Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için +10 Fikir

Kız çocuk odası dekorasyonu her anne baba için şüphesiz çok önemlidir. Sizin için önemli ve değerli olan kız çocuğunuzun odasının da eşsiz güzellikte ve onun en keyifli vakit geçireceği şekilde dizayn etmek istemek en doğal hakkınızdır. Çünkü çocuklarınız evde zamanının büyük bir bölümünü odalarında geçirirler. Dolayısıyla da kızınızın odasını sadece uyumak için düzenlenmiş bir alan olarak düşünmek yanlış olur.

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için Ev Turu

YouTube video

Kız Çocuk Odası Takımları

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için +10 Fikir

Kız çocuk odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız önceliğiniz mutlaka çocuğunuzun zevklerini odasına yansıtmak ve odasındaki rahatlığını en üst seviyeye çıkartmak olmalıdır. Bu amaç doğrultusunda biraz araştırma yaparak birçok markadan yararlanarak kızınız için eşsiz bir oda dekore edebilirsiniz. Böylece kızınızın odasında geçirdiği büyük bir zaman dilimi daha eğlenceli hale gelir.

1.Çilek Kız Çocuk Odası

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için +10 Fikir

Çilek kız çocuk odası modelleri çok geniş ürün yelpazesiyle size hitap eden ürünler arasındadır. Her yaşa ve her odaya uygun modeller, kız çocuğunuzun odasındaki zamanını daha keyifli ve rahat hale getirecektir. Çocuk odası konusunda çeşit yelpazesini geniş tutan Çilek markası, kız çocuklarına yönelik çeşitli renk ve modellerde oldukça şık modelleri sizlere sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Çilek çocuk odası modelleri için bağlantıya tıklayın!

2.Bellona Kız Çocuk Odası

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için +10 Fikir

Bellona kız çocuk odası modelleri farklı tarzlarda ve her zevke hitap eden oda takımlarıdır. Kız çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun Bellona markasından kızınızın yaşına ve zevkine uygun oda takımları bulabilirsiniz. Bellona’dan tercih edebileceğiniz kız çocuk odası takımları her çocuk odası tasarımına ve büyüklüğüne uyum sağlayabilecek, estetik değeri yüksek modellerdir.

3.İkea Kız Çocuk Odası

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için +10 Fikir

İkea kız çocuk odası takımları hem renk hem de tasarım açısından oldukça harika modellerdir. Kız çocuğunuzun oda tasarımını destekleyecek olan bu çocuk odası takımları ile kızınızın oda dekorasyonunu kaliteli ve şık bir hale dönüştürebilirsiniz.

Kız Çocuk Odasına Avize Seçimi

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için +10 Fikir

Kız çocuk odası avizesi seçerken kızınızın odasındaki perde ve halı ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Avize küçük bir detay olarak görülse de aslında önemli bir tamamlayıcı unsurdur. Kızınızın odasına sade bir avize seçebileceğiniz gibi karakterli ya da desenli avizelerde tercih edebilirsiniz. Avize seçiminde herhangi bir kazaya mahal vermemek adına sallanır avizelerden ziyade sallanmayan avizeler tercih etmeniz güvenlik açısından isabetli olacaktır.

Kız Çocuk Odasına Halı Seçimi

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için +10 Fikir

Kız çocuk odası halısı tercih ederken odanın dekorasyonunu ön planda tutmanı gereklidir. Ancak seçeceğiniz halının anti bakteriyel özellikte olmasına da mutlaka dikkat etmelisiniz. Kızınız odasında vakit geçirirken üzerinde zaman geçirdiği halı, anti bakteriyel ve toz tutmayan, sağlığa dost bir halı olmalıdır.

Kız Çocuk Odasına Perde Seçimi

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için +10 Fikir

Kız çocuk odası perdesi modelleri piyasada geni ürün çeşitliliğinde sizlere sunulmaktadır. Kızınızın odasına düze ve renkli perdeler seçebileceğiniz gibi birçok çizgi film karakterinin olduğu perde modellerinden yana tercihinizi kullanarak kızınızın zevkini perdelerine yansıtabilirsiniz.

Kız çocuk odasına yönelik üretilen perde modelleri oldukça çeşitlidir. Kendinden desenli düz renkli modeller gibi aynı zamanda yine kendinden desenli dijital baskılı çizgi film karakterleri olan modeller de tercih edebilirsiniz. Bu modeller kızınızın odasında daha keyifli ve kaliteli zaman geçirmesini ve daha çok eğlenmesini sağlayacaktır.

Kız Çocuk Odasına Duvar Kağıdı / Sticker

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için +10 Fikir

Kızınızın oda dekorasyonuna farklı bir hava katmak ve oda dekorasyonunu farklılaştırma istiyorsanız kız çocuk odası duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Odanın bir duvarına ya da tüm duvarlara oda dekorasyonu ile uyum sağlayacak duvar kağıdı seçebilirsiniz. Bu duvar kağıtları renkli ve desenli olduğunda kızınızın çok hoşuna gidecektir.

Duvar kağıdı tercih ederken odasının dört bir duvarını duvar kağıdı ile kaplamak yerine kızınızın oyun oynayacağı kısmın duvarına ya da yatak ucunun başına oda dekorasyonuna uygun duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Böylece kızınızın oda dekorasyonu olduğundan daha da şık ve estetik bir duruşa sahip olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Çocuklara eğlenceli okuma köşeleri yapmak isterseniz aşağıdaki içeriği inceleyebilirsiniz:

Kız Çocuk Odasına Duvar Boyası

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için +10 Fikir

Duvar boyası, direk göze çarpan ve dekorasyonu tamamlayan bir unsurdur. Genellikle kız çocuk odası boyası pembe renklerde tercih edilse de kız çocuk odası dekorasyonunda son trendlerde canlı renklerde ilgi görmeye başlamıştır. Kızınızın mobilya rengine, halı ve perdesine uygun olan bir duvar boyası tonu odanın tasarımını tamamlarken hoş bir ortamda oluşturacaktır.

“Kız Çocuk Odası Dekorasyonu için +10 Fikir” üzerine 3 yorum

  1. Kız çocuklar için harika öneriler. Çocuklar çabuk büyüyor ona göre dekorasyon yapmanızı öneririm…

    Cevapla
  2. Kızım için çocuk odası fikri ararken yazınızla karşılaştım. Çocuk odası dekorasyonu çocukların ihtiyaçları ve cinsiyetlerine göre hazırlanmalı bence. O zaman güzel bir tasarım ortaya çıkar diye düşünüyorum…

    Cevapla

Yorum yapın