Küçük Mutfak Dekorasyonu için Büyük Öneriler

0
753

Küçük mutfak dekorasyonu için yapmanız gereken temelde iki yöntem vardır. Birincisi mutfağınızı doğru renkler ve doğru dekorasyon ile büyük göstermek, ikincisi de küçük mutfaklar için kullanışlı eşyalar ve araçlarla verim sağlamaktır. Bunları yapmazsanız küçük mutfaklar sizin için çekilmez alanlar haline gelecektir.

Küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır

Küçük mutfak dekorasyonu fikirleri arasında ilk sıralarda, mutfağın ışık alması ve duvarlarla birlikte kullanılan dolapların da açık renk olması gelir.

Renk deyip geçmeyin beyaz bir rengin mutfağa verdiği ferahlık ve genişlik hissini canlı bir renkte asla bulamazsınız.

blank
Küçük mutfak dekorasyonu örnekleri

Küçük mutfaklarda önemli olan doğru dolap dizaynını yakalamaktır. Elinizdeki eşyaları ister ankastre olarak isterse ayrı ayrı değerlendirin ancak dolapların kullanışlı olmasına ve mekândaki yerin iyi değerlendirilmesine dikkat etmeniz gerekiyor.

Dar mutfakların bir köşesinin kullanımının atıl kalacağını düşünüyorsanız köşe takımları tam da size göredir. Böylece mutfağınızda hem bir yeri değerlendirmiş olursunuz hem de mutfağınıza şık bir görünüm kazandırırsınız.

Küçük mutfak dekorasyonu için duvarları kullanmak oldukça önemlidir. Dolaplardan boşta kalan duvarlar için yapı marketlerde bulabileceğiniz, duvara monte edilen mutfak eşyaları, tencere stantları size ayrıca bir alan kazandıracaktır.

Tavana kadar uzanan dolapların olması, küçük mutfak sahipleri için avantajdır. Bu dolaplarla hem mekânın tavanı yüksek gösterilmiş olur hem de dolaplarda mevsimi gelmediği için kullanmadığınız mutfak aletlerini saklayabilirsiniz.

Dar mutfaklar için düşünülmüş pratik mutfak aksesuarlarını büyük marketlerde ya da yapı marketlerinde bulabilirsiniz. Mutfağınıza uygun olanları seçtiğinizde elinizin altında ve yer kaplamayan aksesuarlara sahip olursunuz.

Dar ve küçük mutfak modellerinde genellikle kullanılan açık mutfak dekorasyonu nasıl yapılır merak edenler okuyabilir.

Küçük mutfak için dekorasyon örnekleri

Küçük mutfak dekorasyonu için en önemli kurallardan biri de az kullanılan ya da kullanılmayan alanların değerlendirilmesidir.

Bunun için mutfağı kullanan ya da kullanacak kişinin mutfak alışkanlığına uygun olarak yapılan dizayn çalışması azami fayda sağlayacaktır.

Bu alanlar, bazen ince, uzun dolaplarla kavanoz ve şişe koyma alanlarına dönüştürülürken bazen de dik çekmeceli ve enli dolaplar şeklindeki erzak deposu haline gelebiliyor.

Küçük mutfak dekorasyonu fikirleri için özellikle kullanışlı ve farklı oluşturulmuş dolapları kullanmanız ve mutfağınızdaki en küçük alanı daha verimli ve şık nasıl değerlendirebilirim düşüncesinde olmanız önemlidir.

Çimstone mutfak tezgahı uygulaması ile küçük mutfaklara oldukça kullanışlı tezgahlar oluşturabilirsiniz.

Sizler için örnek küçük mutfak dekorasyon fikirleri alabileceğiniz 12 örnek dekorasyonu aşağıdaki görsellerden inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here