Konteyner Evler İçin Dekorasyon Fikirleri


Özellikle minimal yaşam konseptinde ev sahibi olmayı kolaylaştıran konteyner evler iyi bir dekorasyon uygulamasıyla oldukça çekici hale dönüştürülebilir. Bu yazımızda güvenli ve ekonomik konut modelinde üretilen konteyner evlerin iç dekorasyonunu zenginleştirmeye yönelik fikirler önermeye çalışacağız. Önerilen fikirlerle kısıtlı bütçelerle bile doğru dekorasyonla konteyner evleri kişisel zevkinize göre donatmak çok kolay. Bunu bazen bir biblo ile, şirin bir soba ile, dekoratif bir sehpa yerleşimiyle başarabilirsiniz.

Konteyner Evler İçin Dekorasyon Fikirleri
Konteyner evler için dekorasyon fikirleri

Evinizi Ekstra Pencerelerle Rahatlatın

Konteyner evler genelde kullanıma hazır konseptte üretilerek satışa sunulduğundan kapı, pencere gibi bazı detaylar standartlaştırılmıştır. Henüz satın alma kararı aşamasında tercih edeceğiniz geniş açılımlı bir pencere ile dar duvarda oturulduğunda göz hizasına gelecek şekilde yatay ölçüde bir pencere evinizi oldukça ferahlatacaktır. Bu tercih size ön cepheyle beraber iki yanda görüş açıklığı kazandıracak.

Konteyner Evler İçin Dekorasyon Fikirleri
Evinizi ekstra pencerelerle rahatlatın

Minimal Mobilya Tercihiyle Yerden Kazanın

Dar mekanlara özel üretilen minimal üretimde köşe koltuk takımı konteyner eve ferahlık kazandıracak. Evin genelde beyaza yakın iç duvar yüzey rengi ile bütünleşecek trend renklerden antrasit mobilya takımı için iyi bir tercih olabilir. Oturma grubu iç içe geçen metal sandalyelerin kullanımıyla desteklenebilir. Bütçe durumuna göre üretim ve model seçenekleri yaygın olan plastik tabure veya sandalyeler tercih edilebilir. İç içe geçen özelliğiyle yapı içerisinde çok az yer kaplayacaktır. Kullanım ihtiyacı olmayan durumlarda kapı önündeki veranda kısmına da alınarak iç mekanı daraltmasının önüne geçilebilir.

Konteyner Evler İçin Dekorasyon Fikirleri
Yemek köşesinde katlanır masa en iyi tercih

Yemek Köşesinde Katlanır Masa En İyi Tercih

Mutfakta kullanılacak yemek masasının katlanır modelde olması kullanımı oldukça pratikleştirecek. Kapalı olduğunda iki kişi rahatlıkla yemek yiyebilir. Misafir kabul ettiğiniz kalabalık günlerde pratik açılımla leziz yemek sunumunuzu kolaylaştıracak. Katlanır sandalye veya tabureler bu masada da kullanarak işlevselliğini artırabilirsiniz. Yemek masası için bir diğer tercih de duvara monte açılır masa tercihi olacaktır. Duvara monte edilerek basit menteşe sistemi ile bu masa modeli çok ekonomik hale getirilebilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey açıldığında 4 kişinin yemek yiyebileceği ölçüde bir MDF malzeme bulmanız. Bunu duvara monte için açılır toplanır menteşe sistemi kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir: Küçük Salonda Yemek Masası Nereye Konmalı?

Konteyner Evler İçin Dekorasyon Fikirleri
Mutfağınızı kişiselleştirin

Mutfağınızı Kişiselleştirin

Yatay açılımlı pencere alanına bir mutfak tezgahı yaptırmayı planlayabilirsiniz. Duvardan duvara uzanan tezgahın altı dolap ve çekmecelerle değerlendirilebilir. Tezgahta mermer veya lamine mutfağı bütçenize göre tercih edebilirsiniz. Dolap kapak renklerinde beyaz, krem tarzı açık renkleri kullanmanız mekanı ferah göstermeye yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Mutfak Dekorasyonu için +10 Modern Adım

Köşelere Led Aydınlatma İle Albeniyi Artırın

Akşam ve gece kullanımlarında konteyner eve farklı bir ambiyans kazandırmak için led aydınlatma armatürlerinden yararlanabilirsiniz. Şerit şeklinde çok ekonomik fiyatlarla satılan bu aydınlatma sistemi ile evinizin iç ortamı albenili görünüm kazanacak.

Odalarınızı Biblolarla Süsleyin

Güncel biblolar veya çocukluğunuzdan üzerinde tatlı anılar bırakmış bazı eşya ve oyuncaklarla odalarınızı masrafsız süsleyebilirsiniz. Gaz lambası, şamdan gibi geçmişte kullanılan aydınlatma malzemeleri masa veya yatak odanızdaki konsül üzerinde farklı bir güzellik oluşturacak. Bir yandan evinizi süslerken baktığınız her an mazinin güzel hatıralarıyla sizi tekrar buluşturacak.

Konteyner Evler İçin Dekorasyon Fikirleri
Köşelere led aydınlatma ile albeniyi artırın

Odun Sobasında Kızaran Ev Yapımı Nefis Pizza

Bir konteyner ev sahibi oldunuz ise bunun en güzel ödülü belki de gürül gürül yanan bir odun sobası olsa gerekir. Evinize kuzine bir odun sobası olarak bu zevki doyasıya yaşayabilirsiniz. Soğuk kış günlerinde veya serin akşamlarda içinizi ısıtacak size çok iyi gelecek. Doğada sakin bir ortamda sessizliği alev alev yanan kuzine soba üzerinde bakır ibrik üzerinde kaynayan suyun dinginlik veren ses ahengi içinize huzur vererek tatlılıkla bozar. Kaynayan o su sesi ayrı bir huzur, dinginlik verir insana. Kuzinenin fırın haznesinde kendinizin hazırladığı pizzanın tatlı kızarışını izleyebilir. Sıcak sıcak çıkan pizzanın tadına doyum olmaz. Veya patates közlemeye ne dersiniz? Sıcacık çıkan, kabukları buruş buruş olmuş patatesi elinizi yakarcasına zevkle soyarken göze yansıyan o mutluluk anlatılamaz. Hele bir de tuzlayarak yemenin lezzeti. Kestane der gibi mi oldunuz? Tabi ki kestane yanan soba konuşulduğunda ilk akla gelir.

Konteyner Evler İçin Dekorasyon Fikirleri
Odun sobasında kızaran ev yapımı nefis pizza

Dış Görünümü Ahşapla Buluşturun

Konteyner evi tam bir bağ evine dönüştürmek için kendinizin de kolaylıkla uygulayabileceği ahşap kaplama çıtalarını değerlendirebilirsiniz. İşçilik ödemeden sadece malzeme maliyetine evinizin dış görünüşünü gerçek doğallıkla buluşturun.

Konteyner Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

Doğadan İlham Alın, Çiçeklerle Tanışın

Yem yeşil örtü, masmavi gökyüzü, mis gibi kokan toprak doğayı çekici ve güzel kılan detaylardan. Ya çiçek? Belki de doğada güzelliğiyle bize mutluluk saçan unsur çiçekler. Kırmızı, sarı, pembe, mor renk renk güzellikleri evinizle de buluşturarak doğanın güzelliğini evinizin her köşesine taşıyın. Su vererek konuşun onlarla. Sevginizi kattığınızda farklı bir yeşillik, çiçekleriyle benzersiz renkleri ile size açılarak adeta konuşacaklar.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x