Küçük Banyo Modelleri ile Banyo Dekorasyonu

1
1674

#Yazı İçeriği

Küçük banyo dekorasyonu nasıl yapılır

Küçük banyo dekorasyonu küçük banyo modelleri ile büyük banyoları aratmayacak kullanışlılığa ve feraha kavuşabilirler. Banyoda çok fazla vakit geçirmesek de kullanışlı olması ve rahat hareket edebilmemiz önemlidir.

Küçük banyo modelleri için aslında dekorasyonun temel kurallarını uygulamak ve banyolara özel birkaç farklı dokunuşla sonuca gitmek çok zor değildir.

blank
Küçük banyo modelleri

Temelde dar mekânlar için görünümü ferah bir hale getirecek uygulamalar ve bu mekânların kullanışlılığını artıracak uygulamaların beraber yapılması gerekir. Aksi halde dağınık ve insanı boğan bir banyo ile karşılaşabiliriz.

Aşağıda küçük bir evde banyo nasıl olmalı sorusunu cevaplayan bir video bulunuyor izlemenizi öneririm.

 

 

2017 banyo dekorasyonu ile evinize yeni bir hava katabilirsiniz.

Küçük banyoları geniş göstermenin yolları

Banyonuzun metrekaresi az ise yapılacak iş bu alanı azami derecede kullanışlı hale getirmek ve ferah görünmesini sağlamaktır. Geniş görünmesi için aynalar önemli bir yere sahiptir.

Bir tane büyük ya da iki orta boy aynanın banyo içinde kullanılması mekânın derinlik algısını artıracağı için tavsiye edilmektedir. Banyolar ıslak zemine sahip oldukları için sadece tabanı değil duvarları da fayans kaplıdır.

blank
Banyo dekor

Bu fayansların desensiz ve açık renkte olması hem ışığın kullanımı için hem de alanın ferah görünmesi için önemlidir. Banyolar doğrudan güneş ışığını almayan yerler olduğu için ışıklandırma da özellikle dar banyolarda ön plana çıkmaktadır.

Led aydınlatma ile küçük banyo modelleri daha geniş bir görünüm kazanmaktadır. Küçük banyolarda küvet kullanmak alanı ciddi olarak daraltacağı için bunun yerine duşakabin kullanmak daha mantıklı bir tercihtir.

Duşakabini de köşeye getirecek şekilde düzenlemeniz gerekir. Duşakabinin etrafında kullanılan malzemenin yarı şeffaf olması mekânı geniş gösterecektir. Banyodaki klozeti çok fazla kullanmıyorsanız daha küçük boyutlarda bir klozet tercih edebilirsiniz.

 

 

Küçük banyo dolabı modelleri

Küçük banyo modelleri için dolapların duvarlarda olması esastır. Sadece lavabo altındaki alanın değerlendirilmesi için bu bölüme dolap konulması gerekebilir.

Bunun dışında duvarları; estetik, renk ve desen özellikleri ile ön plana çıkmış dolaplarla kaplamak daha doğrudur. Zemine koyacağınız ayaklı dolaplar zaten dar olan mekânı daha da daraltacaktır.

Duvara monte edilecek dolaplarda da aşırıya kaçılmaması ve minimalist bir anlayış ile dekore edilmesi önem kazanmaktadır.

 

Örnek küçük banyo modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here