Çocuklar için Eğlenceli Palet Tasarım Fikirleri

Aşık Olacağınız 10 Salon Dekorasyon Fikri

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evde Olmazsa Olmaz 17 Ayakkabı Düzenleme Fikri

Koltuk Seçimini Etkileyen Faktörler ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Mobilya 1 Mayıs 2015
3.711

Koltuk takımları, evimizin en temel eşyalarının başında gelmektedir. Üzerinde en çok vakti geçirdiğimiz eşya olması bakımından koltuk seçimi çok önemlidir. İşte bu yazımda sizlerle koltuk seçiminde dikkat etmeniz gereken detayları anlatacağım.

koltuk seçimi

koltuk seçimi

Yeni teknoloji ve yay sistemleri;

Öncelikle koltuğun yay sistemlerinin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Günümüz teknolojisinde yay sistemleri, epey yol kat etmiş durumda, bu sistemler müşterilerin daha rahat ve yumuşak bir zeminde oturmasını sağlıyor.

Size tavsiyem koltuğunuzu seçerken mutlaka yeni teknolojik yay sistemlerinin olup olmamasına dikkat edin.

koltuk seçimi

koltuk seçimi

Silinebilir nano kumaş ve deriler

Bir diğer dikkat edeceğiniz detay ise, koltukların sağlam malzemeden üretilmiş olmasıdır. Özellikle koltukların deri ve kumaşının temizlenebilir nano özellikler barındırması kullanıcıların işlerini kolaylaştıracaktır.

Bu noktada evin temizliği ile ilgilenen bayanların özellikle dikkat etmelerini tavsiye ediyorum. Silinebilir kumaş özellikli koltuklar tercih etmelisiniz.

koltuk seçimi

koltuk seçimi

Neden bazalı ve yataklı bir koltuk almalıyım?

Koltuk seçiminde bir başka nokta, koltukların bazalı mı yoksa normal bir koltuk mu olmasıdır. Bu noktada özellikle yatılı bol miktarda misafiri gelen kullanıcıların evlerine bazalı ve yatak özelliği olan koltuk ve kanepeleri tercih etmelerini tavsiye ediyorum.

Çünkü yatak yapma derdinden sizleri koruduğu gibi evin derli toplu durmasını sağlaması bakımından da bu durum çok önemlidir.

Örnek koltuk seçimi

Sizler için önerebileceğim örnek koltuk takımı seçimleri yaptım. Aşağıdaki galeriden örnek koltuk seçimi yapabilir, kendi evinize uygulayabilirsiniz.

En çok hangi koltuk takımı seçimini beğendiğinizi bizimle yorum bölümünde paylaşabilir, farklı fikir ve önerileri ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz. Sizleri daha önce kaleme aldığım İstikbal koltuk takımları yazımı da okumaya davet ediyorum.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Rustik Yemek Odası Fikirleri

Rustik Yemek Odası Fikirleri

1 Mart 2016
1.805
Bunlar da var!
Anne Yanı Beşikler

Anne Yanı Beşikler

2 Eylül 2015
3.779
Tül Perde Nasıl Temizlenir?

Tül Perde Nasıl Temizlenir?

11 Mart 2016
14.398
Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme Odası Dekorasyonu

27 Mayıs 2015
4.971