Döşemelik Koltuk Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?

1
1299

#Yazı İçeriği

Döşemelik koltuk kumaş seçimi sürekli kullanacağınız koltukların kullanışlı olması açısından büyün önem taşır. Koltuğunuzun döşeme kumaşının kaliteli ve birinci sınıf olması koltuğunuzun uzun yıllar boyunca kullansanız da deforme olmasını, solmasını ve yıpranmasını engeller.

Koltuk kumaşı seçimi yaparken bazı hususlara dikkat ettiğinizde koltuğunuz için en kaliteli ve dekorasyonunuz için en uygun kumaşı seçmeniz daha kolay olacaktır. Yazımızın devamında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Koltuk Kumaşı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyasada farklı modellerde ve farklı kalite düzeylerinde yüzlerce döşemelik koltuk kumaşı modeli vardır. İstediğiniz kusursuz sonuçlara ulaşmak için bu modeller arasında seçim yaparken aşağıdaki noktalara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

Döşemelik koltuk kumaş seçimi
Döşemelik koltuk kumaş seçimi
  • Seçeceğiniz kumaş renk atmayan kumaş olmalıdır.
  • Son dönemlerde tercih edilen leke tutmaz kumaşlar koltuklarınızın daha kolay temizlenmesini sağlarken kullanım ömrünü uzatacaktır.
  • İnce koltuk kumaşları lekelerin çıkartılması zorlaştırır. Bu nedenle de mümkün olduğunca yün ve pamuk olan kumaşları tercih etmelisiniz.

Koltuk Yüzü Değiştirme Kumaşları

Koltuk yüzü değiştirme kumaşları piyasada birçok yerde bulabileceğiniz kumaşlardır. Özellikle birkaç koltuk döşeme kumaşı modeli kullanılabilirliği ve dayanıklılığı yüksek olan modellerdir.

Koltuk yüzü değiştirme kumaşları
Koltuk yüzü değiştirme kumaşları
  • Tay tüyü: Son dönemlerde koltuk kumaşı değiştirme için sıklıkla kullanılan kumaş türleridir. Leke tutmaz, temizliği kolaydır.
  • Şönil kumaş: Kadife tarzında tüylü bir kumaştır. Özellikle günlük koltukların döşemelerinde uzun süreli kullanım sağlayan dayanıklı kumaş türüdür. Bu kumaş türü kırlent kumaşı nasıl olmalı diye soranların da ilk cevabı olmaktadır.

En Kullanışlı Koltuk Kumaşı

En kullanışlı koltuk kumaşı arayışı içerisinde iseniz öncelikle size tavsiyemiz günlük kullanıma uygun, uzun ömürlü olan ve leke tutmayan kumaşlara yönelmenizdir. Eğer koltuklarınızda uzun yıllar ilk günkü yeniliğini koruyacak kumaş arıyorsanız şönil kumaş tercihi yapabilirsiniz.

En kullanışlı koltuk kumaşı
En kullanışlı koltuk kumaşı

Şönil kumaş, tüylü ve kadifemsi bir kumaş türüdür. Çekirdek ipliğin üzerine katlı lif yerleştirilerek üretilen şönil kumaş, bu sayede uzun süre sorun çıkartman da kullanılmaktadır.

Diğer bir seçeneğiniz tay tüyü kumaş olabilir. Son yıllarda ev tekstilinde sık sık kullanılan tay tüyü kumaş; kadife ve süet arasında bir kumaştır. Su geçirmezliği ve leke tutmazlığı sayesinde kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır.

Sizlere döşemelik koltuk kumaş seçimi hakkında bilgiler sunduk umarız doğru kumaş modelini seçer, memnun kalacağınız döşemeyi koltuklarınız için yaptırabilirsiniz. Sevgiyle kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here