perde siparişi


Merdiven Altı Dekorasyon Fikirleri 2021

Merdiven altı dekorasyon düşüncesi evinizi en verimli ve dekoratif zenginliğe sahip bir tasarımla planlama fikrinden yola çıkılarak oluşturulmuş birçok örneğe sahiptir. Bu tasarımların ana hedefi atıl vaziyette görülen merdiven altlarını en iyi şekilde değerlendirmek ve bu alanların dekoratif özelliklerine de katkı sağlamaktır.Merdiven altı dekorasyon çeşitleri arasından sizin evinize uygun bir model mutlaka bulunacaktır. İsterseniz bu model üzerinde ihtiyaçlarınıza uygun değişiklikler de yapabilirsiniz. Merdiven altı portmanto ve ayakkabılık uygulamasını incelemek isterseniz sizi video ile baş başa bırakıyorum. Yazının devamında merdiven boşluklarını değerlendirebileceğiniz farklı fikirleri de bulabilirsiniz.

Merdiven altı dekorasyon örnekleri

Merdiven altı boşluklarının değerlendirilmesi için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden bazılarını beraber inceleyerek sizin için uygun olanını bulmanıza yardımcı olacağız.

Merdiven altı dekorasyon modelleri

Bu örneklere bağlı kalmaksızın farklı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Bu örnekler sadece size ilham vermek amacıyla oluşturulmuştur.

İlginizi Çekebilir: Hayal dünyanıza renk katacak olan apartman merdiven dekorasyonu için tıklayın.Merdiven altı portmanto modelleri

Merdiven altı dekorasyon örnekleri arasında çok verimli ve şık tercihlerden biri portmanto seçeneğidir. Bu seçeneğin birçok alternatifini kullanabilirsiniz. İsterseniz ahşap kapaklar ile kapattığınız portmantoyu dilerseniz de açık olarak şık askılıklar ile tamamlayabilirsiniz.

Merdiven altı portmanto modelleri

Merdiven altının hacimsel genişliğine bağlı olarak raf dizaynı da düşünebileceğiniz portmanto uygulamasında küçük merdiven altları için evin giriş bölümünde konumlandıracağınız ana portmantonun uzantısı olacak bir eklenti de oluşturabilirsiniz.

Döner merdiven altı dolap modelleri

Merdiven boşluğu dekorasyon fikirleri arasında döner merdivenlerin altlarını değerlendirmek diğerlerine oranla nispeten daha profesyonellik isteyen uygulamaları gerektirmektedir.

Merdiven altı kiler modelleri

Bu uygulamalarda şüphesiz döner merdivenin ebatları, dönme açısı ve eğim özellikleri de önemli bir yere sahiptir. Döner merdiven altı dekorasyonu düşünüyorsanız hayal gücünüzü kullanarak tasarım fikirleri oluşturmanızı tavsiye ederim.

Merdiven altı dolap ile atıl kalmış alanları da depolama alanına dönüştürebilirsiniz.Merdiven altı kiler

Merdiven altı kiler uygulaması bayanların mutfak dekorasyonuna ciddi anlamda katkı sunmaktadır. Mutfağınızı daha dekoratif ve düzenli hale getirmek için güneş görmeyen ve kapaklar ile muhafaza altına alınmış bir alan her zaman ihtiyaçtır.

Merdiven altı kiler fikirleri

Bu ihtiyacın giderilmesinde merdiven altları size oldukça güzel fırsatlar sunmaktadır. Evinizin mutfak ve merdiven altı konumlarının değerlendirilerek yapacağınız bu tasarımda bol raflı ya da çekmeceli merdiven altı dekorasyon uygulaması sağlayabilirsiniz.

Merdiven altı ayakkabılık

Merdiven boşluğu değerlendirmeleri arasında özellikle daha küçük hacimlere sahip merdiven altları için tasarlanmış ayakkabılıklar da sıkça tercih edilmektedir.

Merdiven altı ayakkabılık fikirleri

Ayakkabılık uygulamasını özellikle giriş kapısına yakın bir merdiven altına sahipseniz hararetle tavsiye ediyoruz. Merdiven altı giriş kapısından uzak ise ayakkabılık uygulaması sizin için doğru bir tasarım olmayacaktır.

Merdiven altı vestiyer modelleri

Merdiven altınız giriş kapısına yakın olduğunda ayakkabılık dışında başka bir alternatifiniz daha var. Vestiyer uygulamasını ister ayakkabılıktan bağımsız olarak tasarlayın isterseniz ayakkabılık ile birlikte düşünün ama mutlaka merdiven altınızdaki hacme uygun tasarımlar üretin.

Merdiven altı dekorasyon kitaplık fikirleri

Küçük hacimli merdiven altı için ayakkabılık uygulaması çok yakışan bir dekorasyon düşüncesi iken büyük hacimli merdiven altı için vestiyer çok daha verimli ve dekoratif kullanım imkanı sunacaktır.

Dubleks merdiven boşluğu kapatma

Merdiven altına uygulamalar genellikle iki katlı dubleks evler için düşünülse de aslında iki kat dışında müstakil olarak kullanılan üç katlı evlerde de aynı düşünce yer almaktadır.

Döner merdiven altı değerlendirme

İki katlı evlerde tek merdiven boşluğu dekorasyonu düşünülürken üç katlı evlerde iki ayrı merdiven boşluğu tasarımı oluşturulmaktadır. Dubleks merdiven boşluğu dekorasyonu için yapmanız gereken işlem basamakları arasında ilk sırayı merdiven boşluğunun hacimsel yeterliliğini ölçmek almalıdır.

Döner merdiven altı kapatma modelleri içerisinde değerlendirilebilecek bir fikir olan yukarıda görselde merdiven altı bir kütüphaneye çevrilmiş.

İlginizi Çekebilir: Dubleks evlere merdiven dekorasyonu yazımı okuyarak daha farklı fikirlere ulaşabilirsiniz.

Döner merdiven altı kapatma modelleri

Bu ebatların belirlenmesinden sonra ihtiyaçlarınızı belirlemek de önemli bir aşamayı oluşturur. Sizin için kiler, ayakkabılık, kitaplık, vestiyer vb. uygulamalardan hangisi en iyi sonucu verecek sorusunun cevabını gerekirse uzman yardımı alarak cevaplandırmalısınız.

Merdiven altına uygulamalarda mutlaka merdiven rengi ve mekandaki diğer dekorasyon ürünlerinin rengi de dikkate alınarak karar verilmelidir.

MUTLAKA OKUYUN:  Bebek Odası Keçe Kapı Süsü Örnekleri


Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
4
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x