Koltuk Rengi Kombinleri için İncelemeniz Gereken +5 Kombin

0
1512

#Yazı İçeriği

Koltuk takımı tercihi yapılırken, en önemli kriterin renk seçimi olduğu söylenebilir. Bu yılın koltuk renkleri incelendiği zaman en dikkat çeken tonlar; krem, petrol mavisi, hâkî, mor, bordo gibi renklerin olduğu söylenebilir. Ancak evinde açık tonlarla ferah bir görünüm sağlamak isteyenler; pudra, bej, ekru gibi koltuk rengi kombinleri seçmektedirler. Siz de koltuk takımına renk kombinleri konusunda fikir almak isterseniz aşağıdaki renkleri bir yere not etmenizi öneriyoruz.

Bu Senenin Koltuk Renkleri Kombinleri Neler?

Bu yılın koltuk rengi kombinleri yukarıda belirtildiği gibi modası hiç geçmeyen renklerdir. Bordo, pembe, mavi gibi tonların çok sık olarak kullanıldığını belirtmek mümkündür. Kadife kumaşlı pembe renkli koltuk modeli hem ferah hem de şık bir salon dekorasyonuna uygundur. Koltuk takımlarının renk kombineleri oldukça fazla seçilmektedir. Bej ile bordo renginin koltuk uyumu en fazla tercih edilen koltuk renkleri içerisindedir.

Mavi koltuk takımı kombinelerine bakıldığı zaman beyaz ile uyum yakalandığı görülmektedir. Son senelerde bilhassa yeni gelin evlerinde en fazla seçilen koltuk rengi mavidir. Mürdüm rengi koltuk takımında kiri göstermeyen ve en fazla seçilen renkler arasındadır. Kir göstermeyen renk olduğu için çokça kullanılmaktadır. Tarçın rengiyle koltuk takımı, klasik ev dekorasyonundaki evlerde fazlaca seçilen koltuk rengidir.

Modası geçmeyen koltuk renkleri için;

Hâkî Rengiyle Koltuk Takımı Renk Kombini

Haki koltuk rengi kombini
Haki koltuk rengi kombini

Koltuk takımı uyumu seçenekleri içinde kendine özgü bir özelliği bulunan bu koltuk rengi, oldukça klasik ve asil durmaktadır. Toprağın enfes tonlarını bünyesinde bulunduran ve kahve tonları olmak üzere pek çok renk tonu ile uyumlu olan renk bu senenin koltuk renkleri arasında yerini almaktadır.

Bordo Rengi ile Koltuk Takımı Renk Kombini

Bordo koltuk rengi kombini
Bordo koltuk rengi kombini

Bu senenin koltuk takımı renkleri içinde kendisine yer edinen bordo tonu, enerjisi düşük ve soluk gibi görünse bile gösteriş konusundan uzak olmayan değişik bir renktir. Oturma odası veya salon içerisinde şık bir ortamı yaratmayı arzu edenler ile abartıdan kaçıp uzak yaşam sahası atmosferi oluşturmayı isteyen kişilerin kesinlikle tercih edebilecekleri bir renk şeklinde tanımlanabilir. Bordo renkli koltuk takımı, değişik renkler ile kombine edilerek ortamın renk dengesi sağlanabilir. Örneğin; krem ile bordo rengi kombinesi yapılabilir.

Mor Rengiyle Koltuk Takımı Renk Kombini

Mor koltuk rengi kombini
Mor koltuk rengi kombini

Çok zengin ve gösterişli bir görünümü sağlayan mor rengi, koltuk takımı renkleri içinde ayrı bir yerdedir. Çünkü bu rengi görenler, renge hayran kalmaktadır. Salona davetkar görünümü kazandırmayı isteyenler, koltuk takımının kumaşlarında mor rengini özellikle kullanmaktadır. İster açık ister koyu tonlardaki kumaş seçiminde bulunanlar, doğru renkler ile kombine yaparak salona eşsiz bir görünümü sağlayabilir. Ev içerisinde ihtişamı ve lüksü bir arada görmeyi isteyenlerin seçimi mor renginin doğru bir şekilde kombine edilmesi oldukça önemlidir.

Krem ile Koltuk Takımı Renk Kombini

Krem koltuk rengi kombini
Krem koltuk rengi kombini

Ev dekorasyonunda ihtişamdan, gösterişten uzak olup oldukça zarif olan oturma odası veya salon dekorasyonunu oluşturmayı arzu edenler krem rengini kesinlikle kullanmalıdır. Krem koltuk renk kombini ile sadelik mümkün olacaktır. Krem rengiyle kombin olacak başka renkler de yastıklarda ya da berjerde kullanılarak çok etkileyici koltuk takımı oluşturulabilir.

Krem koltuk takımının kendisine özgü bir görünümü vardır. Bu görünümün doğru renklerle ortaya çıkması adına krem rengine uyumlu renklerin tercihi ile dekorasyonun tamamlanması önemlidir. Krem tonlarının açık tonlarla kombine edileceği gibi koyu tonlarla da kombine edilmesi mümkündür.

Petrol Mavisi ile Koltuk Takımı Renk Kombini

Petrol mavisi koltuk rengi kombini
Petrol mavisi koltuk rengi kombini

Petrol mavisi, koltuk takımı renklerinin içerisindeki en gösterişli ve ihtişamlı bir renktir. Bu konu kişiden kişiye farklılık gösterse bile petrol mavisinin kişiyi derin yerlere götüren gösterişli bir derinlik algısını uyandıran yapısı olduğu söylenebilir. Petrol mavisinin doğru renkler ile kombine edilmesi salona ayrı bir ihtişamlık kazandıracaktır.

Koltuk rengi kombinleri elbetteki buradaki gibi sınırlı değil. Daha fazlası için aşağıdaki içeriğe de bir göz atmanızı öneriyoruz:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here