kucuk-oturma-odasi-dekorasyonu-modern

Küçük oturma odası dekorasyonu, büyük oturma odasının dekorasyonuna göre biraz daha zordur. Büyük oturma odaları için alternatifleriniz biraz daha fazladır.

Küçük oturma odası dekorasyonu için ise doğru dokunuşları yaparak sevimli, sıcak, içinden hiç ayrılmak istemeyeceğiniz bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için temel dekorasyon kurallarına uymanız gerekecektir.

Küçük oturma odası dekorasyonu fikirleri

Küçük oturma odası nasıl döşenir

Mobilyalarınızı doğru seçin: Mobilya seçimi küçük oturma odası dekorasyonu için oldukça önemlidir. Kullanışlı ve sade olmasına dikkat etmeniz gereken mobilyalarınızın duvar renklerinizle de uyumlu olması gerekir.

Eski tip ağır görüntülü ve koyu renk mobilyalardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Işığı Yakalayın: Küçük oturma odası dekorasyonu için ışık çok önemlidir. Işığın tam olarak alınmasını engelleyecek bir perde kullanmak doğru olmaz.

Bunun yerine hafif ve ince bir perde ışığı odanızın içine daha iyi vereceği için küçük oturma odası ferah bir görünüm kazanacaktır.

Küçük oturma odası dekorasyon örnekleri

Duvar renkleri: Duvarların rengârenk olması küçük oturma odası dekorasyonu için tavsiye edilmez. Ya da koyuya yakın canlı renkler odanın içini basık hale getirecektir.

Bunların yerine perdeler ve mobilyalarla uyumlu, açık renkli boyaları tercih etmek, küçük odayı daha geniş gösterecektir.

Aynalar ve aksesuarlar: Ayna kullanmak öteden beri alan derinliği oluşturması sebebiyle küçük oturma odaları için tercih edilen bir yöntemdir.

Aynaları çok fazla abartmamak gerekir. Belirlediğiniz geçiş noktalarına bir iki ayna yerleştirdiğinizde odanızın havasının değiştiğini hissedeceksiniz.

Çok fazla aksesuar kullanmak odanın içini boğacaktır. Bu sebeple sade ama kullanışlı ve şık aksesuarlarla odanızı daha sevimli bir hale getirebilirsiniz.

Aynalar ve aksesuarlar fikir edinmek isterseniz 30 harika IKEA oturma odası dekorasyonu yazısını okuyabilirsiniz.

Doğru eşya: Küçük parçalı eşyalar yerine, büyük fonksiyonel eşyalar kullanmak gerekir. Dolaplar, küçük oturma odası dekorasyonu için vazgeçilmez eşyalarınızdandır. Dolapları doğru konumlandırıp kullanışlılığını artırmak önemlidir.

Modern küçük oturma odası dekorasyonu

Küçük oturma odaları için dekorasyon örnekleri

Yukarıdaki uyarılar ışığında birçok farklı küçük oda dekorasyon fikri oluşturabilir ve bunları gerçekleştirirken de özellikle insanların geçiş güzergâhlarını eşyalarla doğru ayarlamak gerekir.

Oturma odası dekorasyonunda temel bir odak noktası belirleme yöntemini de unutmamak gerekir. Bu odak noktası sayesinde oluşturulan dekorasyon, daha anlamlı hale gelecektir.

Daha farklı örnekler görmek isterseniz daha önce kaleme aldığım oturmaya kıyamayacağınız 22 oturma odası dekorasyonu yazıma da göz gezdirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here