perde siparişi

Kitaplık Dekorasyon Fikirleri için Farklı TasarımlarKitapseverlerin en önemli özelliği kitaplarının elinin altında görmek istemeleridir. Bu özellik ev dekorasyon fikirleri için de kendisini göstermekte ve kitaplık dekorasyon fikirleri gündeme gelmektedir. Kitapların içerisindeki bilgilerden fazlasıyla yararlandığınızı biliyorum şimdi sıra kitapların dekoratif özelliklerinden yararlanmada. Dekoratif kitaplık modellerini hepimiz biliyoruz. Oldukça şık ve farklı tasarımların ortaya çıktığı günümüzde kitaplar ile kitaplık modellerini dekorasyonda mutlaka kullanmalıyız. Özellikle salonda kitaplık dekorasyonu herkes tarafından tercih edilebilir fikirleri barındırıyor.Tamam kitaplık dekorasyon, ama nasıl yapılacak?

Kitaplarla dekorasyon için daha önceden izlediğim bu videoyu sizlerle paylaşmak istedim.

Kitaplar, bir evin hem dekoratif eşyası hem de evde yaşayanların zenginliğini yansıtan eşyasıdır. Okunan bir kitabın saklanması için kitaplık kullanılmaktadır. Bu kitaplıkların seçimi ev dekorasyonu açısından oldukça önemli yer tutuyor. Piyasada dekoratif ve yaratıcı kitaplık tasarımlarına rastlamak mümkün. Biz de sizler için en güzel kitaplıkları seçmeye karar verdik.

MUTLAKA OKUYUN:  Araba Parçalarından Dekorasyon için +32 Fikir

Kitaplar, insanın vazgeçilmez dostlarıdır. Bu dostları muhafaza etmek çok çok önemlidir. İşte sizler için dekoratif ve yaratıcı kitaplıklar ve nasıl dekorasyon yapılacağı hakkında birkaç tüyo.Evinizin genel dekorasyonu sadeyse ve kitaplık alarak canlandırmak istiyorsanız, farklı tasarımlı dekoratif kitaplıklar tam size göre. Evinizin odasında ölü alanları ya da küçük bölgeleri değerlendirmek isteyenler için kitaplıklar tam biçilmiş kaftan. Görsel olarak harika tasarımlara sahip olan bazı kitaplık modellerini bu alanlarda kullanarak değerlendirebilir, evinizi kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Günümüzde ince tasarımlı televizyonların yer alması TV ünitelerini de değiştirmiş durumda. Artık TV üniteleri sadece televizyonlar için değil, dekoratif eşya ve kitaplarınız için de kullanabilirsiniz. Salonda kitaplık dekorasyonu fikirlerini hayatınıza uygulayabilirsiniz. Detayları içeriğin devamında bulabilirsiniz.

Temizlik problemi yaşayanlar için kapalı kitaplık modellerini tercih etmek doğru bir adım olacaktır. Böylelikle kitaplarınızın tozlanmasının önüne geçebilir, daha steril bir ortam oluşturabilirsiniz.Mutfaklarda da dekoratif kitaplık modelleri kullanmanız mümkündür. Özellikle yemek kitaplarınızdan oluşturacağınız kitaplığınızı mutfak tasarımına uygun bir kitaplık modeliyle kullanmanız mutfak dekorasyonu açısından da oldukça güzel bir görüntü oluşturacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Ahşap Boyama Desenleri ile +21 Örnek Model

Kitaplıkta kullandığınız kitapların renk durumlarına göre dekoratif bir hava vermeniz çok kolay. Ayrıca kitaplarınızın sonunda ve başında kullanacağınız dekoratif eşyalarla kitaplığınızı daha yaratıcı hale getirebilirsiniz.

Kitaplık dekorasyon fikirleri

kitap dekorasyon fikirleri

Kitapları sadece okuma odalarında değil evinizin hemen hemen her yerinde kullanabilirsiniz. Zaten dekorasyonda sınırlama yoktur, hayal vardır. Sizler de kitapları en iyi şekilde değerlendirmek için hayallerinizi zorlayın.
Kitap okumak bir tutkuya dönüştüyse bir odanın dekorasyonu yapılırken kitap için ayrılacak alan ile kullanılacak mobilyalar mutlaka düşünülmelidir. Odanın hangi bölgesinin en ideal alan olduğunu belirlemeniz ileride size fayda sağlayacaktır.

Kitap okumadan bir gün bile geçiremeyen bir yapınız varsa ev dekore ederken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var: Mesela, kitap okuyacağınız alanda kullanacağınız mobilyanın konforlu ve kullanışlı olması gerekiyor.

Alacağınız mobilya tabii ki konforlu olacak ancak konforlu olsun derken sizi kitap okurken uyutacak bir model seçmemelisiniz. Diğer türlü okuma etkinliğiniz uykuya dönüşebilir. 🙂

Ev İç Tasarım Kitapları

kitap dekorasyon fikirleri

Okuduğunuz kitaplar ile dekorasyon yapmak hiç aklınıza geldi mi? Ne demek istediğimi aşağıdaki galeriyi gezdiğinizde daha iyi anlayacaksınız.

kitap dekorasyon fikirleri

Mesela, özel tasarım mobilyadan oluşan ve ana teması kitap üzerine olan bu sehpa ve koltuklar oldukça başarılı.

kitap dekorasyon fikirleri

Koltukların çevresini okunan ya da okunacak kitapla doldurmak oldukça zekice. Görseldeki koltuk güzel bir okuma köşesi koltuğu olmaya aday.

kitap dekorasyon fikirleri

Evde kullanmadığınız ya da çok eskimiş kitapları atmak yerine değerlendirmek isterseniz, kitaplardan askılık tasarlayabilirsiniz.

kitap dekorasyon fikirleri

Kitaplardan dekoratif raflar yapmaya ne dersiniz. Duvara monte edilmiş gibi görünen kalın kitaplarınızı bu şekilde değerlendirmeniz ve çalışma masanızın yanı başında bulundurmanız mümkün.

kitap dekorasyon fikirleri

Kitaplarınızı evdeki merdivenlerde değerlendirmek nasıl olurdu diye hiç düşündünüz mü? Belki biraz daha düzenli ve dekoratif koyularak kitapları merdiven sistemlerinde değerlendirmek mümkün. Aklıma yazarken geldi, merdiven altlarını ya da boşluklarını kitaplarınızı doldurarak değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Merdiven boşluğu değerlendirme yazım için bağlantıya tıklayın!

Sizler için hazırladığım ilginç ve takdire şayan kitap ile dekore edilmiş fikirler galerisi ile baş başa bırakıyorum.

MUTLAKA OKUYUN:  Karavan İçi Tasarımları için +25 Şirin Fikir :)

Kitaplarla hazırlanmış örnek kitaplık dekorasyon fikirleri

kitap-dekorasyon-fikirleri
kitap-dekorasyon-fikirleri
kitap-dekorasyon-fikirleri
kitap-dekorasyon-fikirleri
kitap-dekorasyon-fikirleri
kitap-dekorasyon-fikirleri
kitap-dekorasyon-fikirleriAbone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x