Küçük Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

2
1260

#Yazı İçeriği

Dar banyo tasarımları, modern hayatın getirdiği yerleşim mekânlarındaki dar banyolar için düşünülmüş ve kullanışlılığı ön plana çıkaran tasarımlardır. Küçük banyo dekorasyonu nasıl yapılır sorusu için çözümler üretmeye çalışan mimarlar ve sektör çalışanları çok güzel sonuçlar ortaya koyabilmektedir. Küçük banyo dolapları da banyo dekorasyonları içinde şıklığı ve kullanımı ile ön planda olan eşyalardandır.

Dar banyo dekorasyonu

Küçük banyo dekoru nasıl yapılır videolu anlatım

Küçük banyolar için dekorasyon fikirleri

Dar banyo dekorasyon fikirleri için en önemli parametre alan kullanımıdır. Banyo alanının doğru kullanılması için geniş ve çok yer kaplayan eski usul küvetlerin kullanılması doğru değildir.

Küçük banyolar için dekorasyon fikirleri

Küvet yerine duşa kabin kullanmak daha doğru bir tercih olacaktır. Duşa kabin içine bir duşa kabin küveti yerleştirip duş odası haline de getirebileceğiniz bu bölümde isteğe göre radyo ve müzik keyfi de yaşayabilirsiniz.

Dar banyo planı

Duşa kabin odalarının ayna ile kaplanması banyonun derinlik kazanmasını sağlayacak böylece daha ferah bir banyo imkânı yakalanmış olacaktır. Küçük banyo dekorasyonu nasıl yapılır sorusu için parlak ve açık renklere sahip zeminler kullanmak önerisi en akılca önerilerdendir.

Küçük banyo dolapları

Parlak renkler banyonuzu hem temiz gösterecek hem de geniş durmasını sağlayacaktır. Banyonun loş ve yeterince aydınlatılmaması da küçük banyo dekorasyonu için yapılmaması gerekenlerdendir. Loş ortamlar banyoyu olduğundan da küçük gösterecektir.

Modern banyo lavabo dekoru

Işığın etkisini artırmak ve banyoyu daha ferah hale getirmek için aynalardan da yararlanabilirsiniz. Aynalar hem alan derinliği kazandırır hem de ışığın yayılmasını sağlar.

Küçük banyolar için akıllı çözümler

Küçük banyo dekorasyonu içinde banyonun dağınıklıktan kurtulmasını sağlayan temel eşyalardan biri de dolaplardır. Dolapların doğru konumlandırılması banyonun derli toplu durmasını da sağlayacaktır.

Küçük banyolar için dolabı klozet fikri

Banyoya giren bir kişi dolaplar ve temel eşyalar dışında açıkta bir temizlik malzemesi ya da kişisel bir eşya gördüğü zaman bu banyoyu dağınık ve basık bir mekân olarak algılayacaktır.

Bu sebeple banyo dolaplarının duvarlara monte edilip kullanılması ve ortalıkta malzeme ve eşya bırakılmaması önem taşımaktadır.

Küçük lavabo banyo dekorasyonu

Lavabo altı gibi atıl durumda olan alanların muhakkak dolap konularak değerlendirilmesi gerekir. Küçük banyo dekorasyonu için kapı arkaları da atıl durumundan kurtarılıp kullanıma açılması ve bunun için şık ve pratik askı modelleri düşünülmesi gerekir.

Küçük banyolar için rezervuar süsleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here