Kitap Kurtlarına Dekoratif Kitaplık Fikirleri

3
892

Kitaplık genel olarak kitap kurtlarının evlerinde olmazsa olmazları içerisindedir. İşte bu yazımızda hayatımızda önemli yeri olan kitapların muhafazasını sağlayacak olan dekoratif kitaplık hakkında bilgi vereceğiz.

blank
Home ofis için kitaplık önerileri

Türlerine göre dekoratif kitaplık

Kitaplarınızın hepsini alabilecek, türlerine göre düzenleyebileceğiniz bölmeleri olan kitaplıklar bulabilmek kitapseverlerin en çok istediği şeylerdendir. Bir de tabii ki evin dekorasyonuna uygun olacak renk, büyüklük ve tarz da kitaplık seçiminde önemli yer teşkil etmektedir.

blank
Merdiven şeklinde dekoratif kitaplık modeli

Kitapseverlerin gözde köşelerinden olan kitaplıklar, hem kitaplarınızı hem de aksesuarlarını sergileyebileceğiniz en değerli yerlerden biri. Günümüzde dekorasyonun önemli hale gelmesiyle birlikte firmaların çıkardıkları kitap modellerinde de hem tasarım hem kullanılan materyaller hem de farklı kullanıcıların isteklerine cevap verme yönünden değişiklikler görmekteyiz.

blank
Ağaç figürlü dekoratif kitaplık modelleri

Modüler mobilyaların da son yıllarda firmalar tarafından kullanıcılara sunulduğunu da hesaba katacak olursak her ihtiyacı karşılayacak kitaplıklar bulmak mümkündür.

Daha farklı kitaplık alternatifleri arıyorsanız kitaplık modelleri yazımı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

blank
Dekoratif kitaplık modelleri

Evinize farklılık katın!

Evinizde göstermek istediğiniz çok fazla kitabınız bulunmuyorsa dekoratif aksesuar ve küçük biblolarla güzel bir köşe yapmanız iyi bir fikir olabilir. Böyle bir köşe size evinizin içinde atmak istemediğiniz parçaları toplamanıza da fırsat sunacaktır.

blank
Duvara monte edilebilen kitaplık modelleri

Kimine göre kitaplık seçimi evin oturma ve yemek grubuna uygun olarak seçilmesi gereken bir eşya olarak görülürken kimine göre de farklı bir stille tasarlanmış evin ruhunu hareketlendirecek bir tarzda olabilir şeklinde görüşler var.

Ben bunlar içerisinde ikincisine katılıyorum. Her şey tekdüze aynı renk, ton ve tarzda olmasına karşıyım, evin muhtevasına aykırı olmayacak şekilde değişik stiller tercih edilebilir.

blank
Kitaplık modelleri

Evinizde dekoratif kitaplık seçiminde bir başka nokta da kitaplarınızı ve çalışma masanızı koyabileceğiniz ayrı bir oda tasarlamanızdır. Hem çalışma hem de okuma odası olarak düşünülebilir. Bu size ayrı bir odayı değerlendirmenize yol açacaktır ancak tabii ki eviniz yeterli oda sayısına sahipse.

Ahşap makaradan sehpa ve kitaplık yapımı için bilgi almak isteyenler bağlantıya tıklayabilir.

blank
Kitaplık ile dekorasyon fikirleri

Eviniz yeterli büyüklüğe sahip değilse de üzülmeyin oturma odası ya da salonunuzun belirli bir köşesini kitaplarınıza ayırmayız ev dekorasyonu bakımından da evinize bir artı olacaktır.

blank
Beyaz renk kitaplık fikirleri

Beyaz rengin evin her odasına ve evin her eşyasına ne kadar çok yakıştığını herkes bilir. İşte beyaz kitaplık fikri ile evinizi yeniden düzenleyin. Yanına yerleştireceğiniz salıncak ve sallanan koltuk fikri ile harika bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here