perde siparişi

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için +5 Mükemmel BilgiKüçük oturma odası dekorasyonu, büyük oturma odasının dekorasyonuna göre biraz daha zordur. Büyük oturma odaları için alternatifleriniz biraz daha fazladır. Dar oturma odası dekorasyonu için ise doğru dokunuşları yaparak sevimli, sıcak, içinden hiç ayrılmak istemeyeceğiniz bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için temel dekorasyon kurallarına uymanız gerekecektir.1.Mobilyalarınızı doğru seçin!

Mobilyaları doğru seçin
Mobilyaları doğru seçin

Mobilya seçimi küçük oturma odası için oldukça önemlidir. Kullanışlı ve sade olmasına dikkat etmeniz gereken mobilyalarınızın duvar renklerinizle de uyumlu olması gerekir.

Eski tip ağır görüntülü ve koyu renk mobilyalardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

2.Işığı Yakalayın!

Işığı yakalayın
Işığı yakalayın

Geniş olmayan oturma odalarında için ışık çok önemlidir. Işığın tam olarak alınmasını engelleyecek bir perde kullanmak doğru olmaz.Bunun yerine hafif ve ince bir perde ışığı odanızın içine daha iyi vereceği için dar oturma odası ferah bir görünüm kazanacaktır.

İlginizi Çekebilir: Modern oturma odası dekorasyonu için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

3.Duvarları renklendirin!

Duvarları renklendirin
Duvarları renklendirin

Duvarların rengârenk olması küçük oturma odası dekorasyonu için tavsiye edilmez. Ya da koyuya yakın canlı renkler odanın içini basık hale getirecektir.

MUTLAKA OKUYUN:  Petrol Mavisi Salon Dekorasyonu için +5 Püf Noktası


Bunların yerine perdeler ve mobilyalarla uyumlu, açık renkli boyaları tercih etmek, küçük odayı daha geniş gösterecektir.

4.Aynalar ve aksesuarları kullanın!

Aynalar ve aksesuarları kullanın
Aynalar ve aksesuarları kullanın

Ayna kullanmak öteden beri alan derinliği oluşturması sebebiyle küçük oturma odaları için tercih edilen bir yöntemdir.

Aynaları çok fazla abartmamak gerekir. Belirlediğiniz geçiş noktalarına bir iki ayna yerleştirdiğinizde odanızın havasının değiştiğini hissedeceksiniz.
Çok fazla aksesuar kullanmak odanın içini boğacaktır. Bu sebeple sade ama kullanışlı ve şık aksesuarlarla odanızı daha sevimli bir hale getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Aynalar ve aksesuarlar fikir edinmek isterseniz 30 harika IKEA oturma odası dekorasyonu yazısını okuyabilirsiniz.

5.Eşyalar yerli yerine!

Eşyalar yerli yerine
Eşyalar yerli yerine

Küçük parçalı eşyalar yerine, büyük fonksiyonel eşyalar kullanmak gerekir. Dolaplar, küçük oturma odası için vazgeçilmez eşyalarınızdandır. Dolapları doğru konumlandırıp kullanışlılığını artırmak önemlidir.

Küçük oturma odaları için dekorasyon örnekleri

Yukarıdaki uyarılar ışığında birçok farklı küçük oda dekorasyon fikri oluşturabilir ve bunları gerçekleştirirken de özellikle insanların geçiş güzergâhlarını eşyalarla doğru ayarlamak gerekir.

Oturma odası dekorasyonunda temel bir odak noktası belirleme yöntemini de unutmamak gerekir. Bu odak noktası sayesinde oluşturulan dekorasyon, daha anlamlı hale gelecektir.

  • kucuk-oturma-odasi-dekorasyonu-modernAbone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x