Küçük Balkon Mobilyası için İlham Alacağınız +6 Fikir

1
2258

Evinizde özellikle yaz aylarında en çok vakit geçirdiğiniz alan balkonunuzdur. Geniş bir balkonu dekore etmek çok kolaydır. Küçük bir balkonun dekorasyonu zor gibi görünse de aslında doğru mobilya seçimleri ile başarılı dekorasyon çalışması yapabilirsiniz. Balkonunuz küçükse öncelikle küçük balkon mobilyası tercihinde doğru ve isabetli tercihler yapmalısınız. Tabi ki yine de gereksiz obje ve mobilya kullanımından kaçınmalısınız. Sade ve şık bir balkon dekorasyonu için size vereceğimiz mobilya fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

1Küçük balkon dekorasyonu için tabure çok şık durabilir

blank
Küçük balkon için tabure

Balkonunuzda kullanabileceğiniz balkon mobilyası seçenekleri başında katlanır tabureler gelebilir. Ahşap ya da alüminyum kaplama tabureler küçük balkonunuzda hem yer kaplamaz hem de yer değiştirmesi sizin için kolay olur.

Katlanır tabureler genellikle küçük ucuz balkon mobilyası alternatifleri arasında sıklıkla tercih edilir. Doğtaş ya da İKEA gibi mağazalarda farklı renk ve modellerde tabureler bulabilirsiniz.

2Küçük balkonda şık duracak balkon mobilya seti

Küçük balkonda şık duracak balkon mobilya seti
Küçük balkon mobilyası için set

Balkonunuzda hem sandalye hem de masa ihtiyacınız olacaktır. Bunun için de yer tasarrufu yapmak için dekorasyonda hasır örme motifli ya da plastik balkon mobilya seti tercihi yapabilirsiniz. Bu modellerin temizliği ve kullanımı zamanınızı almaz ve balkonunuzda yer işgali yapmaz.

Tüm hava koşullarına karşı dayanıklı olan bu ürünler, balkonunuzda şıklığı tamamlarken balkonunuzun küçük olmasını avantaja da çevirebilir. Balkonunuzun dekorasyonuna gri, siyah, kahverengi, beyaz ya da karışık renklerde tercih edebilirsiniz.

3Küçük balkonu çiçeklerle renklendirin

Küçük balkonu çiçeklerle renklendirin
Küçük balkonu çiçeklerle renklendirin

Balkonunuzun küçük olması doğru dekorasyon adımları uyguladığınızda balkonunuzda çiçek yetiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez. Hem yer tasarrufu yapmak hem de çiçeklerinize küçük balkonunuzda yer açabilmek için metal raf ünitesi tercih edebilirsiniz.

Küçük balkon mobilyası olarak ilk tercih edilen mobilyalardan olan raf ünitesi sayesinde renk renk çiçekler yetiştirebilirsiniz. Bu rafı aynı zamanda dekoratif objeler koymak için de çiçekleriniz dışında kullanabilirsiniz.

Sarkan balkon çiçekleri için daha önce kaleme aldığım içeriğe bir göz atabilirsiniz.

4Raf ve duvar paneli ile küçük balkona askı yapın

raf ve duvar paneli ile küçük balkona askı yapın
Küçük balkon mobilyası raf ve duvar paneli

Balkonunuzun küçük olması elbette balkonunuza çamaşır asamayacağınız ya da askı takamayacağınız anlamına gelmiyor. Balkonunuzda duvar paneli olarak da bildiğiniz duvar paneli kullanabilirsiniz.

İKEA mağazalarında ve internet sitesinde duvar paneli modelleri bulunmaktadır. İKEA’nın internet sitesinden bu ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu ürün balkon dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz fonksiyonel bir küçük balkon mobilyası olabilir.

5Duvar rafı ile balkonda masaya yer aramayın

blank
Duvar rafı ile balkonda masaya yer aramayın

Küçük balkonlarda masaya duyulan ihtiyaç kaçınılmaz olsa da bazen yer bulmak zor oluyor. Bazen de zaten küçük olan balkonunuzda masanız da olduğunda alan kullanımı zor olabiliyor. O zaman balkon dekorasyonunda tercih edeceğiniz ilk küçük balkon mobilyası duvar rafı olmalıdır.

Duvar rafını balkonunuzun duvarına ya da korkulukları varsa korkuluğa monte edebilirsiniz. Böylelikle duvar rafı aynı zamanda kahve ve çay bardaklarını koyabileceğiniz masa işlevi görecektir. Bu sayede zaten küçük olan balkonunuzda bir daha masa almanıza ve yer kaplamanıza gerek kalmayacaktır.

Balkon demirine takılan süsler için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

6Küçük balkon mobilyası için katlanabilir masa-sandalye

Katlanabilir masa sandalye alternatifleri dikkatinizi çekebilir
Küçük balkon için katlanabilir masa sandalye

Balkonunuzun küçük olmasına rağmen “Balkonum küçük ama yine de masa ve sandalye kullanmak istiyorum.” diyenlerdenseniz size katlanabilen masa ve sandalye alternatiflerini önerebiliriz.

Açtığınızda adeta masa olan bu küçük balkon mobilyası, katladığınızda bir kenarda yer kaplamadan durabilmektedir. Konforunuzu ve aynı zamanda yer tasarrufunu düşünüyorsanız bu mobilyalar tam istediğiniz gibi olabilir.

Katlanabilir masa-sandalye gibi balkon mobilyaları ikea gibi seçkin ve uygun fiyatlı mağazalarda bulabileceğiniz ürünlerdir. Katlanabilir masa ve sandalye modellerini İKEA ya da Doğtaş gibi mağazalarda geniş ürün yelpazesiyle bulabilirsiniz. IKEA balkon mobilyası için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here