

blank
Modern chester koltuk takımı

Deri kumaş, klasikleşmiş kumaşlardan olduğu için her dönem talep edilebilmektedir. Bakımı diğer kumaş türlerine göre nispeten zor olsa da dekorasyona kattığı hava çok başkadır.

Modern chester koltuk takımları için genelde dışarıdan görünen tek ahşap bölüm ayak kısımlarıdır. Koltuk ayaklarının seçimine koltuğu tamamlayan özelliği ve dikkat çeken yapısı sebebiyle özen gösterilmelidir.

Son yıllarda trend olan uzun bacaklı koltuk takımı modelleri arasına chester koltuk takımı modellerini de dahil edebiliriz.

Bacakların düz değil de yumuşak hatlara sahip olacak şekilde tasarlanması kapitoneli kumaş ile oldukça güzel bir uyum yakalanmasını sağlayacaktır.

Salon dekorasyonuna uyum sağlaması için istediğiniz renkteki chester koltuk takımının kırlentlerini de kullanabilirsiniz. Özellikle canlı bir salon rengi ağırlığı varsa bu rengi, koltuk takımında açık pastel renklerden birini tercih ederek yumuşatabilirsiniz.

blank
Deri chester koltuk takımı

Uyum için de salondaki ağırlıklı renge uygun seçeceğiniz kırlent kumaşlarını kullanmalısınız. Böylece hem istediğiniz kumaş rengine sahip chester koltuk takımına sahip olacak hem de salondaki uyumu yakalamış olacaksınız.

Modern chester koltuk modellerinde, oturma ve yaslanma alanlarındaki sünger sertliği de istenilen seviyeye uygun seçilmelidir. Bazı kişiler sert süngerden hoşlanırlarken bazıları da nispeten daha yumuşak bir oturma ve yaslanma alanı isterler.

Bu tercihlerinizi belirlerken mutlaka chester koltuk alımı öncesi ürünleri test etmenizi öneriyoruz. Tarzınıza ve zevkinize uygun olmayan bir koltuk takımı zamanla sizi de mutsuz edecektir.

Babalar için düşünülen 14 harika baba koltuğu için tıklayın.

Tüm chester tarzı modellere bakmak için aşağıdaki galeriyi gezebilirsiniz.

12 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here