Döşemelik Koltuk Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?


Döşemelik koltuk kumaş seçimi sürekli kullanacağınız koltukların kullanışlı olması açısından büyün önem taşır. Koltuğunuzun döşeme kumaşının kaliteli ve birinci sınıf olması koltuğunuzun uzun yıllar boyunca kullansanız da deforme olmasını, solmasını ve yıpranmasını engeller.

Koltuk kumaşı seçimi yaparken bazı hususlara dikkat ettiğinizde koltuğunuz için en kaliteli ve dekorasyonunuz için en uygun kumaşı seçmeniz daha kolay olacaktır. Yazımızın devamında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Koltuk Kumaşı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Döşemelik Koltuk Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?
Döşemelik koltuk kumaş seçimi

Piyasada farklı modellerde ve farklı kalite düzeylerinde yüzlerce döşemelik koltuk kumaşı modeli vardır. İstediğiniz kusursuz sonuçlara ulaşmak için bu modeller arasında seçim yaparken aşağıdaki noktalara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

Seçeceğiniz kumaş renk atmayan kumaş olmalıdır.

Son dönemlerde tercih edilen leke tutmaz kumaşlar koltuklarınızın daha kolay temizlenmesini sağlarken kullanım ömrünü uzatacaktır.

İnce koltuk kumaşları lekelerin çıkartılması zorlaştırır. Bu nedenle de mümkün olduğunca yün ve pamuk olan kumaşları tercih etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Leke tutmayan koltuk kumaşları için tıklayın!

Koltuk Yüzü Değiştirme Kumaşları

Döşemelik Koltuk Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?
Koltuk yüzü değiştirme kumaşları

Koltuk yüzü değiştirme kumaşları piyasada birçok yerde bulabileceğiniz kumaşlardır. Özellikle birkaç koltuk döşeme kumaşı modeli kullanılabilirliği ve dayanıklılığı yüksek olan modellerdir.

  • Tay tüyü: Son dönemlerde koltuk kumaşı değiştirme için sıklıkla kullanılan kumaş türleridir. Leke tutmaz, temizliği kolaydır.
  • Şönil kumaş: Kadife tarzında tüylü bir kumaştır. Özellikle günlük koltukların döşemelerinde uzun süreli kullanım sağlayan dayanıklı kumaş türüdür. Bu kumaş türü kırlent kumaşı nasıl olmalı diye soranların da ilk cevabı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: En iyi döşemelik koltuk kumaş markaları için tıklayın!

En Kullanışlı Koltuk Kumaşı

Döşemelik Koltuk Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?
En kullanışlı koltuk kumaşı

İlginizi Çekebilir: Koltuk döşeme kumaş kombinlerine göz atmak için bağlantıya tıklayın!

En kullanışlı koltuk kumaşı arayışı içerisinde iseniz öncelikle size tavsiyemiz günlük kullanıma uygun, uzun ömürlü olan ve leke tutmayan kumaşlara yönelmenizdir. Eğer koltuklarınızda uzun yıllar ilk günkü yeniliğini koruyacak kumaş arıyorsanız şönil kumaş tercihi yapabilirsiniz.

Şönil kumaş, tüylü ve kadifemsi bir kumaş türüdür. Çekirdek ipliğin üzerine katlı lif yerleştirilerek üretilen şönil kumaş, bu sayede uzun süre sorun çıkartman da kullanılmaktadır.

Diğer bir seçeneğiniz tay tüyü kumaş olabilir. Son yıllarda ev tekstilinde sık sık kullanılan tay tüyü kumaş; kadife ve süet arasında bir kumaştır. Su geçirmezliği ve leke tutmazlığı sayesinde kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır.

Sizlere döşemelik koltuk kumaş seçimi hakkında bilgiler sunduk umarız doğru kumaş modelini seçer, memnun kalacağınız döşemeyi koltuklarınız için yaptırabilirsiniz. Sevgiyle kalın.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x