perde siparişi

Mandaldan Çerçeve Yapımı Videolu AnlatımEv dekorasyonu için yeni bir kendin yap projesi arıyor ve ne yapacağınızı henüz bulamadıysanız mandaldan çerçeve yapımı fikri tam size göre olabilir.Anıları sürekli canlı tutmak ve sevdiklerinizle çektirdiğiniz fotoğrafların evin duvarlarını süslemesi oldukça güzel bir fikir. Özellikle rengarenk dekorasyonu sevenler için harika bir ev hediye bile olabilecek cinsten.

Mandaldan Çerçeve Yapmak Zor Mu?

Hayır, tamamen evde bulunan malzemelerden ya da çarşıdan kolaylıkla ulaşabileceğimiz malzemelerden yapabileceğiniz bir ürün. Lafı çok uzatmadan sizlere mandaldan nasıl fotoğraf çerçevesi yapabileceğinizi anlatmaya başlayayım isterseniz.

Mandaldan Çerçeve için Gereken Malzemeler:

Mandaldan fotoğraf çerçevesi yapımı

Mandaldan çerçeve yapımı için oldukça az bir malzemeye ihtiyacımız var. Bunlar:1. Mandal(renkli mandallardan da faydalanabilirsiniz.)

2. Karton mukavva

3. Makas4. Silikon tabancası

5. Sergilemek istediğiniz kadar fotoğraf

1. Adım: Karton mukavvayı hazırlama.

Mandaldan fotoğraf çerçevesi yapımı

Birinci adımda hazırladığımız karton mukavvanın ortası yuvarlak delik olacak şekilde yani tekerleğe benzer nitelikte düzgün bir şekilde kesmek. Burada dikkat edeceğiniz nokta mandal uzunluğunda kesmektir.

MUTLAKA OKUYUN:  Ahşap Mutfak Eşyaları Yapımı Videolu AnlatımKullanacağınız mandalın uzunluğuna göre yuvarlak karton mukavvayı hazırlayabilirsiniz.

2. Adım: Mandalların mukavvaya yapıştırılması.

Mandaldan fotoğraf çerçevesi yapımı

Birinci adımda hazır hale getirdiğiniz yuvarlak karton mukavvaya ikinci adımda mandalları yuvarlak bir düzen oluşturacak şekilde silikon yapıştırıcısı ile yapıştırıyoruz.

3. Adım: Yuvarlak mukavvanın mandallarla çevrilmesi.

Mandaldan fotoğraf çerçevesi yapımı

Yuvarlak mukavvanın tüm alanı mandallarla yuvarlak şekil oluşturacak şekilde yapıştırdıysanız dördüncü adıma geçebilirsiniz.

4. Adım: Fotoğrafların yerleştirilmesi.

Mandaldan fotoğraf çerçevesi yapımı

Dördüncü adımda fotoğrafları istediğiniz şekilde mandallara tutturuyorsunuz. Ve mandaldan tasarladığımız fotoğraf çerçevesi artık kullanıma hazır, herkesin eline sağlık 🙂

Mandaldan fotoğraf çerçevesi yapımı

Konu mandallar üzerineyken mandaldan saksı yapımı konumu da incelemeyi unutmayın.

Bugün sizlere ev dekorasyon fikirleri içinde fotoğrafların önemli bir yeri olduğunu gösteren mandal nasıl fotoğraf çerçevesi yapacağınızı anlattık.

Oldukça güzel kendin yap projelerinin içinde mandalın ve fotoğrafların ne kadar önemli olduğunu birlikte gördük. Bir başka kendin yap projesinde görüşmek üzere…Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x