oda-kapilari
oda-kapilari

Bugün sizlere mebran kapı hakkında aklınıza takılan birkaç soruyu cevaplandırarak eviniz için seçeceğiniz oda kapıları ve hazır kapı modelleri hakkında bilgiler vereceğim.

Mebran nedir?

Suya ve ısıya dayanıklı, kansorejen madde içermeyen, bakteri tutmayan özellikleriyle oldukça hijyenik yapıda üretilen PVC ürünlerine mebran adı verilir.

Ev dekorasyonu içerisinde mebran, oda kapıları için kullanılırken aynı zamanda mutfak dolabı kapakları için de kullanılmaktadır. Mebran kapı özellikle evini şık ve tarz göstermek isteyenler için çok doğru bir tercih diyebilirim.

mebran-kapi

Oda kapıları seçerken neden mebran seçmeliyim?

Evinizin tüm odalarında kapı değişikliğine gidecekseniz sizlere mebran kapı seçeneklerini gözden geçirmenizi öneririm. Mebran kapı, mutfaktan salona tüm odalar için kullanabileceğiniz bir malzemede üretiliyor.

Mebran malzemenin Dünya Sağlık Örgütü’nün onayını alması ve küçük çocuklu aileler için temizliğin normalden çok daha fazla önemli bir yere sahip olması, bu malzemenin seçiminde rol oynuyor.

Eviniz için alternatif üreten hazır kapı modelleri içerisinde mebran kapı tercihinde her oda için farklı bir tarz seçebilirsiniz. Mesela misafir ve oturma oda kapıları açık renklerde seçebilirken yatak odası ve çocuk oda kapıları koyu renklerde seçilebilir. Birbirileri içerisinde genel bi uyum yakalayarak oldukça farklı bir dekorasyon yakalayabilirsiniz.

Mebran hazır kapı modelleri kolay temizlenir mi?

Hazır kapı modelleri içerisinde mebran kapı oldukça kolay temizlenen bir yapıya sahiptir. Özellikle mebran malzemenin kir ve bakteri tutmayan özellikte olması kapıların temizliğinin daha kolay yapılmasına yardımcı oluyor.

Elinize alacağınız nemli bir bez sayesinde oda kapıları en basit şekilde temizlenebilir. Farklı kir ve tabakaların yer alması halinde ahşap temizleme ürünlerinden destek alabilirsiniz. Yalnız kimyasal ürünlerden uzak durmanızı öneriyorum.

hazir-kapi-modelleri

Mebran kapı fiyatları ne kadardır?

Mebran kapılarda fiyatlar değişkenlik gösterse de ortalama 300TL’den başlayarak yaklaşık 1.500TL’ye kadar gidebiliyor. Seçilen kapının büyüklüğü, tarzı, farklı özellikleri fiyatların değişkenlik göstermesine neden oluyor.

Oda kapıları konusunda iyi bir firma bulmak çok önemli. İnternette geçtiğimiz günlerde karşılaştığım bir web sitesini bu noktada size tavsiye edebilirim.

Mebran kapı noktasında araştırma yapıyor evdeki oda kapıları için en uygun hazır kapı modelleri arıyorsanız www.membrankapı.com web sitesini ziyaret etmenizi öneriyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here