2014 Dekoratif Duvar Saatleri ve Modelleri

Lastikten Orta Sehpa Yapımı

Bahçe Peyzajı Nasıl Yapılır?

3 Sessiz Elektrikli Süpürge Tavsiyesi

Beyaz ve Minimalist Ev Dekorasyon Örneği

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 28 Nisan 2017
864

Modern hayatın bunaltıcı temposundan uzaklaşmak isteyen insanların evlerinde bunu yaşayabilmelerini sağlayan en önemli faktörlerden biri de minimalist ev dekorasyon tasarımları ile döşenmiş bir eve sahip olmaktır.

Minimalist ev dekorasyon incelemesi

Minimalist ev dekorasyon düşüncesi aslında bir yaşam felsefesinin yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır. Temel amaç az ama kullanışlı, kaliteli eşya ve tasarımlara sahip mekanlar oluşturmaktır.

Bu çerçevede ortaya çıkan fikirlerin kişilerin yaşam tercihlerine uygulanması ile birçok farklı görünüşlere sahip ancak temel felsefesinden kopmayan bir minimalist ev dekorasyon tasarım yelpazesi ortaya çıkmaktadır.

Minimalist ev dekorasyon yatak odası

Minimalist çizgilerin hakim olduğu yukarıdaki yatak odası katının ilk dikkatimizi çeken özelliği beyaz rengin baskın olmasıdır.

Beyaz renk düzenin, saflığın, sadeliğin ve aydınlığın temsilcisi olması sebebiyle minimalist ev dekorasyonunda çokça kullanılan renklerdendir.

Gözümüzü rahatsız eden hiçbir objenin odada yer almaması temel minimalist felsefeye de uygundur. Mekanı daraltmayan duvara monteli ahşap katmanların sıcaklığını yansıtan kitaplıkların da dekorasyonu tamamlayıcı etkisinin olduğunu söyleyebiliriz.

Minimalist ev dekorasyonu koridor

Minimalist çizgilere sahip bir ev dekorasyonu düşünüyorsanız evin her alanının bu şekilde olmasını sağlamanız gerekir. Mimar L. McComber ltée’nin bu amaçla koridorda kullandığı malzemelere ve tasarımlara dikkatinizi çekmek isterim.

Yine beyaz rengin hakim olduğu alanda kapı geçişlerinin mermer katmanlar ile desteklenmesi de zarif bir görünüm yakalanmasını sağlamıştır.

Ayrıca aydınlatmanın yetersiz olacağı durumlarda kullanılabilecek zarif led ışıklandırma sisteminin de olması dikkat çekicidir.

Minimalist ev dekorasyonu

Yatak odasının bir başka açıdan görüntüsü ile minimalist ev dekorasyon düşüncesindeki ayrıntılar daha net oraya konulmaktadır.

Türk mimarisini düzenleyen minimalist evler yazıma da bir göz gezdirin derim.

Yatak odasında temel hedefin dinlenme olması buranın neden sade olması gerektiğini de bizlere açıklıyor. Dekorasyonu bozacak herhangi bir fazlalığın olmadığını gördüğümüz bu odada kullanışlılık da ön planda düşünülmüştür.

Minimalist ev dekorasyonu raf örneği

Minimalist evlerde en küçük bir eşyanın dahi bir amacı ve düzeni olmalıdır. İşlevi olmayan her türlü eşyanın evden uzaklaştırılması prensibi gereği yukarıda gördüğünüz her türlü obje bir amaca hizmet etmektedir.

Şık görünümün cafcaflı, büyük ve renkli objelerle sağlanmadığı bu evlerde her alan azami ölçüde insana hizmet etmelidir.

Minimal düşüncelerle minimalist dekorasyon

Minimalist ev dekorasyon çalışma alanı

Minimalist ev dekorasyon düşüncesi demek ferah bir ortam demektir. Bunun için tasarlanan evlerde özellikle tavanın normalden biraz daha yüksek olması bu ferahlığı ortaya çıkarmaktadır.

Etrafa saçılmamış eşyaların ve kaliteli malzemelerin kullanıldığı bu evlerde eğlence de bu düşünce içine dahil edilebilir.

Minimalist ev dekorasyonu banyo tasarımı

Estetik anlayışın kaliteli malzemelerle harmanlandığı minimalist evlerin her bölümü bize bu düşüncenin yansıması olarak geri dönmektedir.

Banyoda kullanılan malzemeler, küçük taşlarla oluşturulmuş şık kaplamalar ve aydınlatma minimalist çizgilerin yansımasını göstermektedir.

Beyaz ahşap minimalist ev dekorasyon

Minimalist evlerde ahşap doğallığın ve sadeliğin ifadesi olarak çokça kullanılmaktadır. Gözümüzü rahatsız edecek hiçbir objenin olmadığı bu evlerde yukarıdaki gibi bazen halı, kilim vb. materyallerin de kullanılmadığını görmekteyiz.

Minimalist anlayış üzerine yazdığım şu yazıyı da okumanız dileğiyle…

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu

22 Ağustos 2015
1.544
Paletten Katlanır Duvar Masası

Paletten Katlanır Duvar Masası

19 Eylül 2015
2.508
Beyaz Renk ile Dekorasyon

Beyaz Renk ile Dekorasyon

17 Mayıs 2015
1.700
Paletten Masa Sandalye Yapımı

Paletten Masa Sandalye Yapımı

12 Ocak 2016
11.056
Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon Dekorasyon Fikirleri

5 Mayıs 2015
4.058
İlhamveren Lake Mutfak Dolapları

İlhamveren Lake Mutfak Dolapları

31 Ağustos 2015
5.549