Mobilya Renklerinin Evdeki Atmosfere Yansıması

0
305

Mobilya seçimi yaparken genellikle kaliteye, uzun kullanım ömrüne ya da  konforuna odaklanıyoruz. Elbette mobilya tercihinde tüm bu unsurların büyük önem taşıdığını belirtmek gerekiyor.  Ancak önemli olan bir diğer husus daha var. O da mobilyanın rengidir. Çünkü mobilyaların rengi yaşam alanlarındaki genel atmosfer üzerinde son derece belirleyici bir faktör oluyor. Peki, hangi rengin evinizde nasıl bir atmosfer yarattığını merak ediyor musunuz?

Beyaz ve Bej Rengi

Beyaz Bej Mobilya Renkleri
Beyaz ve bej mobilya renklerinin etkileri

Son yıllarda çok daha fazla ilgi görmeye başlayan beyaz, bej ve krem rengi gibi açık renk tonları  evinizin çok daha ferah bir atmosfere kavuşmasını sağlar. Bu nedenle özellikle küçük bir evde yaşayanlar için açık renk tonuna  sahip mobilyaların çok daha ideal bir seçenek olduğunu belirtebiliriz. Sadece açık renk tonlarında mobilyalar kullanarak evinizin çok daha geniş ve ferah bir atmosfere kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Sadece salonunuzda ya da misafir odanızda değil yatak odanızda da ferah bir ortam istiyorsanız açık renk tonlarına yönelmenizde fayda var.

Kahverengi Tonları

Kahverengi Tonları
Kahverengi tonları ile evdeki değişimler

Kahverenginin hangi tonunu tercih ederseniz edin yaşam alanlarınızda huzurlu bir atmosfer yaratır. Bu nedenle özellikle oturma odası ya da salon gibi  alanlarda kahverengi tonlarında sıklıkla kullanıldığını belirtebiliriz. Sıcak, samimi ve bir o kadar da  huzurlu bir ortam algısı yaratan  kahverenginin insanlar üzerinde sakinleştirici bir etkisi de olabiliyor. Dolayısıyla şayet siz de yaşam alanlarınızda huzurlu ve sıcak bir ortam algısı yaratmak istiyorsanız rotanızı kahverengi tonlarına çevirmeniz gerekiyor demektir.

Siyah ve Venge

Siyah Venge Uyumu
Siyah ve venge renk uyumu

Siyah ve siyah ve çok yakın bir renk tonu olan venge ise  ortamda asil bir atmosfer yaratıyor. Bu nedenle holdinglerde ve büyük kuruluşlarda yönetici odalarında genellikle siyah renkte mobilyalara yer veriliyor. Siyah rengin  asalet ile özdeşleştiğini söyleyebiliriz.  Ancak aynı zamanda kasvetli bir hava da yaratabilir. Bu nedenle eğer çok küçük evlerde yaşıyorsanız siyah ve venge tonlarında mobilyalar seçmeden önce bir kez daha düşünmenizde fayda var. Eğer mobilyalarda geniş bir renk skalası görmek isterseniz hemen Medusa Home Mobilya internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu sayede karşınıza muazzam renklerde dizayn edilen mobilya modelleri çıkacak!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here