perde siparişi


Küçük Mutfak Yaratıcı Depolama için +20 Fikir

Bugün küçük mutfaklardan şikayeti olan takipçilerimin sesine kulak verdim ve onlar için farklı bir o kadar da yaratıcı mutfak depolama fikirleri geliştirdim. Küçük mutfaklar hanımların hep şikayet ettiği ev dekorasyonunda zorladığı alanlardır. Küçük bir mutfağınız varsa ve nasıl yerleşeceğinizi bir türlü bulamadıysanız aşağıdaki sunacağım fikirler işinize yarayabilir. Sizlere küçük mutfak yaratıcı depolama için birbirinden güzel fikirler derledim. Küçük mutfaklar için depolama önerilerini sınırlı alanda uygulamak hakikaten zor olsa da küçük evlerde doğru depolama çözümlerini uygulayarak verim almanız son derece mümkün.Küçük mutfaklar için depolama önerileri çok fazla olmasa da alanın dar olması sebebiyle dekorasyon fikirleri tam olarak yansımıyor ve istediğiniz dekorasyonu yapamıyorsanız sunacağım mutfak depolama fikirlerine kulak vermelisiniz. Eğer mutfağınızda hareket kabiliyetinizi artırmak istiyorsanız yaratıcı depolama çözümleri her türlü dekora uyum sağlayabilir. Mutfağınızda kullanmak istediğiniz alanı maksimuma çıkarabilmek için etkili ve güzel fikirleri uygulama zamanı geldi.

Yaratıcı köşe mutfak çekmecesi

Küçük mutfaklarda çekmeceleri düzenleyebileceğiniz bölme, döner sistemler, baharat takımı için uygun alanlar, tavalar için askılıklar, sebzeleri düzenleyen sistemler alternatif fikirler arasında yerini alıyor. Ürün görsellerini inceleyerek sizler de kendinize uygun olanlarını tercih edebilirsiniz.

Mutfak depolama çözümleri

Özel sipariş ile üretilmiş çekmeceler ve raflar ile küçük mutfaklarınız nefes alacak. Bu alanlara tava ve tencere koyabileceğiniz gibi tabak ve kaseleri de koymanız mümkün. Mutfak dekorasyonunda bu tarz yaratıcı depolama alanları oluşturarak daha nice alanları değerlendirebilirsiniz.

Mutfak dolabı düzenleme nasıl yapılır tüm detayları öğrenmek isterseniz linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.Bayanların gözünden esirgediği porselen takımları yaratıcı depolama alanları ile güven içinde saklayabilir, ürünlerin kullanımı konusunda daha pratik yerleşimler yapabilirsiniz. Küçük evlerde depolama çözümleri elbetteki bunlarla sınırlı değil. Aşağıdaki listeye göz atarak mutfak depolama fikirlerine erişebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Vizon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde Fikirleri

Mutfaklar, bayanların ev içinde çok fazla vakit geçirdiği alanlardır. Bu alanların dekoratif duruşunu etkileyen en önemli unsurlardan biri de mutfağın düzenli olmasıdır. Dağınık mutfaklar hem çok kafa karıştıran hem de dekorasyon açısından tercih edilmeyen mutfaklardır. Bu sebeple mutfaklar için pratik depolama önerileri yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum.

Mutfaklar için pratik depolama önerileri için temel nokta dolaplardır. Mutfak dolapları ve dolapların iç hacimlerinin uygun şekilde kullanılması size oldukça fazla alanı kullanıma açacaktır. Öncelikle mutfak dolabını yeni yaptıracaksanız mutlaka dolapları düşündüğünüz duvarın tamamının dolaplarla kullanılmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde dolap üstlerinin atıl durumda kalması olasılığı oluşacaktır. Eğer dolapların duvarı tam olarak kaplamadığı bir mutfağa sahipseniz de dolap üstlerini dekoratif bir biçimde kullanmanızı tavsiye ederim. Bu kullanım için de nadir kullandığınız aletlerin ya da mevsimlik mutfak araç ve gereçlerinin burada saklanması doğru bir yöntem olacaktır.

Koçtaş mutfak modelleri içeriğine bakarak mutfakta kullanabileceğiniz hazır modellere göz atabilirsiniz.

Mutfak için depolama

Mutfak dolapları tasarlanırken genellikle düz çekmece modeli düşünülmektedir. Ensiz ve uzun bir dolap modelini ters çekmece biçiminde tasarlayarak da kullanabilirsiniz. Üstelik bu uygulama size, şişe ve kavanozlarınızın saklanması için oldukça pratik ve verimli bir kullanım sunacaktır. Bu uygulamada da dikkat etmeniz gereken en önemli nokta dolap içindeki hacmin doğru kullanılmasıdır. Bunun için bölme ve raf kullanmaktan çekinmeyin.Küçük mutfak depolama alanı

Mutfak çekmeceleri çoğu zaman mutfaklar için pratik depolama önerileri içinde önemli bir yere sahiptir. Çekmecelerinizin bir tanesinin geniş hacimli olması büyük mutfak araç ve gereçlerinin saklanmasında avantaj sağlayabilir. Bunun dışındaki çekmecelerin sayı olarak çok ama küçük hacimli tasarlanması sayesinde çok daha fazla ürünü tasnif ederek saklayabilirsiniz. Eğer geniş hacimli çekmeceniz çok fazla ise iç hacmini doğru değerlendirmek için çekmece içi bölmesi kullanabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  10 Farklı Mutfak Dekorasyon Fikirleri ile Harika Mutfaklar

Özellikle mutfağı dar olan bayanların daha fazla zorluk çektiği mutfak araç ve gereçlerinin depolanması için dolap haricindeki duvarların da titizlikle kullanılması gerekir. Bu duvarların kullanılmasında farklı ebatlarda ve işlevlerde pratik askılık ve raflar kullanmak güzel bir yöntemdir. Bu yöntemi uygularken fazla abartmak mutfak dekorasyon kalitesini düşüreceğinden ihtiyacınız kadar olanı dekoratif bir şekilde dizayn etmeyi düşünmelisiniz.

Buzdolabı rafları

Mutfaklar için pratik depolama önerileri üzerinde dururken buzdolabının doğru tasniflenerek kullanılmasından da bahsetmek gerekir. Çoğu buzdolabı hacim olarak ailenizin ihtiyaçlarını karşılayacak hacme sahiptir. Buzdolabını ve sizi yoran uygulamalar, düzensiz yerleştirmelerden kaynaklanmaktadır. Temelde buzdolabı düzeni için her ürünün nerede olması gerektiğinin planlanması gerekir. Bu plan çerçevesinde dilerseniz buzdolabı içine her ürün için kap uygulamasında da bulunabilirsiniz. Böylece hem yiyeceklerin kokularının birbirine karışması engellenmiş olur hem de düzenli bir depolama alanına sahip olmuş olursunuz. Eğer buzdolabı raf aralıklarınız çok genişse rafın hacmini değerlendirmede raf aparatları da kullanabilirsiniz.

IKEA mutfak modelleri için fikir almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Raf bölme aparatları

Mutfaklar için pratik depolama önerileri içinde kabul edilen bir diğer uygulama son dönemde sıkça kullanılan raf bölme aparatlarıdır. Rafların hacminin geniş olmasına karşın koyduğunuz ürünlerin küçük hacimli olması sebebiyle düşünülmüş bu uygulamada raflar bir üs rafa tutturulan bölme ile iki bölüm şeklinde kullanılabilmektedir. Böylece dolap içi hacim oldukça verimli bir şekilde değerlendirilebilmektedir.

Minimalist mutfaklar

Mutfaklar için pratik depolama önerileri arasında bir diğer önemli başlığın minimalist anlayış ile yakalanabileceğini düşünüyorum. Bu anlayışa göre ihtiyacınız olmayan ve kullanmadığınız mutfak araç ve gereçlerini bir gün kullanırım düşüncesi ile saklayıp mutfakta yer işgal etmelerine engel olmak gerekir. Bu sayede ağırlıklarından kurtulmuş daha rahat ve ferah bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Lake Mutfak Dolapları Hakkında Merak Edilen +4 Soru
Mutfak için depolama çözümleri

Her bayan, örneklerden yararlanarak ve kendi hayal gücünü kullanarak mutfağında pratik depolama noktaları oluşturabilir. Bu alanları meydana getirirken hayal gücünüzü mutfağın geometrik yapısı ve kullanım alanını da düşünerek kullanmanızı tavsiye ediyorum.

1.Buzdolabı yanı kiler fikri

Buzdolabı boşluğu depolama alanı

2.Mutfak eşya yerleşimleri

Mutfak eşya yerleşimleri

3.Mıknatıslı dekoratif bıçaklık

Mutfak bıçak fikirleri

4.Mutfakta yaratıcı depolama alanları

Mutfakta yaratıcı depolama alanları

5.Mutfak kiler dekorasyon fikirleri

Mutfak kiler dekorasyon fikirleri

6.Tavalar için güzel bir fikir

Mutfak tava depolama alanı

7.Küçük mutfaklar için ideal

Yaratıcı depolama

8.Serin ve kullanışlı bir tasarım

Mutfak depolama alanları

9.Depolama alanlarına genel bir bakış

Mutfak için depolama fikirleri

10.Tencereler için yaratıcı depolama alanı

Tencere için yaratıcı depolama alanı

11.Farklı bir depolama

Mutfak eşya yerleşimi

12.Tepsi ve benzeri düz eşyalar için yaratıcı depolama

Farklı depolama çözümleri

13.Küçük mutfaklar için raf tasarımı

Küçük mutfak yaratıcı depolama

14.Mutfakta kavanozları unutmayın

Mutfakta depolama

15.Küçük mutfaklar için depolama çözümleri

Küçük mutfak pratik eşya yerleşimleri

16.Mutfak için küçük depolama gözleri

Mutfak depolama rafları

17.Küçük mutfak yaratıcı depolama

Küçük mutfak yaratıcı depolama

18.Küçük mutfak çözümleri

Küçük mutfak için depolama

19.Yeni depolama alanları

Mutfakta yeni depolama alanları

20.Küçük mutfak alanları

Küçük mutfak için yeni depolama alanları

Sizlerle paylaştığım küçük mutfak yaratıcı depolama alanları ile küçük ama kullanışlı mutfak dekorasyonu ortaya çıkarabilirsiniz. Keyifli ve mutlu dekorasyonlar…Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
4
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x