perde siparişi

Messi’nin Evi Görenleri Hayrete Düşürüyor!

Barcelona ve dünya futbolunun yıldız futbolcusu Lionel Messi’nin evi görenleri çok şaşırtıyor. Messi’nin hayat tarzını ve işini evine yansıttığı bu tasarımı sizlerle paylaşmak istedik.

İspanya’nın Barcelona takımında forma giyen Lionel Messi, İspanya’nın ünlü mimarlarından Luis de Garrrido ile anlaştı. Mimar o kadar ilginç ve bir o kadar da lüks bir ev tasarladı ki görenler çok şaşırıyor.

Messi'nin evi

Görenlerin şaşırmasının nedeni ise, Messi’nin evi tam bir futbol topu görünümünde. Tabii ki havadan öyle görünüyor. Futboldaki başarılarıyla her zaman gündemde olan Lionel Messi şimdi de futbol topu görünümündeki evi ile konuşuluyor.

Aslında bu evin doğuş öyküsü, Messi’nin istediği evi İspanya’da bulamasından kaynaklanıyor. İstediği evi bulamayan Messi, en sonunda kendi evini yaptırmaya karar veriyor ve ortaya harika bir tasarım çıkıyor.

Messi'nin evi

Arjantinli yıldızın isteklerini yansıtmak çok zor olsa da mimar Garrido Messi’nin evi için çok çalışarak yukarıdan bakıldığında büyük bir futbol topunu andıran bir ev tasarlamayı başarmış.

Messi’nin evinin dışı kadar içi de harika. Messi’nin ev dekorasyonu gözden geçirildiğinde, oldukça sade ve beyaz renklerin kullanıldığını görüyoruz. Çok renklilikten ziyade minimalist bir tasarımla sade dekorasyon tercih edilmiş.

Uzun yıllardır Barcelona formasını giyen Messi’nin böyle bir ev tasarlatması aslında çok da yadırganmamalı. Çünkü Messi, reklam gelirleriyle birlikte yılda 30 milyon € para kazanıyor. Yani Türk Lirasıyla söyleyecek olursak 100 milyon TL.

Messi'nin evi

Hakikaten  korkunç bir gelir olsa da Messi, dünya futboluna sunduğu katkı ve görsel şovlarla bu geliri hak eden bir oyuncu diye düşünüyorum. Zenginin parası, züğürdün çenesini yorarmış hesabıyla sizleri hazırladığım Messi’nin evi galerisi ile baş başa bırakıyorum. 🙂

Daha önce kaleme aldığım ve görenlerin inanılmaz beğenisini kazanan Acun’un evi yazımı okuyabilirsiniz.

Futbol topu görünümlü Messi’nin evi

Messi’nin evini Mimar Luis de Garrido tasarlamış. Ve havadan görünümü tam bir futbol topu şeklinde…

Messi’nin muhteşem evinin videosu

“Messi’nin Evi Görenleri Hayrete Düşürüyor!” üzerine bir yorum

  1. Ünlülerin evlerini hep merak ediyorum. Nedendir bilinmez. 🙂 Messinin evi zaten top şeklinde olmalı. Çok şaşırmadım 🙂

    Cevapla

Yorum yapın