perde siparişi

Merdiven Boşluğu Değerlendirme FikirleriMerdiven altını nasıl değerlendirebilirim sorunuzun cevabını bu yazımızda, merdiven altı dekorasyon fikirleri ile anlatacağız. Yazımızda; Dubleks evlerin merdiveni dekorasyonu, döner merdiven altlarında yapabileceğiniz dekorasyon önerileri, merdiven boşluğu değerlendirme dekorasyon fikirlerinden ve daha fazlasından bahsedeceğiz.Merdiven boşluğu değerlendirme videosu

Alt başlıklarımızda birçok uygulayabileceğiniz merdiven altı tasarımları ve daha fazlasına değineceğiz. Böylece evinizde harika bir görüntü elde edebileceksiniz.

Merdiven altı dekorasyon fikirleri

O zaman merdiven altı dekorasyonu fikirlerimizi anlatmaya başlayalım.

Dubleks Merdiven Altı Dekorasyonu

Dubleks merdivenlerinin altlarına birçok kişi kullanmadığı eşyalarını koyar. Doğal olarak bu durum merdiven altında hoş olmayan görüntülere neden olur. peki ya dubleks merdiven kapatma olayını denerseniz? Elinizin altında bulunan malzemelerle merdiven altlarınızı kapatabilirsiniz. Hatta şık ve alımlı bir kapak yaparak, merdiven altındaki eşyaları gizleyebilir ve merdivenlerin daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Eski Kemerleri Değerlendirme için Sıra dışı Fikri!


Dubleks merdiven altı dekorasyon

Ya da merdiven altlarına eşya koymak yerine şık bir portmanto yerleştirebilirsiniz. Böylece alanı daha verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Döner Merdiven Altı Kapatma Modelleri

Mesela döner merdiven altına hoş görüntüye sahip ayakkabılık satın alabilirsiniz. Eğer elinizden geliyorsa, kendiniz de güzel bir ayakkabılık yapabilirsiniz.

Döner merdiven altı kapatma modelleri

Merdiven Altı Kiler

Genelde giriş kısımlarında bulunan merdivenler, hol ile aynı sıcaklığa sahiptir. Yani oda sıcaklığındadır. Merdiven altı kiler yapımını hoş bir dekorasyon olarak deneyebilirsiniz. Bu bölüme küçük bir soğutma sistemi yaparak, kışlık ya da yazlık yiyeceklerinizin taze kalmasını sağlayabilirsiniz. Tabi ki bu kısım kapalı olmalı ve küçük bir kapak tasarımı da eklenmelidir.Merdiven altı kiler

Ya da hazır olarak merdiven altı kiler dolabı satın alabilirsiniz. Satın alacağınız dolabın, duvar ve zeminle aynı renkte olmasına dikkat edin. Gerçi zıt renklerle de güzel bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Merdiven Altı Vestiyer

Cam kapaklı, yarı açık ve tam kapalı merdiven altı vestiyer modellerini de tercih edebilirsiniz. Merdiven boşluğu değerlendirme fikirleri arasında, çok şık elbise askılarının yer aldığı vestiyer modelleri var. Mesela desenli ve yarı açık ahşap vestiyer modellerini de tercih edebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Duvar Çıtası Uygulaması 2021 Rehberi
Merdiven altı vestiyer

Merdiven Altı Portmanto

Birbirinden güzel merdiven altı portmanto modelleri ilk tercihiniz olabilir. Merdiven boşluğu değerlendirme fikirleri hakkında sizlere, sürgü cam kapaklı modelleri tavsiye edebiliriz. Ya da iki yana açılan ahşap kapıya sahip kapalı modelleri de tercih edebilirsiniz.
Merdiven altı portmanto

Merdiven Altı Dolap Modelleri

Zaten kapınızın hemen yanında şık bir vestiyeriniz ya da portmantonuz varsa, merdiven altlarınızı dolap olarak değerlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, iyi bir usta çağırmak ve merdiven altının ölçüsünü almak olacaktır. Daha sonra beğendiğiniz modelleri ustaya gösterebilir, aynısını yapmasını isteyebilirsiniz.

Merdiven altı dolap modelleri

Sizlere fikir vermesi açısından, aşağıdaki linkteki önerilerimizi değerlendirebilirsiniz.

Dubleks merdiven altı dolap modelleri olarak, ışıklı ve kademeli olanları önerebiliriz. Merdiven altında ışık yanarken, ne kadar hoş göründüğüne inanamayacaksınız.

Merdiven Altı Niş Uygulamaları

Merdiven altında kalan duvarlar niş oyukları açarak, çok amaçlı kullanabilirsiniz. Fikir vermesi açısından, aşağıda sizlere konuyu birkaç resimle anlatmaya çalışalım.

Merdiven altı niş uygulamaları

Bu resimde gördüğünüz gibi niş oyuğuna harika bir dolap yerleştirilmiş. Çeşitli aksesuarlar dolap içerisindeki bölmelerde sergilenmiş ve ortaya harika bir dekorasyon ürünü çıkmış.

MUTLAKA OKUYUN:  Dubleks Evlere Merdiven Dekorasyonu
Merdiven altı niş uygulamaları

Bu resimde ise her merdiven altına bir niş oyuğu açılmış ve aydınlatma elemanları ile görsellik vurgulanmış. Ne kadar harika değil mi?

Merdiven altı niş uygulamaları

Ya da bu resimdeki gibi hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Aslında resimlerden de görüleceği üzere, merdiven altı dekorasyon fikirleri oldukça fazladır. Biraz bizim verdiğimiz fikirlerden, birazda kendi hayal gücünüzle merdiven altlarınıza harika dekorasyon görüntüleri elde edebilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x