Koltuk Rengi Uyumu Nasıl Olmalı? | Koltuk Renk Uyumları

0
464

#Yazı İçeriği

Koltuk rengi uyumu ev dekorasyonunda büyük önem taşır. Koltuk ve halı başta olmak üzer evinizde her şeyin birbirleriyle bir bütün hale gelmesi beraberinde şık bir ev dekorasyonunu da getirmektedir. Evinizde tarzınızı yansıtan büyüleyici bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız öncelikle koltuk ve halı başta olmak üzere tüm eşya ve objeler arasında uyumu yakalamalısınız. Bu uyumun yolu da ilk olarak mekanda direk göze çarpan koltuk ve halı uyumundan geçmektedir.

Ev dekorasyonunuzda koltuk takımı renk uyumları sağlayabilmek adına farklı ipuçları kullanabilirsiniz. Özellikle koltuk takımınız ve halınız arasında renk uyumuna dikkat ettiğinizde dekorasyon işinin büyük bir kısmını halletmiş olursunuz.

Koltuk takımları renk kombinleri için fikir alabileceğiniz bir içeriği aşağıya bırakıyorum:

Koltukta Renk Uyumları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

blank

Koltuk döşeme renk uyumu yakalamak için birkaç püf noktaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede tarzınızı yansıtan şık ve albenili koltuk ve halı uyumu yakalayabilirsiniz.

  • Öncelikle hangi renkleri sevdiğinizi ve hangi renkleri kullanmak istediğinizi belirleyin ve bu renkler içinden uyumlar oluşturarak seçim yapabilirsiniz.
  • Eğer koltuk takımınıza uygun halı tercihi yapmak istiyorsanız mutlaka renk uyumlarını göz önünde bulundurun.
  • Renkler çoğu zaman insanların psikolojisi üzerinde etkilidir. Kendinizi nasıl hissetmek istiyorsanız o tonlarda tercihler yapın.
  • Koltuk ve halı uyumunda kesinlikle aynı renkler tercih etmemelisiniz. Aynı tonlar mekanda sıkıcı bir atmosfer yaratacaktır.
  • Koltukta renk uyumu yakalamak isterken aynı zamanda ferah bir alan oluşturmak istiyorsanız tercihinizi uyuma göre bahar renklerinden yana kullanmanız isabetli olacaktır.
  • Eğer koltuklarınız mor ise gri halı, koltuklarınız gri ise mor halı uyumu son derece şık ve asil duracaktır.
  • Son dönemlerde ev modasında trend haline gelen küf yeşili olarak bilinen koyu yeşil koltuklarınıza ise istisnasız hardal sarısı halılar adeta bütünlük sağlayacaktır.
  • Spor dekorasyon tarzı sizi yansıtıyorsa bordo koltuklarınızı beyaz, siyah ya da gri gibi tonlarda halı ile tamamlayarak dekorasyonunuza tarzınızı yansıtabilirsiniz.
  • Siyah-beyaz uyumu şüphesiz her dönemde popüler olmuştur. Ev dekorasyonunda da siyah ve beyazın asilliğini kullanabilirsiniz. Bir de kırmızı tonlarını kullanırsanız muhteşem uyum olacaktır.
  • Koltuklarınız desenli renklere sahipse halınızı koltuğunuzun desen renginden düz tercih etmeniz tamamlayıcı olacaktır.

En çok tutulan koltuk renkleri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

Gri Koltuk Rengi Uyumu

blank

Gri koltuk renk uyumu sağlamak ev dekorasyonunda oldukça kolaydır. Gri koltuklarınızın yanına pudra, krem ve bej tonlarında halı tercih ederek şık bir tasarım elde edebilirsiniz.

Chester Koltuk Rengi Uyumu

blank

Chester koltuk renk uyumu denildiğinde akla matlık ve parlaklık gelir. Eğer koltuklarınız parlaksa halınızı kesinlikle sade modelde ve mat renklerde tercih etmelisiniz. Parlak chester koltuklarınızın yanında kabarık ve parlak halılar tasarımınızı yerle bir edebilir.

Chester koltuk renkleri ve renk kombinleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Mavi Koltuk Rengi Uyumu

blank

Mavi koltuklara en çok yakışan renkler fuşya, pembe, turuncu ve yeşil tonlarıdır. Bu renklerle halılarınız ile mavi koltuk renk uyumu yakalayabilirsiniz. Bu renk tonları salonunuzu ağır ve şık gösterecektir.

Vizon Koltuk Rengi Uyumu

blank

Vizon koltuk renk uyumu yakalamak için en doğru ton tercihleri hardal sarısı, kiremit rengi ve bej renkleridir. Kombinlenmesi oldukça kolay olan vizon rengi, neredeyse her renk tonu ile bütünlük sağlasa da bu tonlarla daha canlı ve albenili durmaktadır.

Koltuk renk uyumları yapabilmek için ihtiyacınız olan tek şey tarzınız ve tercih etmek istediğiniz renklerdir. Kotlular dekorasyonda daha ağır eşyalardır. Dolayısıyla da koltuk renginizi zevkinize göre tercih ettikten sonra halı uyumunu da doğru renklerle bir bütün haline kolaylıkla getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here