En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir


Evde yaz aylarında en çok vakit geçirilen alan balkondur. Geniş bir balkonu dekore etmek çok kolaydır. Küçük bir balkonun dekorasyonu zor gibi görünse de aslında doğru mobilya seçimleri ile başarılı dekorasyon çalışması yapabilirsiniz. Balkonunuz küçükse öncelikle küçük balkon mobilyaları ile doğru ve isabetli tercihler yapmalısınız. Elbette ki gereksiz obje ve mobilya kullanmamak gerekiyor. Sade ve şık bir balkon dekorasyonu için size vereceğimiz mobilya fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

Küçük balkon mobilyaları ile balkonda değişim

1.Küçük balkon dekorasyonu için tabure çok şık durabilir.

En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir
Küçük balkon mobilyası için tabure

Balkonunuzda kullanabileceğiniz küçük balkon mobilyalarının başında katlanır tabureler gelebilir. Ahşap ya da alüminyum kaplama tabureler küçük balkonunuzda hem yer kaplamaz hem de yer değiştirmesi sizin için kolay olur.

Katlanır tabureler genellikle küçük ucuz balkon mobilyası alternatifleri arasında sıklıkla tercih edilir. Doğtaş ya da IKEA gibi mağazalarda farklı renk ve modellerde tabureler bulabilirsiniz. Benzer tabure ve sandalye modelleri için Trendyol mağazalarına bir göz atabilirsiniz. İncelemek için tıklayın!

2.Küçük balkonda şık duracak balkon mobilya seti

En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir
Küçük balkon mobilyası için set

Balkonunuzda hem sandalye hem de masa ihtiyacınız olacaktır. Bunun için de yer tasarrufu yapmak için dekorasyonda hasır örme motifli ya da plastik balkon mobilya seti tercihi yapabilirsiniz. Bu modellerin temizliği ve kullanımı zamanınızı almaz ve balkonunuzda yer işgali yapmaz.

Tüm hava koşullarına karşı dayanıklı olan bu ürünler, balkonunuzda şıklığı tamamlarken balkonunuzun küçük olmasını avantaja da çevirebilir. Balkonunuzun dekorasyonuna gri, siyah, kahverengi, beyaz ya da karışık renklerde tercih edebilirsiniz.

3.Küçük balkonu çiçeklerle renklendirin!

En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir
Küçük balkonu çiçeklerle renklendirin

Balkonunuzun küçük olması doğru dekorasyon adımları uyguladığınızda balkonunuzda çiçek yetiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez. Hem yer tasarrufu yapmak hem de çiçeklerinize küçük balkonunuzda yer açabilmek için metal raf ünitesi tercih edebilirsiniz.

Küçük balkon mobilyaları içinde ilk tercih edilen mobilyalardan olan raf ünitesi sayesinde renk renk çiçekler yetiştirebilirsiniz. Bu rafı aynı zamanda dekoratif objeler koymak için de çiçekleriniz dışında kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sarkan balkon çiçekleri için daha önce kaleme aldığım içeriğe bir göz atabilirsiniz.

4.Raf ve duvar paneli ile küçük balkona askı yapın!

En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir
Küçük balkon mobilyası raf ve duvar paneli

Balkonunuzun küçük olması elbette balkonunuza çamaşır asamayacağınız ya da askı takamayacağınız anlamına gelmiyor. Balkonunuzda duvar paneli olarak da bildiğiniz duvar paneli kullanabilirsiniz.

İKEA mağazalarında ve internet sitesinde duvar paneli modelleri bulunmaktadır. İKEA’nın internet sitesinden bu ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu ürün balkon dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz fonksiyonel bir küçük balkon mobilyası olabilir.

5.Duvar rafı ile balkonda masaya yer aramayın!

En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir
Duvar rafı ile balkonda masaya yer aramayın

Küçük balkonlarda masaya duyulan ihtiyaç kaçınılmaz olsa da bazen yer bulmak zor oluyor. Bazen de zaten küçük olan balkonunuzda masanız da olduğunda alan kullanımı zor olabiliyor. O zaman balkon dekorasyonunda tercih edeceğiniz ilk küçük balkon mobilyası duvar rafı olmalıdır.

Duvar rafını balkonunuzun duvarına ya da korkulukları varsa korkuluğa monte edebilirsiniz. Böylelikle duvar rafı aynı zamanda kahve ve çay bardaklarını koyabileceğiniz masa işlevi görecektir. Bu sayede zaten küçük olan balkonunuzda bir daha masa almanıza ve yer kaplamanıza gerek kalmayacaktır. İnternetten benzer modellere bakmak veya sipariş vermek isterseniz bağlantıya tıklayın!

İlginizi Çekebilir: Balkon demirine takılan süsler için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

6.Küçük balkon mobilyalarında katlanabilir masa sandalye

En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir
Küçük balkon mobilyası için katlanabilir masa sandalye

Balkonunuzun küçük olmasına rağmen “Balkonum küçük ama yine de masa ve sandalye kullanmak istiyorum.” diyenlerdenseniz size katlanabilen masa ve sandalye alternatiflerini önerebiliriz.

Açtığınızda adeta masa olan bu küçük balkon mobilyası, katladığınızda bir kenarda yer kaplamadan durabilmektedir. Konforunuzu ve aynı zamanda yer tasarrufunu düşünüyorsanız bu mobilyalar tam istediğiniz gibi olabilir.

Katlanabilir masa-sandalye gibi balkon mobilyaları ikea gibi seçkin ve uygun fiyatlı mağazalarda bulabileceğiniz ürünlerdir. Katlanabilir masa ve sandalye modellerini İKEA ya da Doğtaş gibi mağazalarda geniş ürün yelpazesiyle bulabilirsiniz. IKEA balkon mobilyası için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Trendyol’da da benzer bir modeli incelemek isterseniz bağlantıya tıklayın!

7.Küçük balkonlar için oturma grubu fikirleri

Güneşin balkonları kucaklaması ve yaz akşamının esen hafif rüzgarı ile sevdiklerinizle doyasıya sohbetlerin yapıldığı en harika yaşam alanı olan küçük balkonlar için oturma grubu fikirlerini sizler için derledik. Keyif yapmak isterken en iyi konforu yaşamak isteyenler ve en küçük alanı sonuna kadar değerlendirmek isteyenlerin tercih ettiği küçük balkonlar için mobilya gruplarına bir göz atabilirsiniz.

En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir
Küçük balkon oturma grubu
En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir
Küçük balkon takımları
En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir
Küçük balkon mobilyaları
En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir
Küçük balkonlar için mobilya
En İyi Küçük Balkon Mobilyaları için +7 Fikir
Küçük balkon masa sandalye

Yukarıdaki modeller gibi küçük balkonlar için oturma grubu satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x