Küçük Evler için Koltuk Takımları için +4 Fikir


Evlerimizde en fazla zaman geçirdiğimiz alanların başında salonlarımız gelir. Ev dekorasyonunun modern yaşamın yadsınamaz gerekliliklerinden birisi olurken oturma odası dekorasyonu ve seçeceğiniz koltuk takımları da son derece önemli oluyor. Özellikle küçük evler için küçük boy koltuk takımları çoğu zaman kurtarıcı oluyor. Çünkü küçük hacimli koltuk takımları özellikle küçük salonunuzda yer tasarrufu sağlarken estetik görüntü de sunuyor. Bu doğrultuda küçük eviniz varsa eni dar koltuk takımları tercih edebilirsiniz. Küçük evler için koltuk takımları tercihi yapılırken modern minimal koltuk takımları şık tercihlerin başında gelir. Küçük ev için koltuk takımları ya da küçük odaya koltuk tercihi yapacaksanız tüm detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Daha kapsamlı küçük odaya fikirler arıyorsanız küçük evler için dekorasyon önerileri içeriğine bir göz atabilirsiniz.

1.L Koltuk Takımlarıyla Geniş Alanlar Yaratın

Küçük Evler için Koltuk Takımları için +4 Fikir

Küçük evler için koltuk takımları denildiğinde akla ilk gelen takımlar L koltuk ya da diğer adıyla köşe koltuk takımları oluyor Küçük evlerde yer tasarrufu sağlayan köşe koltuklar, aynı zamanda koltukları istediğiniz gibi konumlandırabilme imkanı sunuyor.

Küçük evler için tercih edilebilecek olan köşe koltuk takımlarını bütün halinde L formunda kullanabilirsiniz. Şekillendirme imkanı sunan köşe koltuk takımlarını isterseniz ayırıp farklı kenarlarda da kullanmanız mümkündür. Ayrıca köşe koltuk takımlarının dekorasyonları ve modern çizgileri de küçük evlere genişlik ve derinlik katacak tasarımlardır.

Köşe takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler

  • Tercih edeceğiniz köşe takımı mutlaka sağlam iskelete sahip ve uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz kalitede olması gerekir.
  • Köşe takımının kullanacağınız odanın rengine ve diğer mobilyalar ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Köşe takımlarında kumaş önemlidir. Günlük kullanıma uygun, yıkanabilir özellikte dizayn edilmiş ve leke tutmayan kaliteli bir kumaştan üretilmiş olmalıdır.
  • Köşe takımı, tek bir şekilde kullanılmayıp ters köşe halini de alabilecek niteliklerde olmalıdır.
  • Salonda kullanacaksanız yatak halini alabilen ve bazalı tipleri tercih etmeniz misafir ağırlamada büyük kolaylık sunacaktır.
  • Köşe takımı alırken mutlaka mağazaya gidip yakından ürünü görmelisiniz. İnternetten gördükleriniz ile verdiğiniz kararlarda yanılabilirsiniz.
  • Kullanacağınız odanın köşe uzunluklarını bilmeden karar vermeyin. Olması gerekenden daha küçük ya da daha büyük bir köşe takımı alarak yanlışa düşebilirsiniz.

2.Klasik Takım Yerine Tek Berjer Üçlü Koltuk

Küçük Evler için Koltuk Takımları için +4 Fikir

Salonunuz da tercih edeceğiniz küçük evler için koltuk takımları araştırması yapıyorsanız hem modern ve şık hem de küçük evinizde yer kaplamayacak modeller arıyorsunuzdur. O zaman bu tarz koltuk takımlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Klasik koltuk takımları genellikle iki üçlü iki adet de berjer olmak üzere dört parça şeklinde tasarlanır. Ancak bu takımlar küçük evinize sığmayacaktır. Şayet sığsa bile alanı son derece daraltacak hatta belki de adım atacak yer bırakmayacaktır.

Amacınız kendinize minimal bir yaşam alanı oluşturmaksa oturma grubunuzu bir berjer ve bir üçlü koltuk şeklinde tercih edebilirsiniz. Böylelikle küçük salonunuza rağmen hem koltuk ihtiyacınızı karşılayacak hem de alanda ferah yer elde edeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Koltuk takımları renk kombinleri için daha önce oluşturduğumuz içerikten faydalanabilirsiniz.

3.Keskin Hatlarla Tasarlanmış Koltuk Takımlarından Uzak Durun

Küçük Evler için Koltuk Takımları için +4 Fikir

Günün yorgunluğunu attığınız ve evinizde en çok zaman geçirdiğiniz salonunuzun ne kadar büyük olduğu aynı zamanda salon dekorasyonunuzu da yakından etkiler. Salonunuz küçük ve dar ise dolayısıyla da bu bağlamda tercihler yapmak durumunda kalırsınız.

Salonunuz küçükse elbette küçük evler için koltuk takımları arayışına girersiniz. Küçük evinizde hem ortam ferah olsun hem de modern ve minimal bir yaşam alanı oluşsun istiyorsanız koltuk takımlarınızı doğru seçmelisiniz.

Küçük eviniz için tercih edebileceğiniz koltuk takımlarından birisi de kıvrımlı koltuk takımlarıdır. Keskin ve düz hatlarla tasarlanmış koltuk takımları göründüğünden daha fazla yer kaplar.  Küçük salonunuzda yer açmak için kıvrımlı koltuk takımları tercih ettiğinizde takımın kapladığı yer minimum düzeyde olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Leke tutmayan koltuk kumaşları için fikir edinmek isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

4.Divan Kanepeler Hayat Kurtarabilir

Küçük Evler için Koltuk Takımları için +4 Fikir

Küçük evler için koltuk takımları için tercih edebileceğiniz modellerden bir diğer divan kanepelerdir. Divan kanepeler, diğer koltuk takımları tasarımları gibi büyük formdan ziyade daha küçük formda sandalyeye benzeyen iskeletle üretilen takımlardır.

Küçük evlerde divan kanepeler de kuşkusuz daha az yer kaplar. Divan koltuk takımlarının kol ve sırt tasarımları daha dar ve incedir. Dolayısıyla da küçük evinizde divan kanepeler minimum yer kaplar. Divan kanepelerin tekli koltukları yani berjerleri de sandalye tasarımındadır. Dolayısıyla da tıpkı kanepeler gibi berjerleri de oldukça az yer kaplayarak size daha fazla yaşam alanı bırakır. 

İlginizi Çekebilir: Divan kanepeleri küçük balkon dekorasyonu içerisinde de kullanabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x