Laminat Parke Temizliği için Dikkat Edilmesi Gerekenler

4
Laminat parke temizliği

Laminat parke temizliği, bahar temizliğinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Özellikle tabanı bu şekilde kurulu olan evlerde, dizaynın en hoş halleri ön plana çıkarılıyor.

Sizin için kapsamlı bir temizlik çözümü sunacak olan sitemiz, laminat parke temizliği konusunda aklınıza takılan pek çok detaya cevap verecek.

Laminat parke temizliği dikkat edilmesi gerekenler
Laminat parke temizliği dikkat edilmesi gerekenler

Zaman kaybetmeyin ve en özel çözümleri incelemeye başlayın.

Peki ama, nedir laminat parke temizliği konusunda dikkat edilmesi gereken hususular?

Hemen inceleyelim.

Laminat parke, temizlenirken kesinlikle ıslak bir halde bırakılmamalı ya da bekletilmemelidir. Bu işlem, zemininizin parlaklığını kaybetmesine ve dokusunun bozulmasına neden olur.

Laminat parke nasıl temizlenir
Laminat parke nasıl temizlenir

Bunun yerine özel bir kurulama sistemi geliştirmelisiniz. İster bez ile kurulayın, isterseniz farklı bir malzeme ile. Ama kesinlikle kurulamanızda fayda var.

Metal içerikli bezlerin kullanımı da laminat parkelerin temizliği konusunda sorun teşkil ediyor. Bu yüzden metal içerikli bezleri sakın kullanmayın. Ayrıca yüzeyi sert olan süngerleri de kullanmamalısınız.

Parke temizliği nasıl yapılır
Parke temizliği nasıl yapılır

Toz toplayıcı bezler, bu konuda sizlere rahatlıkla yardım edecektir. Hatta mikro fiber bezlerin kullanımı, laminat parke temizliğini kolaylıkla bitirmenize olanak sağlayacaktır.

Temizlik suyunu hazırladıktan sonra, bu suya bir miktar arap sabunu koyun (meşhur yeşil olan sabun –jel halinde). Hatta bir miktar da sirke ekleyin ki doğal yöntemlerin kullanımı daha da artsın.

Parke nasıl parlatılır
Parke nasıl parlatılır

Aşındırıcı kimyasallar her zaman sorun teşkil eder. Bunun yerine sıvı bulaşık sabunu işinizi görecektir rahatlıkla.

Yumuşak bir bezle silerseniz, kesinlikle sonucun gayet güzel olduğunu göreceksiniz. Bu şekilde bir laminat parke temizliği, size kesinlikle hoş görüntüler sunacaktır.

Laminat parke temizliğinde bilinmesi gerekenler
Laminat parke temizliğinde bilinmesi gerekenler

Laminat parke temizliği videolu anlatım

Sizlere laminat parke temizliğini daha net anlatabilmek için bir video hazırladım. Videoyu izleyerek parke temizliğinin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Laminat temizliği gerçekten önemli. Farklı malzemeler kullanarak çizme riskiniz olsa da genel olarak sağlam bir yapısı olduğu için sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here