Ağaç Ev Fikirleri ile Ahşap Ev Tasarımları

2
539

#Yazı İçeriği

Genellikle tatil mekanlarında görmeye alıştığımız ağaç evler son zamanlarda evlerin arka bahçelerine de yerleşmeye başladı. Geniş bir bahçeye sahip olanlar bahçenin bir kısmına tasarladıkları ahşap evler ile bahçeyi daha keyifli hale getirebiliyor.

Neden ağaçtan ev?

Türkiye’de genellikle orman kampı ve tatil alanlarında görülen ağaçtan evler, günümüzde şahsi kullanıma da hitap eder duruma geldi.

Ahşabın doğal dokusunun verdiği tabii duygular ve insanların doğallık arayışları aslında neden ağaçtan ev sorusunu cevaplıyor.

blank

Şehir yaşamının ve betonarme yapının verdiği kasvet insanların böyle kütüklerle yapılan ev arayışlarına itmiş durumda.

Ağaçtan evlerde bir hobinin icraa edilmesine ya da çocuklar için oyun evine de dönüştürülebilmesi bakımından çok avantajlı.

Ağaç ev nasıl yapılır?

Ahşap evlerin yapımı eskiden zor olsa da günümüzde teknolojiyle birlikte daha kısa sürede ağaçtan ev tasarlamak mümkün olabiliyor.

Ahşabın kolay işlenebilen bir malzeme yapısına sahip olması ve insanların kişisel zevklerini yansıtabilecekleri ortamlar sunabilmesi insanları ağaç evlerin yapımı konusunda heveslendirebiliyor.

blank

Evlerin yapımındaki en önemli nokta doğa ile uyumlu tasarlanabilmesidir. Genelde tek bir platform üzerine inşaa edilen ahşap evlerin depreme ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklı olduğunu biliyor musunuz?

Kütüklerin bir araya getirilmesi ile evin dört duvarı örülüyor. Tavan çatı kısmı ile taban bölümlerinin de eklenmesiyle yalıtım sağlanarak harika bir tasarım ortaya çıkabiliyor.

Daha detaylı ve videolu içerik için aşağıdaki bağlantıyı inceleyin:

Ağaç evlerin avantajları ve dezavantajları

Ağaç evler doğal afetlere karışı yüksek dayanıklıkları ile dikkat çeken bir yapıya sahip. Alan bakımından yeterince metrekare sahipseniz birkaç odalı ağaçtan ev tasarlamak oldukça mümkün.

blank

Yapılışındaki sürenin kısa, kullanılan malzemenin uygun fiyatlı olması ekonomik bir ağaç ev mimarisini ortaya çıkarabiliyor.

Ayrıca ağaçevlerin taşınabilir olması da onları diğer ev mimarilerinden ayırıyor.

Ağaç parçalarından dekorasyon fikirleri için yazı linkine tıklayabilir, yepyeni fikirler edinebilirsiniz:

En güzel ağaç ev tasarımları

İnternette gezerken denk geldiğim en güzel ağaçevleri sizler için derledim. Beğendiğiniz ev tasarımları için yorumlarınızı bekliyorum.

blank
blank
blank
blank
blank

Bahçenize ya da yeşillik bir alana ağaçev yaptırmak isterseniz aşağıdaki içeriğe mutlaka göz atmalısınız:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here