perde siparişi


Modern Çalışma Masası Dikkate Almanız Gereken Öneriler

Modern çalışma masası modelleri temel olarak dekoratif duruşu ve kullanışlılığı bir arada sunan nitelikler ile donatılmıştır. Siz de çalışma masası modelleri için tercih öncesi araştırma yapıyorsanız yazımı mutlaka okumalısınız.Çalışma masaları evler için vazgeçilmez ürünlerdendir. Gerek öğrencilerin ders çalışmasına imkân sunması gerekse sınav, proje vb. hazırlıklar için hatta kitap okumak amacıyla kullanılabilen çok amaçlı bu çalışma masalarının kullanım alanlarını iyi tespit etmek gerekiyor.

Modern çalışma masası modelleri için konumlandırılacak alan sadece dekoratif açıdan düşünülmemelidir. Aynı zamanda bu alanın çalışma ortamının rahat ve dingin olması gereken kuralları ile de örtüşmesi gerekiyor. Etrafında karmaşanın olduğu, az ışık alan doğru konumlandırılmamış çalışma masaları, verimli bir çalışma dönemi geçirmenize mâni olacaktır.

Özellikle masanın aydınlatılması hem gün ışığından faydalanma açısından hem de akşamları odanın genel aydınlatılmasından farklı olarak tasarlanmış masa aydınlatması ile düşünülerek değerlendirilmelidir. Aksi halde göz sağlımız açısından zararlı çalışma ortamları oluşturmuş oluruz.

MUTLAKA OKUYUN:  Park Beşik mi Mobilya Beşik mi?(Videolu)

Modern çalışma masası modelleri için yapılan araştırmada öncelikle renk uyumunun kullanılacak alandaki diğer mobilya dekorasyon malzemeleri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Genellikle tercih edilen beyaz renk, birçok alandaki renk ile uyum gösterebilmektedir. Aynı zamanda beyaz renk sayesinde aydınlık bir ortam da oluşturulmuş olacaktır. İsterseniz çift renk tercihinde bulunarak farklı bir atmosfer oluşturabilir ve ortam uyumunu daha iyi yakalayabilirsiniz.Modern çalışma masası modelleri için birden fazla farklı malzemeli tasarımları kullanmak mümkündür. Masa seçiminde bu farklı modellerin göz önünde bulundurulması doğru tercihte önemli bir kılavuz olacaktır. Çalışma masasını kullanacağınız alandaki ana mobilya grubunun modern çizgilere sahip olması durumunda ahşap ve metal karışımlı modern çalışma masası modelleri düşünebilirsiniz. Neoklasik tarz ile dekore edilmiş bir oda içerisinde ahşabın farklı dizaynları ile oluşturulmuş çalışma masaları da oldukça güzel bir tercih olacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Üstü Yatak Altı Çalışma Masası için Fikirler

İlginize çekebilir:

Hangi Çalışma Masasını Tercih Etmeliyiz?

Çalışma masası tercihinde yapılan hatalardan biri masanın sadece görüntüsüne ve fonksiyonlarına bakılarak karar verilmesidir. Masayı kullanacağınız alanın genişliği ile masa arasında bir uyum olmalıdır. Dar bir alana sahipseniz geniş bir çalışma masası tercih etmeniz oda içinde mobilya değişimlerine sebebiyet vereceği gibi masanın odadaki toplam dekorasyondan ayrı durmasına da neden olacaktır. İmkânlarınıza ve zevkinize uygun bir çalışma masası tercihi için alan ve masa ölçümü kıyaslamasını yapmalısınız.

Modern çalışma masası modelleri arasında dikkat çeken ürünlerden biri de masa ve kitaplık bütünleşmesinin sağlandığı modellerdir. Bu modellerin duvarlardaki boş alanları değerlendirmede oldukça başarılı olduğunu ifade etmeliyim. Özellikle öğrenciler için tasarlanmış kitaplıklı çalışma masalarının dolap kısımlarının çok raflı ve fazla olması dekoratif açıdan eksi puan getirecektir. Bu model çalışma masalarının daha çok çocuk odalarında kullanılmasını tavsiye ediyorum.

MUTLAKA OKUYUN:  Çilek Genç Odaları 2021 için +16 Model

Çalışma masası modelleri arasında çekmeceli olanların kullanışlılık açısından daha ön planda olduğunu belirtelim. Çekmeceler birçok küçük malzemelerin saklandığı dolayısıyla masa üzerinin sürekli düzenli olmasını sağlayan önemli ayrıntılardandır. Çekmecelerin masa içindeki konumu da masanın boyutları ile doğrudan ilgilidir. Küçük bir alana sahip masalarda ortadan ve ince uzun çekmeceler daha şık bir görünüm yakalanmasını sağlarken büyük masalarda sağ tarafa konumlandırılmış çekmecelerin tercih edilebilirliği daha yüksektir.Çalışma masası satın alırken masanın denenmesi önemli satın almak kurallarından biridir. Aksi halde eve gelip kurulduğunda masadan istediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Verimli bir çalışma dönemi için masanın sizi rahatsız eden bir yanının olmaması gerekir. Bunu anlamanın en doğru yolu da masanın denenmesidir.

Modern çalışma masası modelleri tercihinde son uyarım da masa ve çalışma sandalyesi arasındaki hem dekorasyon hem de fonksiyonel uyumluluk ile ilgili olsun. Masanızın gerçek konforu için mutlaka sandalyenizin de ebat ve konforunun uyumlu olması gerekiyor.

IKEA çalışma masası fikirleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x