Laminat Parke Temizliği için Dikkat Edilmesi Gerekenler


Laminat parke temizliği her evde sık sık yapılan temizlik işlerinden birisidir. Doğru ev etkili yapıldığında laminatlarınızın temizliği uzun süre giderken, evinizin görünümü de daha parlak olacaktır.

Sürekli tozlanan parkelerinizi, her gün elektrik süpürgesi ile süpürüp haftada iki kez de sildiğinizde laminat parke temizliği için yeterli olacaktır. Bunun için laminat parke temizliğine dair püf noktaları bilmenizde fayda vardır.

Laminat Parke Temizliği Nasıl Yapılır?

Laminat Parke Temizliği için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parke temizliği nasıl yapılmalı sorusu en çok sorulan sorulardandır.Temizlik işleri arasında yapılması en kolay işlerden birisidir. Parkelerinizi günlük olarak elektrik süpürgesi ile süpürürseniz parkelerinizi tozlardan arındırmış olursunuz. Haftada iki gün doğru şekilde sildiğinizde de detaylı parke temizliği yapmış olursunuz.

Parkelerinizin doğal temizliği için Arap sabunu ve lavanta kullanabilirsiniz. Ilık silme suyunuza parkelerinizin ne kadar kirli olduğunu göz önünde bulundurarak Arap sabunu ve lavanta ekleyip vileda ya da bez ile silmeniz yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Suya dayanıklı parke modelleri için tıklayınız.

Laminat Parke Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Laminat Parke Temizliği için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lamine parke temizliği yaparken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde laminat parkelerinizin zarar görmesine ve deforme olmasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle de laminat parke temizliğinin nasıl ve hangi yöntemle yapıldığı önemlidir.

  • Laminat parke temizliğinde kesinlikle keskin kimyasal maddeler kullanmamalısınız.
  • Sünger ve halı fırçası gibi malzemeler yerine temizlik bezleri ya da vileda tercih etmelisiniz. Fırça ve sünger gibi ürünler parkelerinizi çizebilir.
  • Temizlik sonrasında parkelerinizin sulu kalmadığından emin olmalısınız. Eğer parkelerinizi sulu bırakırsanız kısa sürede laminat parkeleriniz şişerek kabaracaktır.

İlginizi Çekebilir: Kapı parke renk uyumu nasıl olmalıdır konusuna da göz atmanızı öneririm.

Derzli Laminat Parke Temizliği

Laminat Parke Temizliği için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Derzli laminat parke temizliği püf noktalara dikkat ettiğiniz takdirde klasik laminat parke modelleri gibi oldukça kolaydır. Derzli laminat parkelerinizi temizlerken dikkat etmeniz gereken ilk püf nokta kimyasal maddelerdir. Aşırı güçlü ve etkili kimyasallar, derzli parke laminatlarınızın derzlerine zara vereceğinden dolayı kullanmamalısınız.

Derzli laminat parkelerinizi, ılık suyun içerisine parke temizleyici ürünler ya da Arap sabunu koyup viledayı ya da bezi iyice sıkarak nemli şekilde laminatlarınızı silebilirsiniz. Bu şekilde derzli laminat parkeleriniz tertemiz olacaktır.

Sizler de parke silerken nelere dikkat ettiğinizi yorum alanından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

4 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
4
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x