Köy Evleri için Dekorasyon Önerileri 2021


Daha iyisini almak varken, neden daha azıyla yetinesiniz ki? Hepimizin hayalinde küçük ve sıcacık köy evleri var. Bu hayalimizi gerçekleştirebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Çünkü emekli olduğumuzda mutlaka hayalimizdeki köy evinde yaşayacak, temiz havanın tadını çıkaracak ve bahçe işleriyle uğraşacağız. Köy evleri için dekorasyon önerileri ile daha yaşanabilir, daha keyifli ve daha doğal bir ortam oluşturabilirsiniz.


Kulağa gerçekten de hoş geliyor. Peki ya bu hayalinizi daha iyi yapmak için muhteşem dekorasyon önerilerimiz olduğunu söylesek?

Hadi o zaman! Başlayalım!


Eski Köy Evleri için Dekorasyon Önerileri Burada

Köy Evleri için Dekorasyon Önerileri 2021

Bazılarımızın doğduğu köyde babadan ya da dededen kalma arazisi ya da eski köy evi var. Eğer köyünüzde eski bir köy eviniz varsa, neden daha iyi bir duruma getirmeyesiniz ki?

O zaman sizler için araştırdığımız eski köy evleri için dekorasyon önerilerimizi mutlaka okumalısınız.


Ahşap, şüphesiz köy evlerinin vazgeçilmez elemanlarından birisidir. Mutlaka size de miras kalan köy evinde ahşap malzeme kullanılmıştır.

Eskiyen ve artık kullanılmaz durumda olan; kiriş, pencere, döşeme ve kolonları yenilemeniz gerekir. Tabi ki biraz para harcayacaksınız. Çünkü yenileme işlemini tek başınıza gerçekleştiremezsiniz. O bölgede hizmet veren ustalardan yenileme için yardım almanız yararlı olabilir.


Bir diğer konu da bahçe tasarımı. Eski köy evinizin mutlaka bahçesi de geçen zamana karşı direnememiştir ve yıpranmıştır. Aslında bahçe düzenlemesini kendinizde yapabilirsiniz. O bölgede yetişen karakteristik fidanları satın alarak bahçenize dikebilirsiniz. Tabii ki öncelikle bahçeyi otlardan ve taşlardan temizlemeniz gerekir. Daha sonra bahçenin her yerine toprak serpmelisiniz. Oturma alanı için kullanacağınız yere dilerseniz, yöresel taşları kullanarak güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ağaç ev nasıl yapılır işte detaylar!


Modern Köy Evine Sahip Olmak İstemez miydiniz?

Köy Evleri için Dekorasyon Önerileri 2021

Modern çizgilere sahip tasarımları seviyorsanız, modern köy evleri modelleri tam da size göre!

Taş ev ya da kerpiç ev fark etmez! Tercih ettiğiniz malzeme ne olursa olsun, modern çizgileri, köy evinizde de yakalamanız mümkün!


Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Eğer köy eviniz iyi durumdaysa, yapacağınız küçük tadilatlarla köy evinize modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Mesela salon alanından çalışmaya başlayabilirsiniz. Salon duvarlarınızı gri ya da beyaz renge boyamakla işe başlayın.

Daha sonra misafir odası ve oturma odasında da aynı düzenlemeleri yapabilirsiniz. Evin her odasındaki mobilyaları da değiştirmeniz gerekecek. Tıpkı villa içindeki mobilyalarda olduğu gibi siyah ve deri koltuklar, cam korumalı şömine, küçük ve estetik bir kilim gibi aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Tüm odaların zeminini granit taşlarla kaplayabilirsiniz. Ayrıca zemin seramik malzemelerini de tercih edebilirsiniz. Zeminle duvarın rengi uyumlu olmalı.

Unutmayın modern köy evi dekorasyonunda olabildiğinde az eşya kullanmalısınız.

Mutfak tasarımını da unutmamak gerekir. Özellikle modern tasarımlarda ankastre ürünlerini tercih etmeniz yerinde olacaktır. Mutfağın ortasında geniş bir konsol, tıpkı Amerikan mutfaklarında olduğu gibi rahat bir şekilde yemek yapabilmenizi sağlayacak. Ayrıca dört kişilik küçük bir masa ve sandalye de, mutfakta rahatça misafirlerinizle yemek yemenizi sağlayacak.

Daha fazla fikir edinebilmeniz adına otantik ev dekorasyonu ile ilgili olan https://www.dekordiyon.com/gri-ile-uyumlu-renkler-icin-dekorasyon-fikirleri/ linkini de incelemenizi tavsiye ederiz.

Daha Önce Duymadığınız Otantik Ev Dekorasyonu Fikirleri

Köy Evleri için Dekorasyon Önerileri 2021

Otantik tasarımlar aslında, modern köy evi dekorasyonu ile de yakından ilgilidir. Çünkü orman evleri ve köy evleri akla her zaman sıra dışı ve sıcak tasarımları getirir.

Mesela evin tavan kısmını ahşaptan yaptırabilirsiniz. Eğer elinizden geliyorsa, kendiniz de yapabilirsiniz. Hatta zemin kısmında parke kullanarak, tavanla muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz. Tabi ki tüm pencere kasaları da aynı renkte ve ahşap olmalıdır.

Salon kısmına doğal taşlardan yapılan şömineyi tercih edebilirsiniz. Şöminenin hemen yanına ise sedir yaptırabilirsiniz. Aslında elinizdeki malzemeleri kullanarak da otantik bir tasarım gerçekleştirebilirsiniz. Mesela sedirin hemen karşısına eldeki ahşap malzemelerden yapacağınız sehpayı yerleştirebilirsiniz.

Daha önce denenmemiş köy evi mutfak modelleri tercih etmeniz gereken tasarımlar arasında yer alıyor. Lavabo tezgahında mermer yerine otantik ve yöresel taşların kullanımını tercih edebilirsiniz.

Mutfak dolapları da tabii ki eskitme ahşap malzemelerinden olmalı. Dolap ve mutfak tezgahları karşı karşıya olmalı ve tam orta yerinde yemek hazırlayacağınız geniş bir sabit masa yer almalı. Bize bu yemek hazırlanan masayı doğal taşlardan yapmalı ya da yaptırmalısınız. Alt kısımlarda ise çok gözlü cam ve kapaklı bölmeler yer almalıdır.

İster taş ev, isterse kerpiç ev olsun, hayalinizdeki köy evine yukarıda sıraladığımız dekorasyon önerilerini uygulayarak kavuşabilirsiniz.

Sizlere fikir vermek adına, daha önce görmediğiniz köy evleri tasarımlarını içeren video linki yayınlıyoruz. Böylece bu yazıda anlatmak istediklerimiz, kafanızda daha net bir biçimde canlanacaktır.

Köy evlerinde geri dönüşüm projelerine ilginiz oluşabilir. Aşağıdaki fikirlere göz atmanızı öneririm:

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x