Koltuk Döşemesi, Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı

1
844

Bugün sizler için evinizde sıklıkla kullandığınız, artık renk ve tasarımından sıkıldığınız oturma grubu, koltuk takımı, sandalye, berjer ve puf gibi mobilyalarınızı yeniden tasarlamak üzere bilgiler sunmak istedim. Dikkat etmeniz gereken şeyleri bir bir aşağıda sıraladım koltuk döşemesi nasıl yapılır yazımı okumadan koltuklarınıza herhangi bir işlem yaptırmamanızı öneriyorum.

koltuk-doseme-fiyatlari

Koltuk döşemesi değiştirmeden önce nelere dikkat etmeliyim?

Koltuk ve diğer döşeme yaptıracağınız mobilyalarınızın öncelikle ahşap alanlarını ve iskelet kısımlarının sağlam olup olmadığına dikkat edin. Eğer sağlam bir mobilyaya sahipseniz o zaman kumaş ve döşeme değişikliğine gitmenizi öneriyorum.

koltuk-kumasi-secimi

 

Koltuk döşemesi için sağlam bir firma bulduysanız döşemesi yapılacak mobilyanın sünger ve iç döşeme malzemelerinin yıprandıysa sökülmesini ve değiştirilmesini talep edin. Eğer ki koltuktaki sünger değişimi yapılacaksa kullanılacak sünger malzemenin son derece kaliteli malzemeden yararlanılarak yapılmasını sağlayın.

eski-koltuk-dosemeleri

Unutulmamalıdır ki, koltuklarda kullanılan sünger malzemenin bin bir çeşidi var bu noktada kaliteli malzeme kullanılması uzun ömürlü bir ürün ortaya çıkarmak için önemlidir. Sizin için en ideal sünger kalite birimi 32 danste olduğunu söyleyebilirim. Hem kalite hem fiyat yönünden en ideal olanıdır.

koltuk-nasil-kaplanir

Koltuk döşemesi için bulduğunuz firma ile koltuğunuz için ne kadar kumaş gideceğini öğrenin. Kendi bütçenize göre de metrekaresi en uygun olacak şekilde koltuk kumaşınızı belirleyin ve artık arkanıza yaslanın.

renkli-koltuk-kumaslari

Koltuklar için kumaş seçimi

Koltuklarınızın renginden sıkıldığınızı biliyorum. Sizi memnun edecek yaz renkleri mi yoksa daha klasik renkler mi öncelikle buna karar vermelisiniz. Yaz renkleri içerisinde turkuaz, kırmızı, açık yeşil, sarı ve mavinin tüm renkleri bulunurken klasik renkler arasında bordo ve kahvenin tüm tonları diyebiliriz.

koltuk-kumasi-nasil-olmali

Koltuklarınız için kumaş seçerken silinebilir kaliteli kumaş kullanmanız gerekmektedir. Çünkü kullandıkça koltuk döşeme kumaşları yıpranmakta ve kirlenmektedir. Bu noktada sizin için en ideal olan kumaşı bulmanız size ilerleyen zamanda kolaylık sağlayacaktır.

koltuk-kaplama

Konuyla bağlantısı olması bakımından incelemenizi önerdiğim şu konulara mutlaka göz atın:

koltuk-dosemesi-nasil-yapilir

 

Yeni koltuk takımınızı yeni yüzüyle güle güle kullanmanızı değişimini yaptırdığınız koltuk takımlarınızın görsellerini bizimle paylaşmayı unutmayın. Kalın sağlıcakla… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here