Markanız Kokusuyla Hafızalara Kazınsın!

0
carpex-kurumsal-kokulandirma

Koku hafızası pek çok insana geçmişi, sevdikleri birini, özel bir anı çağrıştıran etkilere sahip bulunuyor. Güçlü bir koku anıları unutulmaz kılarak tekrar tekrar canlandırabiliyor.

Bunun yanı sıra kimi kokular iştah açan, enerji veren özellikleriyle öne çıkarak davranışları yönlendirebiliyor. Nefis bir yemek kokusu acıktırabilirken baharda açan çiçek kokuları mutluluk verebiliyor.

Parfümün yarattığı etki; marka, ürün ve kullanıcı ekseninde ele alındığında kokunun hayatımızdaki yerini gözler önüne seriyor. Tüm bunlar dikkate alındığında markalar için özel olarak koku üretme fikri de yükselen bir değer haline geliyor.

Carpex Uzmanlığıyla Kurumsal Koku Tasarımı

Gittikçe daha çok marka tarafından tercih edilmeye başlanan kurumsal koku tasarımı, koku hafızasını odak noktasına alarak pazarlama sürecinde kullanılıyor. Zira yapılan araştırmalar markanın nasıl algılandığına yönelik olarak kokunun önemi üzerinde duruyor.

Marka kimliğine uygun olarak tasarlanmış ve mağazalarda kullanılmaya başlanmış imza niteliğindeki bir koku ile tüketicinin satın alma davranışına olumlu yönde etki edebilirsiniz. Bu noktada Carpex’in mağaza koku sistemleri inovatif bir yaklaşımla yüksek teknolojik çözümler sunuyor.

Uzman parfümörler tarafından geliştirilen kokular markanın imajını destekleyen bir çizgide yaratılıyor. Her bir duygu için ayrı rayihalar ve renkler deneyimlerimizden yola çıkarak hafızamızda kodlanmış bulunuyor. Bu kodları kullanarak ortaya çıkarılan kokular markayla bütünleşerek marka hakkındaki yapıcı duygu ve düşünceleri pekiştiriyor.

Tüketici Markanızı Kokusuyla Tanısın!

Yüzde yüz saf bitki özlerinden oluşturulan kokularla markanızın çehresini yenileyebilirsiniz. Mağazanızda konumlandıracağınız Carpex koku makinesi ile müşterilerinizin ilgisini daha uzun sürelere yayarak marka bağımlılığı yaratabilirsiniz.

Çiçek, baharat ve meyve kokularının yanı sıra odunsu, taze, gurme gibi çok sayıda seçenek sunan Carpex markaya özgü imza koku yaratmak konusunda da son derece başarılı bir grafik çiziyor.

Dünyanın önde gelen markalarıyla çalışan Carpex firmalarla ilgili fizibilite çalışmalarını tamamlayarak koku üretimine başlıyor. Firmayla yapılan görüşmeler neticesinde markaya aidiyet duygusunu en çok hissettiren koku markanın imza kokusuna dönüştürülüyor.

Profesyonel bir bakış açısıyla ihtiyaçları değerlendirerek elde edilen sonuçlar pozitif geri dönüşlerle başarısını ortaya koyuyor. İmza koku tüketici için marka logosu gibi akılda kalan bir unsur haline geliyor.

carpex-kurumsal-kokulandirma

Hem Sağlıklı Hem Ergonomik Koku Makineleri

Carpex’in ergonomik tasarıma sahip mağaza koku makinesi çeşitleri hem etkili hem de sağlıklı bir koku difüzyon teknolojisi barındırıyor.

Sıvı haldeki aromaları bir mikrondan daha küçük partiküller haline getiren üst düzey “Mikro Difüzyon Teknolojisi” ortama yayılan kokunun her köşeye ulaşmasını sağlıyor. Kullanıcı dostu cihazlar aracılığıyla yapılan koku difüzyonu sırasında zararlı kimyasal maddeler, ısı ya da alkol kesinlikle kullanılmıyor.

Mağazanızda sadece hoş bir koku yaratmak için değil, aynı zamanda tüketiciyi yönlendirecek ve onların zihninde yer edecek bir tecrübe için Carpex koku makinesi mutlaka denenmesi gereken bir ürüne dönüşüyor. Markanız için Carpex’in sunduğu çözümleri inceleyerek sektörde bir adım öne geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here