Paletten Sehpa Yapımı

Soda Şişesi ile Renkli Dekoratif Vazo Yapımı

Muhabbetin Zirve Yaptığı Mutfak Sohbet Köşeleri

Bu da Olur mu Diyeceğiniz 22 İlginç Taş Dekorasyonu

Kitap Kurtlarına Dekoratif Kitaplık

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Mayıs 2015

Kitaplık genel olarak kitap kurtlarının evlerinde olmazsa olmazları içerisindedir. İşte bu yazımızda hayatımızda önemli yeri olan kitapların muhafazasını sağlayacak olan dekoratif kitaplık hakkında bilgi vereceğiz.

dekoratif-kitaplik
Türlerine Göre Kitaplıklar

Kitaplarınızın hepsini alabilecek, türlerine göre düzenleyebileceğiniz bölmeleri olan kitaplıklar bulabilmek kitapseverlerin en çok istediği şeylerdendir. Bir de tabii ki evin dekorasyonuna uygun olacak renk, büyüklük ve tarz da kitaplık seçiminde önemli yer teşkil etmektedir.

kitaplik-modelleri

Kitapseverlerin gözde köşelerinden olan kitaplıklar, hem kitaplarınızı hem de aksesuarlarını sergileyebileceğiniz en değerli yerlerden biri. Günümüzde dekorasyonun önemli hale gelmesiyle birlikte firmaların çıkardıkları kitap modellerinde de hem tasarım hem kullanılan materyaller hem de farklı kullanıcıların isteklerine cevap verme yönünden değişiklikler görmekteyiz. Modüler mobilyaların da son yıllarda firmalar tarafından kullanıcılara sunulduğunu da hesaba katacak olursak her ihtiyacı karşılayacak kitaplıklar bulmak mümkündür.

calisma-odasi-ve-kitaplik

Evinize Farklılık Katın!

Evinizde göstermek istediğiniz çok fazla kitabınız bulunmuyorsa dekoratif aksesuar ve küçük biblolarla güzel bir köşe yapmanız iyi bir fikir olabilir. Böyle bir köşe size evinizin içinde atmak istemediğiniz parçaları toplamanıza da fırsat sunacaktır.

dekoratif-kitaplik-modelleri

Kimine göre kitaplık seçimi evin oturma ve yemek grubuna uygun olarak seçilmesi gereken bir eşya olarak görülürken kimine göre de farklı bir stille tasarlanmış evin ruhunu hareketlendirecek bir tarzda olabilir şeklinde görüşler var. Ben bunlar içerisinde ikincisine katılıyorum. Her şey tekdüze aynı renk, ton ve tarzda olmasına karşıyım, evin muhtevasına aykırı olmayacak şekilde değişik stiller tercih edilebilir.

dekoratif-kitapliklar

Evinizde dekoratif kitaplık seçiminde bir başka nokta da kitaplarınızı ve çalışma masanızı koyabileceğiniz ayrı bir oda tasarlamanızdır. Hem çalışma hem de okuma odası olarak düşünülebilir. Bu size ayrı bir odayı değerlendirmenize yol açacaktır ancak tabii ki eviniz yeterli oda sayısına sahipse. Eviniz yeterli büyüklüğe sahip değilse de üzülmeyin oturma odası ya da salonunuzun belirli bir köşesini kitaplarınıza ayırmayız ev dekorasyonu bakımından da evinize bir artı olacaktır. Bu şekilde tasarlayacağınız odalarınızı nasıl tasarlayacağınızı ilerleyen günlerde sizinle paylaşacağımı söylemek isterim. Bizi takip etmeye devam edin. Bol bol kitap okumanızı da öneriyorum.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Beyaz Renk ile Dekorasyon

Beyaz Renk ile Dekorasyon

17 Mayıs 2015
Zebra Perde Modelleri

Zebra Perde Modelleri

30 Haziran 2015