Mutfak için Kullanışlı Dekoratif Kavanozlar

Mebran Kapı Hakkında Merak Edilen 4 Soru

Herkes Tarafından Sıklıkla Yapılan 8 Ev Dekorasyonu Hatası

Yatak Odalarında Ferah Bir Tasarım

Köşe Takımı Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Nokta!

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Temmuz 2017

Köşe takımı alacaklar dikkat, bu yazımızı okumadan köşe takımı almayın. Köşe takımı almadan önce birtakım özellikleri bilmeniz ve köşe takımı alırken bu özellikleri değerlendirerek karar vermeniz gerekir.

Aksi halde aldığınız köşe takımı hacimsel olarak odanızı kullanışlı hale getirirken dekorasyon özellikleri zayıflatabilir.

Köşe takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Neden köşe takımı almalısınız?

Köşe takımlarının tercih edilmesindeki ana etken mekanın doğru ve verimli kullanılmak istenmesidir. Bu verimli kullanım da özellikle odanız küçük ise köşelerin değerlendirilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Köşe takımı tercihi sadece küçük metrekarelere sahip odalar için değil aynı zamanda geniş odalarda dekorasyon amaçlı ve kullanım kolaylığı sağladığı için de tercih edilmektedir.

Köşe takımı alırken bu özellikleri göz önünde bulundurursak daha doğru bir tercih yapmış oluruz.

Köşe takımı modelleri

Neden köşe takımı almaktan uzaklaşmalısınız?

Köşe takımı alırken mutlaka misafir sıklığınızı ve köşe takımını kullanacağınız mekanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız.

Misafiriniz çok fazla ve sık olarak geliyorsa köşe takımı sizin için doğru bir tercih olmayabilir. Zira misafirler köşe takımında yan yana sıralanınca sohbet imkanı azalmaktadır. Bu da rahatsız edici bir durumdur.

Köşe takımları genellikle alan kazanmak için kullanılmaktadır ancak çok fazla oda içi değişikliğe müsaade etmezler.

Odasını sık değiştiren ve değişim konusunda titiz olan bayanların köşe takımı tercihi, bir süre sonra onları rahatsız edebilir.

En iyi köşe takımları

Köşe takımını en güzel açık mutfak dekorasyonu yaparken kullanabilirsiniz bu noktada daha önce yazdığım açık mutfak dekorasyonu yazımı okuyabilirsiniz.

Köşe takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler

  1. Tercih edeceğiniz köşe takımı mutlaka sağlam iskelete sahip ve uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz kalitede olması gerekir.
  2. Köşe takımının kullanacağınız odanın rengine ve diğer mobilyalar ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.
  3. Köşe takımlarında kumaş önemlidir. Günlük kullanıma uygun, yıkanabilir özellikte dizayn edilmiş ve leke tutmayan kaliteli bir kumaştan üretilmiş olmalıdır.
  4. Köşe takımı, tek bir şekilde kullanılmayıp ters köşe halini de alabilecek niteliklerde olmalıdır.
  5. Salonda kullanacaksanız yatak halini alabilen ve bazalı tipleri tercih etmeniz misafir ağırlamada büyük kolaylık sunacaktır.
  6. Köşe takımı alırken mutlaka mağazaya gidip yakından ürünü görmelisiniz. İnternetten gördükleriniz ile verdiğiniz kararlarda yanılabilirsiniz.
  7. Kullanacağınız odanın köşe uzunluklarını bilmeden karar vermeyin. Olması gerekenden daha küçük ya da daha büyük bir köşe takımı alarak yanlışa düşebilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Chester Koltuk Takımı ile Farklı Bir Dekorasyon - Ev Dekorasyon Fikirleri on 8 Temmuz 2017
  2. Pingback: Modern Enza Home Köşe Takımları - Ev Dekorasyon Fikirleri on 12 Temmuz 2017

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!