Anne Yanı Beşikler

Yaşam Alanını Güzelleştiren Vitra Karo Seramik Modelleri

Dekorasyonda Kullanılacak Aydınlatma Türleri ve Aşamaları

Ev Duvar Kağıdı Modelleri

Kolay Yapılabilen Ahşap Boyama Modelleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 6 Nisan 2017

Son zamanlarda çeşitleri artan ahşap boyama modelleri, bayanların beğenisine sunulmaktadır. Ahşabın doğallığı ile oluşturulmuş şık tasarımlar hem evinizi tamamlayan niteliklere sahip olurken hem de misafirleriniz için de şık bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır.

Ahşap hayatımızın hemen her alanında kendisini göstermektedir. Ahşap aksesuarlar ise değişmeyen, klasik ama fonksiyonel yapısı ile insanları cezbetmektedir. Bugün sizlerle birbirinden güzel tasarlanmış ahşap boyama modelleri üzerinde duracağız.

Ahşap boyama ekmek kutusu modelleri

Ekmeklerin taze kalması için yıllardan beri ahşap ekmek kutusu kullanılmaktadır. Bu kutuların sağlıklı olmasının yanında dekoratif bir yanları da vardır.

Ahşap boyama ekmek kutusu

Ekmek kutusu modellerinin üzerine işlenecek resimler de ekmekliğin fonksiyonuna uygun olarak gıda ağırlıklı olmaktadır.

Bir aşçı figürü, tahıllardan oluşan bir resim kullanılabileceği gibi bir ev resmi ya da çiçek desenleri ile oluşturulmuş bir resim de ekmeklik kutusu ahşap boyama modelleri için tercih edilebilir.

Ahşap boyama ayna modelleri

Her gün baktığımız ve hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan aynalar, yüzyıllardır ahşap çerçeveler ile süslenmektedir. Çerçevenin alanının dar olması ahşap boyama modelleri arasındaki seçeneklerimizi azaltmaktadır.

Ahşap boyama ayna modeli

,Genellikle örüntü şeklinde oluşturulmuş çiçek desenlerinin kullanıldığı ayna çerçevelerin geniş olanlarında isterseniz farklı figürler de kullanabilirsiniz.

Ahşap boyama takı makyaj kutu modelleri

Makyaj kutuları bayanlar için vazgeçilmez özelliktedir. Şık bir görünüm elde etmek için saklanılan malzemelerin de güzel bir kutuda saklanmasından daha tabii ne olabilir?

Ahşap boyama takı kutusu

Takı kutuları genellikle çok fazla yer kaplamaz. Ahşap boyama uygulamasını kutunun üst kısmına yapmamız gerekir. Daha büyük kutularda yan kısımlar da değerlendirilebilir.

Çekmeceli bir makyaj, takı kutusuna sahipseniz çekmecelerin ön kısımlarını da kutunun üstü ile uyumlu bir şekilde boyayabilirsiniz. Uyumlu desenlerle oluşturulan ahşap boyama modelleri daha güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Ahşap boyama gazetelik modelleri

Gazetelikler alan açısından ahşap boyama için ideal aksesuarlardır. Gazetelik boyama için seçilen modeller çok farklı desenlere ve renklere sahip olabiliyor.

Ahşap boyama gazetelik

Bir manzara deseni uygulaması yapabileceğiniz gibi ünlü bir ressamın tablosunu da gazetelik modeli olarak ahşaba işleyebilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış. Şimdiden kolay gelsin.

Ahşap boyama desenleri yazımı okuyarak daha farklı bilgilere de sahip olabilirsiniz.

Ahşap boyama modelleri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Paletten Sehpa Yapımı

Paletten Sehpa Yapımı

19 Temmuz 2015