Konmari Metodu ile Evinizi Düzenleyin!


Dünyanın dört bir yanında, en popüler olan akımlardan biri konmari metodu. Bu yöntem ile evinizi döşemek, derli toplu olmasını sağlıyor. Ayrıca küçük olan alanlar için ferahlık sağlıyor. Beraberinde pratik bir şekilde, küçük olan alanların toplanması da sağlanabiliyor. Oldukça hızlı bir yöntem olması dikkat çekiyor. Kısa sürede en iyi şeklide düzen sağlaması avantajlıdır. Bu sebeple dünya çapında tercih edilen bir yöntem olmayı başarmıştır. Siz de uygulayabilirsiniz.

Marie Kondo Kimdir?

Konmari Metodu ile Evinizi Düzenleyin!

Peki, Marie Kondo kimdir? 1985 yılında dünyaya gelmiş olan organize danışma ve yazar olan bu kadın, çocukluğundan beri ev düzenleme konusuna ilgilidir. Bu yöntem, aynı zamanda Marie Kondo yöntemi olarak da bilinir.

Japon yaşamı üzerinden evin nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda son derece kafa yormuştur. Sonunda ise bu alanda uzmanlaşmıştır. Dünya çapında ses getiren bir yöntem olmayı da başarmıştır. Marie kondo instagram üzerinden, sosyal mecralarda yapılan paylaşımlara da bakarak siz de evinizi bu profesyonel yöntem ile düzenleyebilirsiniz.

Pratik olmasının yanı sıra, şık ve düzenli gözükmesi de sağlanmış olacak. Bunu değerlendirip, ev düzenlemesinde profesyonel hareket edebilirsiniz.

Konmari Metodu Nedir?

Konmari Metodu ile Evinizi Düzenleyin!

Düzen uzmanı olan Marie Kondo’nun minimalist yaklaşımı benimseyerek oluşturduğu yönteme konmari yöntemi denmiştir. Bu teknik üzerinden ev düzenlemelerinin yapılması sağlanmıştır. Eşyaların toplanması, çeşitli kategorilere ayrılarak, katllama tekniği üzerinden en düzenli şeklide durmasının sağlanması önemlidir.

Uygulama en iyi şekilde yapıldığında hem alandan tasarruf ediliyor hem de direkt olarak metodun uygulanması da sağlanmış oluyor. Dolaplarda, evin diğer bölümlerinde, eşya yerleştirme ve katlamada tercih edilen bir yöntemdir.

Metot, direkt olarak evin daha düzenli gözükmesi için uygulanır. Salonda mevcut olan eşyalarınızın da daha toplu durması için bu teknikler ile düzenleme yapabilirsiniz.

Konmari Metodu ile Düzenleme

Konmari Metodu ile Evinizi Düzenleyin!

Çorap düzenleme, uzun kollu sweatshirt katlama, kısa kollu sweatshirt ya da t-shirt katlama gibi geniş bir yelpazede katlama teknikleri ile yöntemi uygulayabilirsiniz.

Konmari metodu ile evinizde ki dolapları yeniden düzenleyebilirsiniz…

  • Kıyafeti açık ve düz bir şekilde, düz olan zemine koyunuz.
  • Kol kısmının dışarı bakmasını sağlayacak şekilde sağ taraftan katlayınız.
  • Dışarıda kalan kısmı üçgen olacak şekilde içine katlama yapın.
  • Aynı teknik ile sol tarafta da katlama yapın ve dikdörtgen oluşturun.
  • Bu şekilde rafa yerleştirmek çok daha kolay olacak.

Artık çorap dolabınız çok daha toplu olacak…

  • Çoraplarınızı üst üste düz bir şeklide koymaya özen gösterin.
  • Ardından parmak ucundan başlayarak bilek kısmından itibaren yaklaşık olarak 1 cm boşluk bırakın.
  • Ortadan katlama yapın ve düz konumda olacak şeklide kendinize doğru katlayın.
  • Çorap dolabınız en iyi şekilde düzenlenmiş olacak.

Marie kondo teknikleri dolaplarda en iyi şeklide düzenleme olacaktır. Siz de evinizi düzenli olması için bu yöntemlerden faydalanarak hareket edebilirsiniz.

] }
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x