perde siparişi


Küçük Mutfaklar için Depolama Önerileri

Küçük mutfağınız var ve artık mutfağınıza sığmakta zorlanıyorsanız sizler için hazırladığımız küçük mutfaklar için depolama önerileri listemize bir göz atma vaktiniz gelmiş demektir. 🙂 Mutfak depolama çözümleri sunduğumuz bu içerikte birbirinden güzel fikirler ile mutfakta keyifli zamanlar geçireceksiniz. Oldukça yaratıcı ve basit fikirler ile mutfağınızdaki kalabalıklığı giderebileceğiniz çözümleri sizler için sıraladık.Küçük Mutfaklar için Depolama ve Dekorasyon Önerileri:

Sizlere küçük mutfaklar için depolama önerilerine geçmeden evvel küçük mutfak dekorasyonu hakkında kısa kısa bilgiler vermek istiyoruz:

 • Küçük mutfak dekorasyonu fikirleri arasında ilk sıralarda, mutfağın ışık alması ve duvarlarla birlikte kullanılan dolapların da açık renk olması gelir.
 • Renk deyip geçmeyin beyaz bir rengin mutfağa verdiği ferahlık ve genişlik hissini canlı bir renkte asla bulamazsınız.
 • Küçük mutfak dekorasyonu için yapmanız gereken temelde iki yöntem vardır. Birincisi mutfağınızı doğru renkler ve doğru dekorasyon ile büyük göstermek, ikincisi de küçük mutfaklar için kullanışlı eşyalar ve araçlarla verim sağlamaktır. Bunları yapmazsanız küçük mutfaklar sizin için çekilmez alanlar haline gelecektir.
 • Küçük mutfaklarda önemli olan doğru dolap dizaynını yakalamaktır. Elinizdeki eşyaları ister ankastre olarak isterse ayrı ayrı değerlendirin ancak dolapların kullanışlı olmasına ve mekândaki yerin iyi değerlendirilmesine dikkat etmeniz gerekiyor. Mutfak depolama çözümleri arasında dolap dizaynı hayati bir öneme sahip!
 • Dar mutfakların bir köşesinin kullanımının atıl kalacağını düşünüyorsanız köşe takımları tam da size göredir. Böylece mutfağınızda hem bir yeri değerlendirmiş olursunuz hem de mutfağınıza şık bir görünüm kazandırırsınız.
 • Küçük mutfak dekorasyonu için duvarları kullanmak oldukça önemlidir. Dolaplardan boşta kalan duvarlar için yapı marketlerde bulabileceğiniz, duvara monte edilen mutfak eşyaları, tencere stantları size ayrıca bir alan kazandıracaktır.
 • Tavana kadar uzanan dolapların olması, küçük mutfak sahipleri için avantajdır. Bu dolaplarla hem mekânın tavanı yüksek gösterilmiş olur hem de dolaplarda mevsimi gelmediği için kullanmadığınız mutfak aletlerini saklayabilirsiniz.
 • Dar mutfaklar için düşünülmüş pratik mutfak aksesuarlarını büyük marketlerde ya da yapı marketlerinde bulabilirsiniz. Mutfağınıza uygun olanları seçtiğinizde elinizin altında ve yer kaplamayan aksesuarlara sahip olursunuz.
 • Küçük mutfak için depolama önerileri arasında en önemli kurallardan biri de az kullanılan ya da kullanılmayan alanların değerlendirilmesidir.
 • Bunun için mutfağı kullanan ya da kullanacak kişinin mutfak alışkanlığına uygun olarak yapılan dizayn çalışması azami fayda sağlayacaktır. Bu alanlar, bazen ince, uzun dolaplarla kavanoz ve şişe koyma alanlarına dönüştürülürken bazen de dik çekmeceli ve enli dolaplar şeklindeki erzak deposu haline gelebiliyor.
 • Küçük mutfak dekorasyonu fikirleri için özellikle kullanışlı ve farklı oluşturulmuş dolapları kullanmanız ve mutfağınızdaki en küçük alanı daha verimli ve şık nasıl değerlendirebilirim düşüncesinde olmanız önemlidir.
MUTLAKA OKUYUN:  Gri Koltuk Takımı Duvar Rengi için +15 Güzel Fikir

1.Tavalar için askılık kullanın!

küçük mutfaklar için öneriler
küçük mutfaklar için öneriler

Tavaları mutfak dolaplarının içinde düzen içinde görmek ve kullanmak isterseniz mutlaka askılardan yararlanmalısınız. Monte edeceğiniz basit askılıklarla tavaları düzenli bir şekilde dizebilirsiniz.

2.Streç film için basit bir dosyalık işinizi görebilir!

küçük mutfaklar için öneriler
küçük mutfaklar için öneriler

Alüminyum folyo, buzdolabı poşeti, streç film gibi ürünleri mutfakta bir türlü nereye yerleştireceğinize karar veremediyseniz size tavsiyem kullanmadığınız bir dosyalık varsa dolabınıza monte edin ve içine tüm ürünleri yerleştirin. Artık bu tarz ürünleri bulma ve saklama konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı garanti ediyorum.

3.Katlanan masa ile mutfakta yer açın!

küçük mutfaklar için öneriler
küçük mutfaklar için öneriler

Mutfağınızın küçük olmasından şikayetçi iseniz pratik ürünler kullanmanız gerekiyor demektir. Duvara monte edilen ve katlanabilen kullanışlı masa ile mekanı genişletin.MUTLAKA OKUYUN:  Pembe Yatak Odası Dekorasyonu 2021

4.Bir çubukla temizlik ürünlerini saklayabilirsiniz desem?

küçük mutfaklar için öneriler
küçük mutfaklar için öneriler

Bazen küçük bir dokunuş çok şey değiştirir. Hakikaten öyle. Mutfakta günlük olarak kullandığınız temizlik ürünlerinizi bir çubuk yardımı ile asabilir, son derece kullanışlı şekilde depolayabilirsiniz.

5.Mutfak dolaplarında köşeleri değerlendirin!

küçük mutfaklar için öneriler
küçük mutfaklar için öneriler

Mutfak dolaplarında köşeler ölü alan ya da kullanışsız alanlar olarak düşünülebilir ancak doğru çekmece sistemi ile gerçekten kullanışlı depolama alanları oluşturmanız mümkün.

6.Mutfak tezgahında ayaklı üniteler kullanmak ekstra yer açar!

küçük mutfaklar için öneriler
küçük mutfaklar için öneriler

Mutfakta pratik ürünlerin oldukça fazla olması ekstradan alan açılmasını sağlar. Mesela yukarıdaki ürün sayesinde hem rafın üst kısmını hem de alt kısmını kullanmak mümkün.

7.Tencere ve tavalarınızı mutfakta sergilemek mümkün!

küçük mutfaklar için öneriler
küçük mutfaklar için öneriler

Mutfak tezgahı mutfağın orta noktasında yer alıyorsa elinizin altın tava ve tencereleri görmek isteyebilirsiniz. Tencere ve tavaları yukarıya asın ancak kafanıza dikkat edin, sonra küçük kazalara uğramayın.

Mutfakta size yardımcı rengarenk ahşap mutfak gereçleri yapımı yazımı okumayı unutmayın.

Mutfağı kullanışlı hale getirecek diğer fikirler için bir galeri hazırladım. Aşağıdaki görselleri tıklayarak galeriyi gezebilirsiniz.MUTLAKA OKUYUN:  Bohem Dekorasyon Fikirleri için Uygulanabilir +10 Fikir

Küçük mutfaklar için diğer depolama önerileri

kucuk-mutfaklari-kullanisli-hale-getirecek-oneriler

Bunları beğenmedim daha farklı yaratıcı depolama fikirleri var mı diye soruyorsanız işte sizlere daha farklı fikirler için aşağıdaki bağlantıya tıklamanızı öneriyoruz:Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x